jakie głośniki podwieszane do stereo?

Lucas33

New member
cześć

piszę do Was gdyż zastanawiam się na głośnikami podwieszanymi do stereo do mojego otwartego salonu - schemat jak poniżej - nie jest to rys techniczny ;)



Symbole:
X - głośniki na froncie
O - głośniki na tyle
czarny prostokąt - kanapa

Ze względu iż jesteśmy po remoncie nie uda się kabli pociągnąć dalej. A i tak w drugiej części salonu jest stół więc tam nie będzie tańców ;) i wszystkie 4 głośniki muszą być podwieszane

Myślałem o Magnat Quantum 673 – ale wtedy co wtedy robimy? 2szt. na przód i 2szt. na tył i zmieniamy pasmo przenoszenia? czy to najlepsza opcja?
jaki amplituner to tego by się nadał

z góry dzięki za podpowiedzi
 

Lucas33

New member
dzięki - ale to poleciłbyś mi 4 sztuki, tak?
jaki wzmacniacz do tego? Pioneer czy Yamaha?
zauważyłem że niektórzy decydują się na amplituner do stereo, dlaczego?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli chcesz sluchac tylko stereo (kina min. 5.1 nie planujesz), to oczywiscie najlepsza opcja jest ampek stereo lub wzmacniacz. Jesli chcesz, mozesz podlaczyc 4 szt, jedna pare pod speaker A, druga pod speaker B. Zarowno z Yamahy jak i Pioneera bedziesz zadowolony
 
Ostatnia edycja:

Lucas33

New member
ok, a jeśli jednak rozważałby w przyszłości podłączenie 5.1 do kina to jaką propozycję uniwersalną (z większym naciskiem na stereo) w postaci konkretnego modelu amplitunera można by wziąć pod uwagę?
 

Lucas33

New member
dzięki bardzo - to jednak powyżej mojego budżetu. a jakiś amplituner spełniający moje oczekiwania do ok. 1.800zł się znajdzie?
 

Lucas33

New member
dziękuję za podpowiedź - chyba wybór padnie na ten Onkyo NR686. I teraz pytanie: co do tego?
Magnat Quantum 673 x 4sztuki?
 
Do góry