Zmiana frontów prosze o podpowiedź.

abdul0412

New member
Bez reklam
No RF 52 nie maja czym zaskoczyc raczej .
sluchalem RP260 i basu bylo sporo ale jak odpalilem moje Tannoy w obecnym pomieszczeniu to mam wrazenie ze jest lepiej niz w Klipsch ale moze to tylko moje subiektywne odczucia
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No RF 52 nie maja czym zaskoczyc raczej .
sluchalem RP260 i basu bylo sporo ale jak odpalilem moje Tannoy w obecnym pomieszczeniu to mam wrazenie ze jest lepiej niz w Klipsch ale moze to tylko moje subiektywne odczucia

Przecież to zupełnie inne szkoły grania i inne basy.
Co zasilało jedne i drugie i jakie źródło było podane?
 

blade11

New member
Panowie, jutro ide na odsluch. Zaplanowany jest Klipsch 6000, niestety 8000 nie maja na stanie. Tannoy xt8f, cos z heco i monitor audio. I teraz juz przez telefon dostalem info ze moj wzmacniacz nie jest za mocny i moze byc ciezko napedzic np. Monitor audio silver 300, wiec zebym sprobowal Bronze 6. Dodatkowo sugeruje mi zmiane denona na jakiegos Arcama :) teraz pytanie czy moj wzmacniacz udzwignie te wymienione kolumny? Na odsluch zabieram swoj wzmacniacz zeby zobaczyc jak to bedzie wygladalo.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wez swoj wzmaczniacz i zweryfikuj czy na nim podoba ci sie granie.
experymenty przy zakupie audio sa bardzo wskazane , bo to one ci wskażą co chcesz i czy mozesz tyle wydać itp itd.

nie sluchaj ludzi ktorzy mówią co bedzie lepsze dla ciebie , bo nie znaja twoich preferencji!

@ Ataszek - charakter brzmienia RF a RP jest bardzo zblizony ...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Sorry... ale jak 1500AE nie ma mocy, to ja wysiadam. Miałem i wiem, że w tych pieniądzach ciężko mu dorównać w tym aspekcie. Co innego walory muzyczne. Albo się podoba, albo wymienisz na inny. I tutaj Arcam jak dla mnie (nawet model podstawowy, bodajże 19) przewyższa Denona. Dlatego spróbuj inne wzmacniacze. Podepnij pod kolumny które testujesz i albo się utwierdzisz w wyższości Denona, albo będziesz za chwilę pisał... wymienię wzmacniacz. :) I jak tu nie lubić kolegów z forum, którzy robią z mózgu papkę a z portfela sito. :) Udanego odsłuchu.
 

blade11

New member
Jestem na świeżo po odsłuchu. posłuchałem kilka par kolumn, mam już jakieś wnioski :)
dynaudio M30 - nie urzekła mnie ich historia. Poprawnie grające, ale jakoś bez tego czegoś....

Acoustique Quality Pontos 8 - płaski dół, kontrolowany lecz trochę za płytki i krótki.

Klipsch 6000F - tutaj uraczyły mnie one potężnym basem, góra mocna krzykliwa, dokładnie takie jakich się spodziewałem, myślałem że to dla mnie, ale teraz mam wątpliwości. Średnica wcale nie tak wycofana jak się spodziewałem. Jest się nad czym zastanawiać, tylko czy te wysokie mnie nie zmęczą....:/

Bronze 6 - fajny kontrolowany bas, nie było go tyle co w Klipsch, ale może starczy, reszta bardzo poprawna, średnica grała, wysokie tony lekko wycofane, przez co sprawiała wrażenie lekko nudnej.

Focal Chorus 726 - słuchałem ich na końcu, bardzo zbliżone do zwycięzcy z dzisiaj, jedyna różnica to troche mniej wyraźne, jakby ten wokal i szczegóły lekko za mgłą.

the winner is....

Fyne Audio F501 - nawet nie znałem takiej marki :) nie wiem czy na nie ostatecznie się zdecyduje, ale na tą chwilę mnie urzekły. średnica bardzo przyjemna, góra podaje dużo szczegółów, ale nie narzucają się i bas, przyjemny, nisko schodzi i miałem wrażenie że tworzył największą scenę. Dodatkowo słuchając ich, miałem wrażenie że grają bardzo "czysto", wyraźnie.

Dalej mam dylemat, ale jestem bogatszy o kilka doświadczeń.

Co sądzicie o tym? dodam że to moje subiektywne odczucia :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak myślisz KOlego - ile osób słuchało w ostatnim czasie te konkretne kolumny co Ty sobie posłuchałeś ? Masz swoje wnioski i tego się trzymaj :) A uszy i rozum niech Ci podpowiedzą ..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
odsluchaj jeszcze Heco Aurora / Celan.

Swietnie zrownowazone, bass podkreslony. Cenowo tez swietne
 

Henry

Active member
Bez reklam
the winner is....

Fyne Audio F501 - nawet nie znałem takiej marki :) nie wiem czy na nie ostatecznie się zdecyduje, ale na tą chwilę mnie urzekły. średnica bardzo przyjemna, góra podaje dużo szczegółów, ale nie narzucają się i bas, przyjemny, nisko schodzi i miałem wrażenie że tworzył największą scenę. Dodatkowo słuchając ich, miałem wrażenie że grają bardzo "czysto", wyraźnie.

Dalej mam dylemat, ale jestem bogatszy o kilka doświadczeń.

Co sądzicie o tym? dodam że to moje subiektywne odczucia :)
To świetne kolumny i mają dobrą cenę i do tego jak dopieszczone, żadne z kolumn, które z nimi odsłuchałeś nie mogą się do nich równać pod względem wykonania ;)
 

blade11

New member
To podziel sie wrazeniami? Tzn jak one sie maja np do Tannoy?


jakiś czas temu miałem okazję słuchać Tannoy Xt6F, bardzo przyjemne kolumny, ale w bezpośrednim porównaniu, jak dla mnie to Fyne audio są trochę szybsze, można ich słuchać głośniej, i mają lepiej brzmiący basik. Lepiej się rozchodzi po sali niż ten z Tannoy.
 
Do góry