Onkyo TX-NR808 ....jakie kolumny do niego?

areksto

New member
Witam, poczytalem tematy ale nie znalazlem tego czego szukalem.
Niejako przypadkowo (nieprzemyslany zakup) za dobre pieniadze kupilem Onkyo TX-NR 808 . Ma posluzyc jako centrum multimedialne do ktorego podpieta bedzie plazma Panasonica i komp z ktorego beda filmy. Oprocz tego wiekszosc dnia radio, spotify itp.

Chcialbym kupic najpierw 2 kolumny zeby te pierwsze kilka miesiecy posluchac w "stereo" a pozniej wraz z doplywem pieniedzy dokupic centralny i tyly czyli rozbudowac system. Problem polega na tym , ze budowa domu wsysa wszystko wiec jestem zmuszony kupic uzywane. Jako , ze jestem zielony w temacie mozecie poradzic jakie kolumny nadaja sie aby pozniej wykorzystac je jako fronty w kinie? Dobrze by bylo gdyby byly to niemieckich producentow bo mieszkam w DE i pewnie tutejsze maja najszerszy wybor na ebay i innych ogloszeniach drobnych.

Pokoj gdzie bedzie uzywany ten sprzet ma okolo 30m2.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A gdzie w nim jest Spotify i inne apki streamingowe ???
Jaki budżet na fronty ?
Jakiej muzyki słuchasz ?
 

areksto

New member
A gdzie w nim jest Spotify i inne apki streamingowe ???
Jaki budżet na fronty ?
Jakiej muzyki słuchasz ?




Masz racje: nie ma tam spotify tylko jakies internetowe radia.
Budzet na fronty mialem do 200€.

Muzyka to prawie wszystko oprocz disco polo i rapu :D Uwielbiam klasyki Dire Straits, Metallica, Red Hot itd. Z dzisiejszych Linkin Park.


W tzw. miedzyczasie kupilem za 160€ Canton Ergo 70DC (fajny bialy/kremowy kolor) a dzisiaj za niecale 130€ Elac FS 68.2 . Wizualnie Elac lepiej sie prezentuje i jak na moje ucho tez fajniej gra. Canton byl bardziej basowy. W Elac ten bas nie jest tak meczacy przy dluzszym sluchaniu.
Dam sobie jeszcze z tydzien/dwa na testy i wtedy rozstrzygne ktory komplet zostawie.
 
Do góry