Onkyo 686 kolumny

jakub1989

Member
Witam
Szukam kolumn do tego amplitunera
Pokój ok 27m2
Obecnie jestem po zmianie amplitunera i podłączyłem pod niego 10 letnie głośniki KODA F51v2 oraz jamo sub 200
Pomysł mam taki nie wiem czy dobry by narazie kupić same fronty w budżecie ok 2/2,5tyś
Narazie myśle nad JBL Arena 180 lub Klipsch R-26F
Wszystko będzie używane 70% filmy/gry 30% muzyka
Słucham wszystkiego więc trudno podać gatunki

Chciał bym w przyszłości rozbudować Wszystko do atmos 5.1.2 z dwoma centralnie wiszącymi na suficie głośnikami

Gdybym kpił teraz dwie nowe kolumny mogę te przednie z kody wsadzić na tył ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Oczywiście że możesz narazie je wstawić jako tyły.
Jeśli zdecydowana przewaga KD to Klipsch będzie dobrym wyborem ale najlepiej posłuchać przed zakupem.
 

jakub1989

Member
W mojej okolicy są do sprzedania klipsch rf52 ale używane za ok 1400zł
Jak maja się te kolumny do zaproponowanych prze zemnie wyżej ?
Może jest coś innego lepszego w tej cenie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz ,warto kupić dobre kolumny frontowe, znacznie lepszy to pomysł niż kupno 5 byle jakich które tylko miejsce zajmują
Wracając do kolumn Klipsch ,wielu osobom brzmienie się podoba .Jeżeli lubisz dynamiczny dźwięk z dobrym tempem to warto rozważyć zakup ,dodatkowa ich zaleta to taka ,że bardzo wyraźnie ogniskują dźwięk co przy filmach jest korzystne
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego ,czy preferujesz używane rzeczy .Zawsze gorąco namawiam ludzi aby dokonali odsłuchu przed ewentualnym zakupem ,chyba że kolumny są z pewnego źródła
 

jakub1989

Member
Myśle jednak że wole coś nowego. Pewnie następna zmiana nastapi znów za jakieś 10 lat :D

Jeśli założę że mogę wydać na dwie kolumny 2.5tyś polecicie cos innego ?
chciał bym mieć kilka typów bo zdecydowałem pojeździć trochę i wybrac sie na odsłuch zaproponowanych kolumn
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio MR6
Dali Zensor 5
Melodika BL 40
Pylon Audio Pearl 27
Pylon Audio Opal 23
Pylon Audio Saphire 23/ 25
Magnat Shadow 207
Magnat Quantum 675
Tannoy Mercury 7.4
Quadral Argentum 550
Klipsch R-610F
Triangle Altea Borea
Jamo C95
JBL Arena 180
Paradigm Monitor SE 3000F
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej abyś sam się wybrał na odsłuch ,zwłaszcza że kolumny kupujesz dla siebie
Na koniec taka mała wskazówka - pamiętaj że liczba głośników nie świadczy o jakości kolumn ,to że kolumna będzie miała więcej jeden lub dwa głośniki aromatycznie nie spowoduje że będzie grała lepiej ,kluczowa jest jakość głośników a nie ich ilość
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
hihi

Co do sprzętu kup Klipscha i do nich później wspomagająco subwoofer.

R-620F lub R-820F, później sub do tego to R-120SW.
 

jakub1989

Member
Udało mi się kupić w dobrej cenie KLIPSCH R-28F nie były tutaj polecane ale po przesłuchaniu wydawały mi się ok.

W weekend biorę sie za podłanczanie.

Ale mam jeszcze pytanie
Moje stare kable które są obecnie w ścianach to zwykłe miedziane beztlenowe o przekroju 4mm
Warto kupić coś lepszego ? Srędnica jest ok ?
Myślę też czy nie dorzucić jeszcze po jednym i nie podpiąć kolumn w bi wiring
Czytałem o tym różne opnie i nie wiem czy przy tej klasie sprzętu da mi to jakąkolwiek korzyść
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Udało mi się kupić w dobrej cenie KLIPSCH R-28F nie były tutaj polecane ale po przesłuchaniu wydawały mi się ok.

W weekend biorę sie za podłanczanie.

Ale mam jeszcze pytanie
Moje stare kable które są obecnie w ścianach to zwykłe miedziane beztlenowe o przekroju 4mm
Warto kupić coś lepszego ? Srędnica jest ok ?
Myślę też czy nie dorzucić jeszcze po jednym i nie podpiąć kolumn w bi wiring
Czytałem o tym różne opnie i nie wiem czy przy tej klasie sprzętu da mi to jakąkolwiek korzyść

Narazie sprobuj podlaczyc na kablach które masz. Jak ci bedzie pasować to po co zmieniac? Jak nie bedzie pasowac to wtedy testuj niwe kable bi amp itp.

Smieszne jest to ze ja podlaczylem bi amp gdize na dole mialem moje melodiki a u gory kabel domofonowy i bylo lepiej - a sam nie wierzylem w takie cuda
:shock:

Kabel kosztuje jakies 1-2 zl za metr...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale mam jeszcze pytanie
Moje stare kable które są obecnie w ścianach to zwykłe miedziane beztlenowe o przekroju 4mm
Warto kupić coś lepszego ? Srędnica jest ok ?
Myślę też czy nie dorzucić jeszcze po jednym i nie podpiąć kolumn w bi wiring
Czytałem o tym różne opnie i nie wiem czy przy tej klasie sprzętu da mi to jakąkolwiek korzyść

Klipsch w domu - Będzie zabawa ,będzie się działo i znowu nocy będzie mało .Będzie głośno ,będzie radośnie ,znów przetańczymy razem całą noc :)

Teraz na poważnie - kable zawsze warto zmienić zwłaszcza że miałeś zwykłe miedziaki ,podobnie ma się sprawa z interkonektem kiedy używa się zwykłego kabelka . ZAWSZE to przynosi zmianę na plus ,co prawda nie nastąpi przełom w dźwięku ale zmiany są jednoznacznie widoczne

Potocznie przyjmuje się że w domowych systemach stereo wystarczy przekrój 2,5mm chociaż średnica kabla nie określa jego jakości ,ma to bardziej znaczenie w przypadku długich połączeń i stosowania mocnych wzmacniaczy /końcówek mocy
 

jakub1989

Member
Jak narazie po podpięciu głośników Bi-ware jak na moje ucho jest lepiej.
Na pewno grają głośniej i jakby jest więcej różnych dźwięków nie wiem jak to nazwać.

Mam to podpięte tymi samymi kablami co dotychczas coś miałem jeszcze w szafce :D

Nie wiem czy jest sens inwestować w lepsze kable jełsi bym sie na to zdecydował to jakie kupić ?
 
Do góry