Jakie kolumny do amplitunera onkyo ?

pydus

New member
czesc to moj pierwszy post tutaj no ale przejdzmy do rzeczy.
zastanawiam sie jakie kulumny lepiej zagraja z onkyo (i tu mam problem czy brac model 674 czy 605 ktory jest juz na http://www.top-audio.pl/prod_onkyo.html za 2499zł ) jbl e80 e20 ec25 e150p czy moze zestaw jamo e 770 pdd oba zestawy sa w podobnych cenach.
pokoj raczej maly bo ok 18m2. zestaw do muzyki i filmow 50 na 50. slucham roznej muzyki lubie hh, techno rozne odmiany, jazz, reggae po muzyke klasyczna w sumie nie slucham tylko mocnego rocka... prosze o opinie...
dzieki i pozdrawiam!
 

Sylwek_007

New member
Musisz wiedzieć, że JBL zagrają dość ostro wiec do muzyki której słuchasz (głównie) się nie sprawdzą. Ogólnie JBL nie nadają sie do muzyki, najlepiej poszukać zestawu Stereo. Moim zdaniem bardziej nadadzą się Jamo. Lepiej sobie poradzą a małym pokoju.
 

pydus

New member
czyli jamo?

czy moze cos innego z zestawow do 4k ? i ktory amplituner? a moze jakis inny... ? na aplituner i glosniki bede mial przeznaczone okolo 6k...
 

Serdello

New member
Ja rowniez mysle tylko o zakupie juz onkyo 605. Czy do tego Tannoy F3 czy F4 nie beda za slabe? A moze cos w budzecie okolo 5tys za 605/404 + kolumny lepszego do rade?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Posłuchaj sobie też Infinity Beta. Nie słyszałem jak grają z Onkyo ale ich brzmienie jest dość oryginalne (skrajnie odmienne od JBL).
 

fordzik74

New member
mam juz onkyo 605/404 i szukam kolumn do tego zestawu ma niezly wymiot 7 razy 140W probowalem Tannoy sensys dc i chodza niezle moze ktos wie cos na temat Jamo serie 6
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
U nie Onkyo 601 (staruszek) pieknie gra z KEF-ami iQ7 ale ja słucham dużo klasyki i smooth-jazziku oraz etnicznej muzy. W tej muzie rewelka.
Od sierpnia (mam nadzieję) będą grały z TX-SR 805 lub 875.
czekam tylko aż sie pojawia u polskiego dystrybutora.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do TX-SR605 i techno oraz przekrojówki, JBLe fajnie zagrają, nie pasuje tutaj troche klasyka ale nie ma sprzętu do wszystkiego.
 

martinesco

New member
Ale f3 to komplet 5 kolumn podczas gdy 605'ka ma mozliwośc podlączenia 7.1, co w takim razie z pozostałymi glosnikami??


ArtS007 napisał:
JBL dobrze sprawdzają się właśnie w rocku. Do Twojej muzyki lepsze byłyby np. Tannoy F3 lub F4.

ArtS :)
 

pinja

New member
martinesco napisał:
Ale f3 to komplet 5 kolumn podczas gdy 605'ka ma mozliwośc podlączenia 7.1, co w takim razie z pozostałymi glosnikami??
Te dwie to tak na dobrą sprawę do niczego ci nie potrzebane, bo nie wiele jest filmów z dźwiękiem 7.1, a jeśli pokój masz nie za duży to kolejne dwa głośniki mogą być kłopotliwe do rozmieszczenia.
 

martinesco

New member
pinja napisał:
Te dwie to tak na dobrą sprawę do niczego ci nie potrzebane, bo nie wiele jest filmów z dźwiękiem 7.1, a jeśli pokój masz nie za duży to kolejne dwa głośniki mogą być kłopotliwe do rozmieszczenia.


rozumiem,
ja dopiero kompletuje sprzęt, do tej pory grałem na gotowym zestawie KD sony, więc stąd moje wątpliwości,

czyli mam rozumiec że w dobie HD, nie jest wazne czy bedzie 5 czy 7 kanałow dźwieku, a raczej obsluga DTS-HD Master i Audio Dolby TrueHD, czyli formatów kodowania które obsługuje model onkyo sr605.

Prawde mowiąc bylem juz zdecydowany na sr505, ale on w/w nie obsługuje, wiec wybór padł na model wyzszy.

pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeżeli pominiemy aspekty pomieszczenia i założymy, że konicznie chcesz system 7.1, to należy wziąć pod uwagę następujące czynniki.
1. DVD oferuje system do 6.1. Przy czym 6.1 jest mao popularny. Najczęściej mamy 5.1, czasami 2.0.
2. HD-DVD i Blu-Ray oferują system do 7.1.
Wobec powyższego dopiero nowe formaty nadają takiej inwestycji sens.

Na rynku trudno znaleźć gotowe zestawy 5.1, więc i tak dwa surroundy musiałbyś dokupić. To samo dotyczy Tannoy F3/4.

ArtS :)
 

martinesco

New member
[Tu być cytat poprzedniej wypowiedzi. ArtS :)]

dziekuje Ci za odpowiedź,
czyli do takiego amplitunera obecnie podlanczam 5.1 a z czasem gdy juz np. blu-ray sie upowszechni dokupuje dwie kolumny, takie jak tylne i mam 7.1 :eek:k: ?

[Proszę nie cytować ostatich wypowiedzi. ArtS :)]
 

iqpablo

New member
ArtS007 napisał:
Jeżeli pominiemy aspekty pomieszczenia i założymy, że konicznie chcesz system 7.1, to należy wziąć pod uwagę następujące czynniki.
1. DVD oferuje system do 6.1. Przy czym 6.1 jest mao popularny. Najczęściej mamy 5.1, czasami 2.0.
2. HD-DVD i Blu-Ray oferują system do 7.1.
Wobec powyższego dopiero nowe formaty nadają takiej inwestycji sens.

Na rynku trudno znaleźć gotowe zestawy 5.1, więc i tak dwa surroundy musiałbyś dokupić. To samo dotyczy Tannoy F3/4.

ArtS :)

ja sie tez zastanawiam nad zakupem ampli i glosnikow i po przemysleniu doszedlem do nastepujacego wniosku:

jesli sie czlowiek wacha czy kupic sr605 czy 505, i bierze pod uwage mozliwosc dekodowania systemie 7.1 ,to jest lipa, bo chociaz mamy juz bd i hddvd to i tak w filmach na nich nie widzialem nigdzie dzwieku 7.1. wiec po co wydawac dodatkowy 1000 zl dla mozliwosci dekodowania dzwieku ktorego i tak nie ma na plytach.

moze jak sie te formaty upowszechnia to bedzie sie dodawac taki dzwiek, ale wtedy za kilka lat to bedzie mozna sobie zmienic sprzet na lepszy, taki ktory bedzie to rozkodowywal.

wiec ja np zdecydowalem sie na sr505 i jbl178.
 

iqpablo

New member
no zapomnialem dodac ze powyzsze ma mjiejsce jesli ktos nie jest fanatykiem muzyki i nie jest wyczulony na najmniejsze roznice dzwiekowe. ale dla przeceitnego uzytkowanika takiego jak ja wystraczy na dzien dzisiejszy 505. :)
 
Do góry