dobór kolumn ok 4k zł 20 mkw

m4r3in

New member
Witam. Mialem JBl 450 soundbar bass byl brakowało mi reszty.Pozniej yamahe 602 + polk audio t50, muzyka bardo ok lecz w kinie troche słabo .Teraz jak w temacie planuje dokupić kolumny do amplitunera onkyo 676.Pomieszczenie 4x4,85 na krótszej ścianie wisi tv. Docelowo chciałbym wydać ok 4k na 5.1
Naczytałem sie duzo wątków i mam metlik nad czym sie skupić .Duzo setów polecanych jest na Jamo lub Taga i mam pytanie czy warto dopłacic do
Tannoy Mercury 7.4 set
Heco music /aurora
Klipsch
ewentualnie widziałem zestaw Dali zensor 7 5.0 za 4,5 tyś tylko na suba nie chciałbym tyle wydawać.

Ogólnie w przyszlosc chciałbym rozwinąc w 5.1.2 ale to pozniej.
Narazie skupiłbym sie na dobrym kinie i muzyce rock /eletroniczna .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz dobre KD i muzyka rock/elektroniczna to najlepszy będzie zestaw oparty na Klipsch tylko budżet mały na cały set.
Fanie się to zgrywa z Onkyo .
Pozostałe : Tannoy, Heco preferują inny walory w stereo - w KD raczej nie mają szans z Klipsch.
Dali Zensor 7 chyba najsłabsze z tego towarzystwa ale może będą Ci odpowiadać ?
Ja bym odpuścił Jamo i Taga w tym budżecie.
Najlepiej jak umówisz się na odsłuch 3-4 modeli i sam porównasz.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Skoro brakowalo ci reszty pasma w jbl-u to proponuje przesluchac Heco i Tannoy. Klipsch jest spoko ale gra bardziej sygnatura V czyli duzo basu i sopranu a malo srodka. Nawet na odsluchach mozess sprawdzic sobie bezposrednio Tannoy vs klipsch i zrozumiesz różnice.
Btw w kinje mije Tannoy wymiataja
:popcorn:
 

m4r3in

New member
Tez sie zastanawiam nad klipschami tylko jaki model polecacie zeby nie przesadzic w 20mkw ?
R-15M ta seria ponoć nie warta uwagi
Klipsch RF ?
cz klipsch rp ?
a może starsze synergy?
 

GleNinja

New member
jak bierzesz pod uwagę Klipscha to moim zdaniem warto porównać brzmienie z Jamo C97.
jamo grają czysto, ale nie tak ostro jak Klipsch - warto porównać i samemu ocenić. Miałem kilku kolegów w domu, którzy też byli sceptyczni do tych jamo, ale po odsłuchu zdania zmieniali :).
 

m4r3in

New member
Kupiłem rp260.Narazie stero alw przymierzam się do kupienia centralnego rp450c i mam dylemat na tył p-150m vs 240s.I jak je ustawić opcja1vs 2
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    9,1 KB · Wyś: 49
Do góry