Wymiana frontów (nowe, 2k)

wujek_p

New member
Hej


Za namową użytkowników forum wymieniłem amplituner na Yamaha RX-V685. Obecnie mają grać z zestawem Jamo E3 5.1 z aktywnym subwooerem (olx.pl/oferta/zestaw-glosnikow-5-1-jamo-e3-CID99-IDx6xOb.html). Pokój w którym jest TV ma ok. 33m2 i jest otwarty na kuchnię ok. 14m2.


2018-11-12-11-12-48.png



Jakie fronty polecilibyście aby dobrze grały z tym amplitunerem i w takich warunkach? Chciałbym, żeby były nowe. Cena o której myślałem (za komplet) to ok. 2000zł.

Z góry dzięki!
 

wujek_p

New member
Dzięki za porady.


Przeczesałem internet i poczytałem recenzje. W chwili obecnej najbliżej mi do:
- JBL Arena 180 - tu trochę boję się zbyt mocnego basu. na minus to, że kolumny ze względu na bass reflex trzeba odstawić nieco od ściany
- Indiana Line Tesi 561 - bardziej okrągły dźwięk, pozycja wypośrodkowana między dwoma pozostałymi
- Klipsch rp-260f - ponad budżet, musiałbym "dobierać", ponoć mają dość ostre brzmienie i nie wiem czy z yamahą to dobry pomysł


Te które odrzuciłem, głównie ze względu na wygląd i mieszane opinie co do producenta (np. Pylon ze względu na strosowanie różnych bebechów bez ostrzeżenia dla klienta)
- Pylon Sapphire 25, Pylon Pearl 27, Melodika BL40, STX Electrino 250, Magnat Shadow 207

Które z tych 3 opcji byście wybrali? Może coś innego?
Pozdrawiam
 

aro600

New member
Radzę nie czytać opini w Internecie tylko posłuchać jak grają z twoja yamaha, ja osobiście z tych podanych przez Ciebie wybrałbym właśnie Pylon Sapphire 25, ktore ty odrzuciła z powodu jakichs dziwnych komentarzy, ale koniecznie posłuchaj ich z twoja elektronika myślę że to połączenie da bardzo szczegółowy dźwięk raczej zimny więc kwestia czy spodoba się tobie jakie brzmienie lubisz.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Chcesz kupić nowe więc obowiązkowo wybierz się do jakiegoś salonu i posłuchaj kilku modeli aby zobaczyć jakie brzmienie Ci najbardziej pasuje.
Ja bym zobaczył jeszce Jamo c95, Jamo s809, Taga Harmony, Audio Pro Avanto oraz Wharfedale ;-)
 

wujek_p

New member
Dzięki za propozycje (część z nich podpartą ofertami sprzedaży na PW :).

Po 2 tyg uzywania nowego amplitunera RX-V685 zastanawiam sie nad sensem kolumn podlogowych. Ampli + zestaw Jamo jest przede wszystkim uzywany do radia i cichego sluchania TV (male dziecko w domu). Niezbyt czesto wlaczam subwoofera (dosc mocno "dudni"), przez co przy sluchaniu muzyki / tv brakuje mi basu. Troche mam watpliwosci czy kolumny podlogowe czy to dobry pomysl przy ww. uzytkowaniu. Co myslicie?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Dzięki za propozycje (część z nich podpartą ofertami sprzedaży na PW :).

Po 2 tyg uzywania nowego amplitunera RX-V685 zastanawiam sie nad sensem kolumn podlogowych. Ampli + zestaw Jamo jest przede wszystkim uzywany do radia i cichego sluchania TV (male dziecko w domu). Niezbyt czesto wlaczam subwoofera (dosc mocno "dudni"), przez co przy sluchaniu muzyki / tv brakuje mi basu. Troche mam watpliwosci czy kolumny podlogowe czy to dobry pomysl przy ww. uzytkowaniu. Co myslicie?


Poszukaj używek Heco Metas 300 lub wyższy model Heco Celan 300 będziesz MEGA zadowolony.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobre też mogą dudnić, jeśli pomieszczenie w którym stoją będzie słabe pod względem akustycznym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zależy co kto rozumie pod słowami fajne kolumny, jestem przekonany, że osoba chcąca kupić nowe kolumny za 2 tyś jest świadoma tego czego się może spodziewać. A od czegoś trzeba zacząć, nie mówiąc o tym, że takie kolumny danej osobie mogą wystarczyć w 100%, więc po co wydawać więcej kasy. Osobiście ja wolałbym kupić coś używanego w tych pieniądzach.
 

wujek_p

New member
Dzieki za odp.

W kwestii uscislenia - nie jestem audiofilem, obecny zestaw gra ok (czyt. bez rewelacji). Nie oczekuje cudów na kiju, chciałbym usłyszeć ciut więcej basu bez efektu dudnienia. Zwykle amplituner gra dosc cicho (ok. -60db) i zastanawiam sie czy w takich warunkach podlogowki maja sens. Coś byście doradzili?

P.S Zakup nowego sprzetu (vs. uzywanego) podyktowany jest kwestiami finansowymi (faktura VAT).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zwykle amplituner gra dosc cicho (ok. -60db) i zastanawiam sie czy w takich warunkach podlogowki maja sens.

Mają, jeżeli warunki lokalowe pozwalają .Oprócz samego metrażu pokoju ważne jak jest urządzony ,bowiem wciskanie kolumn pomiędzy meble jest pozbawione sensu .Można pomyśleć o małych podłogówkach które są dobrą alternatywą dla kolumn podstawkowych
 
Do góry