Amplituner Onkyo i kolumny do kina domowego 5.1

sebex7

New member
Witam wszystkich,
jak chyba ze wszytskim z elektroniki ze sprzętem audio jest tak samo. Im więcej czytam tym mniej wiem. Albo wiem więcej przez co mam zamęt w głowie.

Może szybko powiem o mnie: nie jestem audiofilem. Tzn. dzięki super hiper amplitunerowi i kolumnom robionym "ze złota" podczas oglądania koncertu nie usłyszę, że skrzypaczka w piątym rzędzie ma instrument robiony z drewna egzotycznego. :) Czyli myślę, że typowy Kowalski. Słoń na ucho nie nadepnął ale też nie jestem jakimś specjalistą. To jeśli chodzi o muzykę której będzie może 15/20%. (radia przy gotowaniu nie liczę jako muzykę, bo to po prostu ma lecieć w tle żeby nie było ciszy a druga sprawa to sama jakość muzyki z radia czy Spotify nie jest powalająca).

Reszta czyli 80% to będą filmy, netflix, konsola.
Na czym mi zależy:
- świetnych efektach w fimach, grach itd.
- przesył 4k z hdr
- multiroom na 3 lub 4 pomieszczenia (przewodowy, kable pociągnięte, chce miec możliwość w sypialni słuchać coś innego niż w salonie) i air play.

Jakie sprzęty będą podłączone? TV, projektor, konsola PS4, Apple tv, komputer, BR i chciałbym kupić gramofon.

TV 55 lub 65 cali 4k z hdr, projektor z ekranem 120 cali prawdopodobnie skalowany do 4k i hdr.

Gdzie sprzęt będzie stał? W salonie otwartym na jadalnie i kuchnie. Łącznie powierzchnia 57 m2 ale w kuchni dodatkowe dwie kolumny mają być. Sam salon ok 20m2. Siedzenie od ekranu ok 3,5m a od tv ok 4m. Możliwość skierowania kolumn prosto na widza.

Myślałem żeby amplituner kupić dobry, bo ma być to serce całego tego systemu. Czy warto kupić Onkyo rz820 za ok 4 tyś czy to zbędny wydatek na moje potrzeby i starczy coś tańszego? Czy jestem w stanie dokupić jakiś zestaw kolumn 5.1 lub każdą osobno żeby się łącznie zmieścić w ok 3 tyś?

Czyli całkowity budżet to ok 7/7,5 tyś na amplituner i kolumny.

Z góry dziękuję za pomoc! :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Onkyo z serii RZ to bardzo dobra opcja ale z tym budżetem to nie dostaniesz dobrego setu kolumn do tego ampli.
Może Onkyo 686 i wtedy jakiś lepszy zestaw kolumn ?
Chcesz nowe czy moga być używki ?
 

sebex7

New member
Onkyo z serii RZ to bardzo dobra opcja ale z tym budżetem to nie dostaniesz dobrego setu kolumn do tego ampli.
Może Onkyo 686 i wtedy jakiś lepszy zestaw kolumn ?
Chcesz nowe czy moga być używki ?

Ogólnie z używkami w dobrym stanie nie ma problemu. Szczególnie jak nic nie będzie w amplitunerze zepsute i przednia ściana będzie ładna. Reszty nie będzie widać a grać ma jak nowe. :) tylko właśnie czytam na forum, że Onkyo lubią się zepsuć.

Czy wersja 686 też przesyła 4k z hdr?

Inną opcją jest na razie kupić amplituner i dwie kolumny a tylnie dokupić za jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak wyrwiesz ampli za 3500 to zmiescisz sie z fajnymi frontami heco aurora 700 ale to tylko tyle zeby bylo fajnie.

Ew onkyo 676 + heco set ale bez suba.
 

sebex7

New member
Czyli np ten zestaw byłby dobry?

Onkyo TX-NR686 + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 za 6799

lub

Onkyo TX-NR686 + Magnat Shadow 207 + 203 + Center 213 + Sub 300A za 7299
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak pod kino domowe w 80% to zdecydowanie Klipsch - narazie fonty i central + ampli - resztę dokupisz później.
W KD to najlepsze zestawienie :)
W tej kwocie i tym pomieszczeniu : RP-260F + RP-250C (ale lepiej RP-440C) + ampli Onkyo 686 - taki zestaw w kinie daje wiele radości :)
 
Ostatnia edycja:

krystiano8

New member
Jak pod kino domowe w 80% to zdecydowanie Klipsch - narazie fonty i central + ampli - resztę dokupisz później.
W KD to najlepsze zestawienie :)
W tej kwocie i tym pomieszczeniu : RP-260F + RP-250C (ale lepiej RP-440C) + ampli Onkyo 686 - taki zestaw w kinie daje wiele radości :)

Racja na początek fronty oraz central...
Ale co do Ampli ja bym radził cos od starej serri 8xx lub nową RZ
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Racja na początek fronty oraz central...
Ale co do Ampli ja bym radził cos od starej serri 8xx lub nową RZ

Wiadomo że lepsza seria RZ ale kasy może nie starczyć więc 686 też spokojnie do KD wystarczy.
W starsze wersje bym się nie wchodził - ampli nowy a kolumy używki jak z dobrego źródła.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ogólnie z używkami w dobrym stanie nie ma problemu. Szczególnie jak nic nie będzie w amplitunerze zepsute i przednia ściana będzie ładna. Reszty nie będzie widać a grać ma jak nowe. :) tylko właśnie czytam na forum, że Onkyo lubią się zepsuć.

Czy wersja 686 też przesyła 4k z hdr?

Inną opcją jest na razie kupić amplituner i dwie kolumny a tylnie dokupić za jakiś czas.


Mam Onkyo 828 i działa bezproblemowo od 4 lat...
Osobiście kupiłbym amplituner z serii RZ820... lepsza wydajność, a u Ciebie pomieszczenie jest spore.



Co do HECO Aurora - dobrą cenę masz za taki zestaw, chociaż wolałbym tutaj HECO Aurora 1000 jak na taką powierzchnie...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jednak Onkyo tańszy (686) a to bliźniaczy model do tego Pionka.
I tak namawiam cię na serie RZ - wcześniej miałem 676 i po przesiadce na RZ-810 jest spora różnica i możliwości.
 
Do góry