jak ustawic sub w nietypowym pokoju?

timbot

New member
Bez reklam
drodzy forumowicze,
mam zagadke - jest stos stron jak ustawic subwoofer w pomieszczeniu, ale moje jest nietypowe, dlatego prosze o rade.
zamieszczony rysunek ilustrujacy problem.
doradzcie - prosze o rade, bo jest dla mnie roznica czy kupic kabel 10 czy 15 metrow :) i tylko zeby sie przekonac ze nie jest lepiej to szkoda troche kasy ;)

dane:
pokoj 25-30 metrow.
przeznaczenie - kino domowe 90%
kolumny - frony pelnowymiarowe po 100 watow, tyly male satelity jeden stoi na szafie, drugi wisi na scianie.
sub aktywny do ustawienia - Magnat Monitor 300
sub teraz stoi w przejsciu pomiedzy pomieszczeniami, czyli dzwiek idzie zarowno na salon jak i na pokoj obok, jako ze sub jest mocny to moze tak byc, ale to chyba marnotrastwo :)

komentarz - czerwone pole nr 3 - chyba sub nie moze tam stac, bo bylby na tle okna - szklo od ziemi do sufitu (3metry wzwyz) - moglo by to zabic szybe a dzwiek by sie znieksztalcal chyba (prawda/falsz?)
czerwone 2 i 1 - nie moze stac tam , bo w jednym miejscu sa kaloryferki, a nie chcialbym zeby sie rozsechl, a w drugim kominek - nie chce zeby sie spalil :)


tak wiec - moje propozycje to pola niebieskie 1 lub 2 - co o tym myslicie?

czy moze w tym ustawieniu (wiem ze nie optymalne, ale innego nie dalem rady wymyslic) zostawic suba w pozycji zielonej i nie kombinowac?

pytanko towarzyszace - kupilem kabel 5m, okazal sie ciut za krotki an pozycje niebieska 2, czy kalble mozna laczyc? czy lepiej kupic jeden dluzszy?

czekam na komentarze i z gory dziekuje
 

Attachments

  • salon.JPG
    salon.JPG
    36,4 KB · Wyś: 3744

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ustawiasz suba tam gdzie siedzisz (kanapa), chodzi sz po miejscach gdzie może stać subwoofer i słuchasz tam basu, stawiasz go w końcu tam gdzie bas był najlepszy, a sam siadasz na kanape, włączasz muzyke i bas który Ci sie podobał znajduje się tam gdzie siedzisz. Sprawdź w 99% przypadków działa.
 

timbot

New member
Bez reklam
dziekowac

dobry patent, danke.
jeszcze ostatnie pytanko oszczednego kinomanika - mozna polaczyc dwa kable do suba i otrzymac jeden dlugi?
(bo mam pozadny kabel jeden, ale za krotki, czy moge dokupic drugi kabel meski-meski i jakas zlaczka je polaczyc? czy strata bedzie za duza?)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Można, choć lepiej mieć jeden. Subwoofer przetwarza niskie częstotlkiwości, które nie są zbyt podatne na niedoskonałości połączenia.

ArtS :)
 
Do góry