Tannoy - od najniższego modelu do najwyższego

maniomix

Member
Hej
Mam pytanie, może dziwne ;)
Możecie mi napisać jak wygląda gradacja zestawów kolumn Tannoy do kina domowego? Tzn który model jest najwyższy, a który budżetowy, który do mniejszych pomieszczeń, powiedzmy do 20 m2, a który do większych 40 m2 i więcej? :)
Pozdrawiam i nie krzyczcie ;)
Mariusz
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do kina od Merkury; Revolution, Precission,
A co do wilkości, wszystko zależy od budżetu i pomieszczenia...przy dedykowanym pokoju i sporym budżecie największe od precission ;)
 

maniomix

Member
Hej :)

Pytasz bo pytasz czy potrzebujesz kolumn dla siebie ?
Bo modeli jest jeszcze trochę ...

Pytam, bo już od dłuższego czasu mam w planie zmianę, a podobno powinienem jednak zacząć od kolumn ;) mam bardzo stary sprzęt i zbliża się jego wymiana....jakoś nie mogę się zebrać, żeby to w końcu zrobić :)
Salon w którym mieści się moje kino, to ok 50 m2, dość ustawny jeśli chodzi o ilość miejsca, niezły jeśli chodzi o możliwość rozmieszczenia sprzętu. I pomyślałem, że może warto poszukać jakichś używek na przody na początek, pomyślałem, że może Tannoy właśnie. Ponieważ nie za bardzo orientuję się w "gradacji" modeli, w sensie do 50m2 za małe, ale do 20m2 za duże, to poprosiłem o małą podpowiedź :)
pozdrawiam
M
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Coś już więcej wiemy ale dalej za mało :
- jaki obecnie sprzęt posiadasz
- co chcesz : KD czy stereo
- jaki budżet i co do wymiany
- na czym Ci zależy w szukanym systemie
- dlaczego akurat tannoy : słuchałeś i podobało się ?
 

maniomix

Member
Hej :)

Coś już więcej wiemy ale dalej za mało :
- jaki obecnie sprzęt posiadasz
Stara Yanaha i set 5.1 Koda

- co chcesz : KD czy stereo
KD ZDECYDOWANIE (ale na początek mogą być przody tylko)

- jaki budżet i co do wymiany
Najpierw myślałem o wymianie całości, ale chyb a jednak powoli, najpierw kolumny...
budżet....jest nieznany, ale powiedzmy, że same przody, to na mój salon sam nie wiem ile powinienem mieć kasy, żeby kolumny kupić lepsze niż Koda ;)

- na czym Ci zależy w szukanym systemie
Na dźwięku w KD, chcę poczuć różnicę ;)

- dlaczego akurat tannoy : słuchałeś i podobało się ?
Nie, nie słuchałem, taki mam pomysł, myślałem o używkach może...

pozdrawiam
M
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie słuchałes, to zapomnij. Co to w ogóle za pomysł.
Zacznij od podstaw, przede wszystkim budżet.
Ataszek zadał pytanie, odpowiedź konkretnie, bo nikt nie będzie tracil czasu i się dopytywal.
 

maniomix

Member
Hej
Odpowiedziałem po kolei na pytania Ataszka :)
Co do budżetu, to rzeczywiście nie jestem pewien....


Jak nie słuchałes, to zapomnij. Co to w ogóle za pomysł.
Zacznij od podstaw, przede wszystkim budżet.
Ataszek zadał pytanie, odpowiedź konkretnie, bo nikt nie będzie tracil czasu i się dopytywal.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Źle podchodzisz do tematu.
Ustal budżet na początek i wtedy można zacząć myśleć od czego zaczynamy wymianę.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
50m2 to kawal pomieszczenia do naglosnienia.
Spore glosniki to jezeli Tannoy minimum revolution XT8F albo Focal aria 926, Klipsch rp280 lub ich nowa odmiana.

Do zestawu szukal bym ampli minimum onkyo rz830, marantz 7013, yamaha 2xxx, Denon 4xxx, Cambridge 120.

Do tego jakas koncowka 2 kanalowa na zasilenie przodow.

Sub klipsch r115sw, svs sb 2000 lub jego druga odmiana z bas reflexem, jbl 260p

Nie znam budzetu ale na tak duze pomieszczenie opieralbym wlasnie na powyższych konfiguracjach, z tym ze potrzebny odsluch i co jest bardzo wazne, czy idziesz bardziej w stereo czy kino bo to ma znaczenie podczas wyboru konkretnych konfiguracji.

Czekamy na info zwrotne
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To , że ma 50 m2 nie znaczy , że musi nagłośnić całość.
Można zbudować kd na wydzielonej części , zachowując proporcje odsłuch.
Głośniki nie muszą stać w każdym rogu , a sofa na środku pokoju .
Jeżeli szukasz czegoś innego , lepszego , to Tannoy SRM 12X . Koledzy z audiostereo.pl pomogą zbudować do niego centralny :) Brzydkie ? Może i tak , ale jak zależy na jakości. ...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To , że ma 50 m2 nie znaczy , że musi nagłośnić całość.
Można zbudować kd na wydzielonej części , zachowując proporcje odsłuch.
Głośniki nie muszą stać w każdym rogu , a sofa na środku pokoju .
Jeżeli szukasz czegoś innego , lepszego , to Tannoy SRM 12X . Koledzy z audiostereo.pl pomogą zbudować do niego centralny :) Brzydkie ? Może i tak , ale jak zależy na jakości. ...

Zbyt duzo nie wiemy wiec tak naprawde to tylko wstep do dalszej dyskusji. nie spinaj sie tak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No bo wiadomo, że jak nie Klipsch, to HECO musi być ;)

Jak zauważyłem, tylko Hecowcy zawsze mają coś do Klipscha, nawet jak nikt i nic nie pisze. Masakra ; ) Dojdzie, w zasadzie już doszło na tym forum do tego, że nawet jak Klipsch będzie najbardziej opti pod wymagania, to już nikt nic nie napisze. Chyba nie o to chodzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Luz Panowie,
Tutaj podobnych wątków będzie z milion pińćset... wystarczy opcję - szukaj uruchomić, spisać kilka modeli, określić budżet i wybrać się na odsłuchy.
Niech każdy bierze co mu pasuje.

A co do Heco, to ponoć nowe Celany ciekawie na żywo się prezentują ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto Ci to powiedział, niech zgadnę, użytkownik Heco? ;)
Faktycznie, dajmy spokój. Niech tam każdy sobie kupuje co chce.
Klipsch, Heco, Kef, Dali... pfff i tak TAD zamiata wszystko ;)
 
Do góry