Kolumny na testy

Murinio_86

Member
Panowie z racji tego, że Denon 4200 jest jeszcze ze mną i Onkyo 810 też jest, byłem zdecydowany na Onkyo i Klipsch, ale jeszcze nie dokonałem zakupu, więc wpadłem na genialny pomysł, żeby sobie przesłuchać kilka różnych skrzynek i zobaczyć czy może Denon w połączeniu z odpowiednimi kolumnami będzie w stanie stanąć do rywalizacji z Onkyo, a może Onkyo w połączeniu z czymś innym jeszcze lepiej będzie grało.

Prośba do Was o propozycje z czym je zestawić, mam już trzech producentów Klipsch, Heco i Kef, tylko kwestia jakie modele wybrać. Zestaw będzie głównie do kina w 80%, chciałbym żeby miały sporo basu, bo na początek będzie bez suba.

Całość będę budował zaczynając od frontów i centrala, później tył. Budżet na początek na fronty i central 4-5k, mogą być używane, jednak tu będzie problem z odsłuchem, bo nie zwrócę. Ewentualnie odsłuch nowych i poszukiwanie później używek.

Chyba z racji akustyki, lepiej będzie w swoim pomieszczeniu odsłuchać niż jechać z ampli do salonów.
Zastanawiam się jeszcze nad sufitowymi, czy przy takim wąskim pomieszczeniu będzie to miało sens.

Rozkład pomieszczenia na załączonym obrazku.
 

Attachments

  • POKÓJ.jpg
    POKÓJ.jpg
    16,8 KB · Wyś: 31
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Bas to nie wszystko,kino przede wszystkim ma być czytelne,wyraźne i przejrzyste a Ty chcesz sobie przekaz jeszcze bardziej zamulić.
W tym budżecie spróbowałbym z MA.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A właśnie, w kontekście niskich. Werf, czemu tak wypodbijane w Onkyo niskie i wysokie były? :D Musiałem to wszystko na "0" i dopiero było dobrze; )
Brakło niskich Koledze? ;)

Murino, przejrzystość i tą wspomnianą czytelność, to masz przede wszystkim w Klipschach, wręcz słyną z tego, można im zarzucać wszystko, ale to ostatnie co bym o nich mógł powiedzieć, w przeciwieństwie do chociażby "R" od Kefa które znam doskonale i mowa tu o KD.
Niskie nie mają tu nic do rzeczy, to osobny temat. Mają kopnięcie jak potrzeba, ale to zupełnie osobna para kaloszy.
Jak będziesz brał pod uwagę Kef, to nic poniżej "R".
Weż do domu i faktycznie porównaj, ew. zaglądnij na zagraniczne fora, tam już zestawiali w kontekście kina podobne sety.
 
Ostatnia edycja:

Murinio_86

Member
Klipsch RP280 w piątek u mnie, stąd moje pytanie czy podłączyć je ze zworkami czy spróbować na dwa kable i pod drugie końcówki w Onkyo? Na razie będzie zestaw 5.0 więc mogę końcówki wykorzystać
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Klipsch RP280 w piątek u mnie, stąd moje pytanie czy podłączyć je ze zworkami czy spróbować na dwa kable i pod drugie końcówki w Onkyo? Na razie będzie zestaw 5.0 więc mogę końcówki wykorzystać

Brawo Ty ! Kawał klocka - będzie moc :eek:k:
Miałem wcześniej w bi-ampie podłączone a teraz jak dokupiłem wzmak (podłączony pod pre z ampli) to zworki mam z tego samego kabla co głośnikowy czyli VdH i jednym kablem do kolumn.
Jak nowe brałeś to potrzebują czasu na wygrzanie.

Obowiązkowo zrób kalibrację i zdaj relację jak się sprawuj.
 
Ostatnia edycja:
Do góry