Jaki kabel

pawlo2

New member
Witam
Posiadam amplituner denon x1400h zakupilem kolumny Jamo s807 5.0 jakie kable pasowaly by do tego zestawu cena do 15 zl metr
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
2x2,5 na fronty i central a na tyły wystarczą 2x1,5 - co byś nie kupił w założonym budzecie to sprzęt będzie grał - dla wygody zakupiłbym banany - też tanie wystarczą.
 

pawlo2

New member
Dzieki za odpowiedz.Na tyly potrzebuje 10 metrow.Myslalem nad melodika albo klotzm.W sklepie gdzie kupywalem kolumny odradzili melodike ze nie bedzie pasowac do zestawu.Polecili jakis kabel za 30 zl za metr
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do tylnych kolumn kup tani, zwykły kabel miedziany OFC (tylko nie CCA, bo to aluminium pokryte miedzią) 2x1,5mm. Do przednich kup taki sam, tylko 2x2,5mm. Jak trochę osłuchasz się ze sprzętem i będziesz widział czego Ci brakuje /czego jest za dużo, będziemy mogli Ci doradzić. Mam nadzieję że się nie obrazisz za moje słowa, ale ze słabym amplitunerem, będzie Ci ciężko znaleźć duże różnice brzmieniowe.
 

pawlo2

New member
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi.Wiem ze jest to budzetowy amplituner.Czyli narazie jak kolumny przyjada to poslucham ich na kablach ktore mam zwykly miedziany z marketu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi.Wiem ze jest to budzetowy amplituner.

W tamtym wieku bawiłem się w kino domowe i miałem gorszy amplituner od Twojego .Jeżeli dobrze pamiętam to w 1999 lub 2000r przywiozłem z Niemiec kabel głośnikowy Oehlbach, wyprodukowany w Szwajacarii o średnicy 2,5mm i cóż z tego .To był jeden z najgorszych przewodów jakie w życiu słyszałem ,dźwięk ostry ,stłumiony i do tego kompletny chaos przy większych poziomach głośności .Jeżeli taki kabel się nie nadawał nawet do budżetowych klocków ,to do czego go użyć ?
Pamiętaj ,że średnica przewodu NIE ŚWIADCZY O JAKOŚCI ,to że przewód będzie mieć 2,5mm nie oznacza z automatu że jest najlepszy i się nadaje do każdego systemu .Zresztą gdyby tak było to na rynku byłyby tylko takie przewody
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co nie zmienia faktu, że kabelki o średnicy 2x2.5 mm mogą się sprawdzić w takim zestawie, ale nie upierałbym się, że to jest najbardziej słuszna średnica kabli dla takiego zestawu.
 
Ostatnia edycja:

pawlo2

New member
Witam zrobilem wczoraj kalibracje i frony ustawilo pelne pasmo central 40 hz i surroundy na 80hz czy to prawidlowe odciecie dla tych kolumn po odsluchu mega roznica wzgledem poprzednich pure acustics av 799
 

pawlo2

New member
Do zestawu posiadam subwoofer magnat sub 201a poprzednie kolumny ustawialo na przody 80hz centala i tyly na 100hz.Kalibracja przeprowadzana tak samo i teraz pytanie czy zostawic jak ustawila kalibracja czy jeszcze raz przeprowadz kalibracje
 
Ostatnia edycja:

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kalibrację możesz robić kilka razy.W tym wszystkim chodzi o to,żebyś to TY był zadowolony.Tak jak mnie wyjaśnił kolega z forum przy kalibracji atmosa są ustawienia referencyjne i preferencyjne.Wybór należy do CIEBIE.Powodzenia.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Do zestawu posiadam subwoofer magnat sub 201a poprzednie kolumny ustawialo na przody 80hz centala i tyly na 100hz.Kalibracja przeprowadzana tak samo i teraz pytanie czy zostawic jak ustawila kalibracja czy jeszcze raz przeprowadz kalibracje
W większości przypadków (w/g normy THX) ustawia się odcięcie wszystkich kolumn na 80Hz, zmień i posłuchaj czy jest lepiej.
Jak jest OK to zostaw, a jak nie-wróć do ustawień kalibracji i już, twoje ucho jest najważniejsze.
 

pawlo2

New member
Robilem jeszcze kalibracje troche testowalem z muzyka i lepszej jakosci basy sa z kolumn bardziej dynamiczne z tego subwoofera takie zamulone ciagnace.Po osluchu wysokie tony troche metaliczne.Czy kabel melodika purple rain przekroj 1.5 mm bedzie ok?Oczekuje brzmienia ze by cale pasmo bylo fajnie slychac i zeby nie meczylo przy glosnym sluchaniu.
 
Do góry