Głośniki i pomieszczenie o niestandardowych wymiarach

p_it

New member
Witam, od niedawna nosze się z zamiarem zakupu kina domowego, oczywiście bardzo duzo czasu spędziłem na forum analizując na podstawie waszych wpisów wszelkie możliwe konfiguracje, jednakże im dłużej brnę w ten temat tym większy metlik w głowie...(z tego co czytałem nie jestem wyjątkiem ;)). W chwili obecnej pewny jestem co do zakupu amplitunera ONKYO SR505, odtwarzacz dvd chwilowo sobie odpuszczam ze względu na finanse, a że posiadam obecnie "zastępcze" dvd więc te kilka miesięcy bez porządnego odtwarzacza mnie nie zbawi. I teraz przejdę do meritum sprawy chodzi o głośniki... tu mam duży problem ponieważ wiem, że dobry głośnik to podstawa, wybór jest ogromny, rozpietość cenowa również...Ponadto w grę wchodzi jeszcze specyfika pomieszczenia, w którym zestaw będzie się znajdował..., a mianowicie jest to pokój o powierzchni 12 m2 o wym. 2,80 x 4,30 m - gabaryty bardzo specyficzne, dodatkowo głośniki zamierzam ustawić przy ścianie dłuższej naprzeciwko kanapy więc odległość słuchacza od kolumn frontowych będzie wynosiła ok 2,5 m, ponadto przerwa pomiędzy jednym a drugim głośnikiem frontowym wyniesie ok 1,80 m i tak samo między głosnikami z tyłu, wynika więc z tego że cały zestaw rozmieszcony będzie na powierzchni ok 5 m2, i bynajmniej nie będzie to środek pomieszczenia, tylko jego lewa połowa...trochę to zakręcone, ale niestety mam takie możliwości i nic nie moge zmienic.... Dlatego bardzo proszę o radę jakie glośniki do amplitunera ONKYO SR505 biorąc pod uwagę moje warunki mieszkaniowe. Dodam jeszcze że pokój ma obnizony sufit płytą gips-karton o ok 30 cm i obecnie jego wysokość wynosi 2,75 m, co też może wpływać na akustykę pomieszczenia (nie jestem fachowcem, ale tak mi sie wydaje...). Zastanawiałem się nad kompletem JAMO S606, ale chyba głośniki są za wielkie, często myślę o zakupie samych głośników przednich np JBL Balboa, albo o małych głośnikach typu JBL Studio L830 a póżniej dokupić resztę, w każdym razie chodzi żeby głosniki nie były za szerokie i za wysokie no i ze wzgledu na brak miejsca subwoofer nie wchodzi w grę... Strasznie nakręciłem - i wychodzi na to że straszna ze mnie maruda ;), ale tak jakoś wyszło, proszę o wyrozumiałość.
Dodam jeszcze że zestaw będę wykorzystywał do filmów i muzyki 50/50, nie słucham głośno, najbardziej zależy mi na tym, zeby przy nawet niewielkich głośnościach dobrze słyszeć całe spektrum dźwięku (jeśli można to w ten sposób opisać...). No i kwestia finansów - jednorazowa kwota jaką dysponuję obecnie to ok 2000 zł za zestaw głosników 5.0, lub ok 1600 zł za parę głośników przednich - z opcja rozbudowy zestawu w późniejszym terminie - jak dozbieram ;). Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o jakieś rady bo naprawde już sam nie wiem co robić...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zestaw Infinity Beta HCS, tyle że do muzyki średnio się sprawdzi. Ale w kinie do tego pomieszczenia to chyba będzie ideał.

ArtS :)
 
Do góry