Montaż głośników satelitarnych

gawlus100

New member
Witam!!!
Przymierzam się do zakupu amplitunera (onkyo 604 lub 605) oraz głośników JBL Balboa. Co myślicie o zamontowaniu głośników satelitarnych na tych uchwytach -
http://allegro.pl/item206816522_vogels_vlb_100_uchwyt_scienny_pod_glosniki.html
Takie zamocowanie wydaje mi się najbardziej estetyczne, jednak jest w tym rozwiązaniu konieczne wkręcenie się w tył głośnika. Czy jest to bezpieczne, czy nie uszkodzę głośników w ten sposób. Może Macie jakieś inne rozwiązanie?
 

timbot

New member
Bez reklam
a sprawdziles czy te satelity firmowo nie maja uchwytow na tylnej sciance do powieszenia na scianie? (rozwiazanie najprosztsze i popularne, choc nie wiem jak wplywa na dzwiek) jesli tak, to sorry za glupia odpowiedz - wiesz niekiedy najprosze odpowiedzi sa najlepsze :))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
link się nie otwiera.
Mozesz spokojnie wkręcać śrubki płytkie. Głośniki są efektowe nie ucierpią na jakości dźwięku. Ale uchwytów jest wiele które służą jako podstawki -
sprawdź vogels.com
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam podobne uchwyty, Vogels 50. Powinny wystarczyć. Mocujesz jedną śrubą. Balboa nie mają uchwytów do zawieszenia, ale można płytkie śruby wkręcić. Gdzieś na forum IDG ktoś opisywał, jak nawiercał te kolumny, aby nie trafić na zwrotnicę przymocowaną do tylnej ścianki.

ArtS :)
 

don111

Banned
gawlus100 napisał:
Witam!!!
Przymierzam się do zakupu amplitunera (onkyo 604 lub 605) oraz głośników JBL Balboa. Co myślicie o zamontowaniu głośników satelitarnych na tych uchwytach -
http://allegro.pl/item206816522_vogels_vlb_100_uchwyt_scienny_pod_glosniki.html
Takie zamocowanie wydaje mi się najbardziej estetyczne, jednak jest w tym rozwiązaniu konieczne wkręcenie się w tył głośnika. Czy jest to bezpieczne, czy nie uszkodzę głośników w ten sposób. Może Macie jakieś inne rozwiązanie?
http://ans.sklep.pl/bt77-uchwyt-¶cienny-kolumn-glo¶nikowych-p-93.html
polecam, bardzo dobrze wykonane uchwyty i bez ryzyka dla kolumn :)
 

Andmat

New member

Attachments

  • 2299f6ce05a45dd5.jpg
    2299f6ce05a45dd5.jpg
    45,6 KB · Wyś: 2405
  • 209427756.jpg
    209427756.jpg
    45,7 KB · Wyś: 1213
Ostatnia edycja:

gawlus100

New member
ArtS007 a jak ze stabilnością na tych uchwytach u Ciebie. Powiesiłem na nich i jest problem z prawidłowym ustawieniem. Ciężar głośnika powoduje, iż opuszczają się - chyba zbyt nisko przykręciłem mocowanie do głośnika.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wieszaki są zamocowane przy górnej krawędzi głośnika, więc głośnik po prostu wisi. Dolna jego część opiera się o ścianę, a za warstwę separującą służy okrągła gąbka spotykana w zestawach płyt DVD pakowanych w "rolki" (na słupku). Dzięki temu nie ma problemu ze stabilnością, a ściana się nie niszczy i jeszcze gąbka amortyzuje dgrania.

Jeśli masz za nisko przytwierdzone wieszaki, to rzeczywiście moment skrętu może być za duży. Spróbuj je zamocować wyżej.

ArtS :)
 

zibiwaw

New member
witam
A jak sie ma wieszanie głosników o większych rozmiarach, chyba z racji rozmiarów,ciężaru odpada i tylni bass refleks też sugeruje odpowiednia odległość od ściany. Pozostają tylko podstawki ale nie wszedzie da się je wcisnąć.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podstawki (dobre) dają lepszą stabilizację, symylując kolumnę podłogową. Są zalecane do monitorów. Niezbyt duże głośniki Surround lepiej powiesić.

ArtS :)
 

bierhoff

New member
Właśnie zastanawiam się nad zakupem takowych.
Mocno podrożały w stosunku do ceny z przed roku/dwóch, ale znajomy ma takie dwa i jest bardzo zadowolony. Bez ingerencji w kolumny (bardzo zależy mi na tym, że kolumn nie niszczyć), a przy okazji z półka pod spodem, dzięki czemu są po prostu stabilniejsze. Ma ktoś takie na forum i może się wypowiedzieć?
 
D

Deleted member 141725

Guest
Ja mam. Dokładnie ten model tylko kupiłem sporo taniej jakiś rok temu. Montowany na 4 wkręty, ładnie wykończony i bardzo solidny. Szukałem stabilnych uchwytów do moich Concept 2 i na tych na prawdę mocno się trzymają. Poprzednio miałem jakieś za 30zł i co prawda utrzymały, ale jak grały głośniki to aż się trzęsły. Tutaj ani drgną - bardzo sztywno trzymają się ściany. polecam!
 

bierhoff

New member
Super :)

Korzystając z okazji, czy mógłbyś mi podrzucić informację o odległości pomiędzy dziurami w tych uchwytach? W sensie, czy na wąskim, 16.7mm cokole, będę miał jak złapać taki uchwyt?
 
D

Deleted member 141725

Guest
Podstawa która przylega do ściany ma 25x6cm. W załączniku zdjęcia z centymetrem, abyś poznał rozstaw wkrętów.
 

Attachments

  • DSCN2070.JPG
    DSCN2070.JPG
    79,6 KB · Wyś: 69
  • DSCN2071.JPG
    DSCN2071.JPG
    74,1 KB · Wyś: 92

bierhoff

New member
pvt - serdecznie Ci dziękuję. Teraz nie mam już najmniejszych wątpliwości, że mam spory problem i zanim kupię, muszę wymyślić, w jaki sposób przywiesić jedną taką podstawkę na tych 16 centymetrach (na górze cokołu jest "warga" listy parkietu), mając na uwadze fakt, że o 90* raczej nie obrócę. Pozostałe będą na zwykłych ścianach, więc tu problemu nie ma, ale tej jednej na razie nie mogę przeskoczyć :/

pvt - jeszcze raz dzięki po stokroć
uklon.gif
 
D

Deleted member 141725

Guest
Dodam tylko, że są 4 miejsca na wkręty - u mnie wisi na 3 :) i jest mega stabilne. Myślę, że jak powiesisz na 2 wkrętach i głośnik waży ok 10-15kg to także będzie bardzo dobrze trzymać.
 
Do góry