Zmiana frontów prosze o podpowiedź.

blade11

New member
Witam, Panowie potrzebuje rady. Obecnie moj sprzet to marantz sr6006 plus denon 1500ae, dodatkowo 5.0. Monitor audio mr6, jako zrodlo do muzyki sluzy mi Malina z dacmagic 100, dzieki ktorym lece z muzyką prosto do wzmaka, slucham plikow flac i Tidal. Z racji tego ze przesuwa mi sie granica, czesciej slucham muzyki niz korzystam z kina domowego. Pokoj okolo 24 m2, kombinuje tak zeby zostawic centralny i tylne, a polepszyc sobie frontami stereo. Wiem ze są pewne trendy i zestawienia ktore ze sobą lepiej grają, wiec co bedzie pasowalo do.mojego wzmaka i realnie poprawi mi brzmienie?
 

blade11

New member
Budzet jak napisalem wyzej max 4 tys za parę. Ale wchodza wsię gre uzywki. Ciezko.mi ocenić czego brakuje, moje monitory odżyły po podlaczeniu do wzmacniacza, ale.mam wrazenie że nadal we wzmaku mam zapas ktorego nie wykorzystuje. Zensory 7 mnie nie przekonały, kiedys ich słuchałem. Niestety nie znam sie na modelach i hierarchii, ktory jest wyzszy i mocniejszy, stad mam problem z oceną który sie nadaje mocą do.mojego wzmaka. Wizualnie myslalem o Kef. Ale to zupełnie taki wizualny strzal.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hmmm ok.
Jak delikatnie naciagniesz budzet to mozesz patrzec na :

Tannoy xt8f
Kef r300 lub r500 sa teraz przecenione
Monitor audio monitor 300 nowy model
 

blade11

New member
Zapomnialem dodac ze slucham muzyki roznej, z przewagą klubowej, popu, elektronicznej, starego polskiego rocka.

Jak z kinem domowym? Czy audyssey jakos to ogarnie ze fronty będą inne?

Kolumny za sobą maja 30 cm ścianę, z boku tez.
 

blade11

New member
A będzie wiecej basu od mr6? :) przyznam szczerze ze pierwsza myślą byla wlasnie wyzsza seria monitor audio(bronze i silver), a drugą opcją jakis klipsch rp260/280. Jeszcze mysle nad Tannoyem xt8f, ale nie wiem czy nie beda za spokojne. Chyba te trzy modele wezme na tapetę przy odsluchu. Cos jeszcze odsluchac?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ew. Heco, Kef.

I tak to porownanie duzo ci wyjasni co ci najbardziej odpowiada, kazda z tych par glosnikow gra calkiem innym charakterem.

Daj znac po odsluchach jakie wrazenia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli priorytetem jest bas ,Klipsch będzie najlepszym rozwiązaniem można niemal kupować w ciemno
Bas w Monitor Audio zejdzie nisko ale nie będzie tak silny jak w przypadku kolumn amerykańskich ,druga kwestia to taka ,że MA nie nadaje się do głośnego grania .Po prostu przy większych poziomach głośności lub szybkiej "karkołomnej" muzyce kolumny zaczną się gubić
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Do denka polecam Heco. Sam mam takie polaczenie bass jest niski i wyrozniony. Reszta - srednie i niskie neutralne.
 

blade11

New member
Dobra dorzucilem Heco aurora, i Focale aria :) nie wiem zupelnie ktore dokladnie oznaczenie.kolumn, ale to pewnie po cenie.wyjdzie :)
Jezeli chodzi o klipsch, to widze duzo nowych oznaczen 8000f, 6000f, to sa jakies odpowiedniki 260/280f ?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Jeżeli priorytetem jest bas ,Klipsch będzie najlepszym rozwiązaniem można niemal kupować w ciemno ....

Potwierdzam. Klipsch wymiata nie tylko w basach ale i wysokich- mam od ponad 2 lat Klipsch RF-52 II. Ktoś pisał,że słucha -pojętej szeroko- muzyki elektronicznej... tym bardziej te głośniki będą amerykańską dedykacją :lol:
 
Do góry