Jakie fronty do Onkyo 905 do 2000.

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio zmieniłem 605 na 905 i zastanawiam się jakie fronty kupić do słychania muzyki.Obecnie mam zesraw do kina Jamo s606.Generalnie lubię wsłuchiwać się w poszczególne instrumenty.Muzyka słuchana to smooth jazz pop muzyka filmowa.Zależy mi zatem na detalicznym i muzykalnym graniu z dobrą średnicą oraz sceną.Czy w budżecie do 2000 znajdę coślepszego od Jamo?Oczywiście używane kolumny biorę pod uwagę.
Dziękuję za pomoc.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Muzykalne i detaliczne jeśli to możliwe.
22m2 ale odległość do kolumn to jakieś 2,2m sofa na środku pokoju.
Będą lepsze od Jamo?
Gdzieś widziałem że do 905 polecane były min Paradigmy i Klipsche.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Muzykalne i detaliczne jeśli to możliwe.
22m2 ale odległość do kolumn to jakieś 2,2m sofa na środku pokoju.
Będą lepsze od Jamo?
Gdzieś widziałem że do 905 polecane były min Paradigmy i Klipsche.

....tak mówią i często tak kupują , ale do tego co Ty słuchasz to zarówno Onkyo jak i wymienione kolumny średnio pasują, ale to moje indywidualne zdanie..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Klipsch gra w "amerykańskim stylu " czyli z rozmachem ,wielu osobom taka prezentacja przypada do gustu ,ale nie wszystkim .Jeżeli jesteś zwolennikiem romantycznego brzmienia to kolumny nie dla Ciebie
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch gra w "amerykańskim stylu " czyli z rozmachem ,wielu osobom taka prezentacja przypada do gustu ,ale nie wszystkim .Jeżeli jesteś zwolennikiem romantycznego brzmienia to kolumny nie dla Ciebie

To jakie w takim razie które się nadają?
Nie nazwałbym tego romantycznym brzmienie poprostu lubię słyszeć niuanse i poszczególne instrumenty w utworach a nie zmieloną papkę.
Onkyo gra z Marantzem i nawet na Jamo nie brzmi to tragicznie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To jakie w takim razie które się nadają?
Nie nazwałbym tego romantycznym brzmienie poprostu lubię słyszeć niuanse i poszczególne instrumenty w utworach a nie zmieloną papkę.
Onkyo gra z Marantzem i nawet na Jamo nie brzmi to tragicznie.

Najlepiej jak się umówisz w jakimś salonie na odsłuch i sam wybierzesz - Klipsch bym nie odrzucał bo dla jednego będzie dobrze a dla innego nie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Generalnie lubię wsłuchiwać się w poszczególne instrumenty.Muzyka słuchana to smooth jazz pop muzyka filmowa.Zależy mi zatem na detalicznym i muzykalnym graniu z dobrą średnicą oraz sceną.

Pod względem stereofonii jedną z lepszych propozycji są Monitor Audio, naprawdę tym kolumnom można wiele zarzucić jeżeli chodzi o efekty przestrzenne ,dźwięk z łatwością odrywa się od głośników kolumny starają się też budować dalsze plany, namiastkę tego można nawet usłyszeć z najtańszej serii kolumn MR tego producenta
W ślad za bardzo dobrą stereofonią idą dobre wysokie tony - po pierwsze dźwięczne a po drugie rozdzielcze .Jak łatwo się domyśleć kolumny oferują dobrą przejrzystość, można się wsłuchiwać w szczegóły nagrań np. przypadkowe szarpnięcie struny .Do wymienionego przez Ciebie repertuaru te kolumny dobrze się spiszą pod warunkiem, że nie będą grać bardzo głośno

Alternatywą może być rzeczywiście Tannoy - tylko jeżeli dobrze wyczytałem mają to być kolumny do 2000zł a modeli XT 6F /XT 8F za te pieniądze nie kupi .W zasięgu tej kwoty jest model Mercury 7.4 którym rzeczywiście warto się zainteresować
 
Ostatnia edycja:

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
PRZEMKO77 które Monitor Audio masz na myśli(Napisałeś że można im wiele zarzucić,nie powinno być niewiele)?

Może Orientujecie się gdzie w Łodzi można posłuchać proponowanych kolumn?
Mam tylko jedną wątpliwość bo nigdzie nie posłucham ich z 905 i Marantzem więc na ile można to co usłyszę traktować miarodajnie?
Jak Wasze propozycje mają się do obecnie posiadanych Jamos606(co będzie lepiej,podobnie lub gorzej)?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko co zaproponowali już koledzy z kolumn zagra o niebo lepiej od tego co już posiadasz, w zasadzie miałem się nie odzywać, bo wpis możesz odebrać jako "obrazę", ale 905 i 606 gra tak fatalnie, że dziś już bym tego nie mógł słuchać.
Autentycznie wolałbym dobrego soundbara od tego setu, finalnie mimo oczywistych ułomności belki i tak da o wiele więcej radochy.
Nie jest sztuką wstawić skrzynki podłączyć do" ciężkiego" ampli i mieć nadzieję, że mamy dobrze zgrany set. To tak nie działa.

Miałem 905 i podłączalem do niej sporo skrzynek, tych po kilkadziesiąt tys. także. Jamo 606 też grały sporo czasu u mnie z 905. Porażka, tak to po latach można określić.

Nie licz też, że waga w 905 gra, a tym bardziej nie licz na stare dobre czasy, bo ten ampli się do nich nie zalicza.
Ja bym się pozbył 905 na dzień dobry, ew. wypozycz już taka 656 (która wolałbym bez wahania) i się przekonasz o czym mowa.
Dopiero potem kombinuj że skrzynkami.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko co zaproponowali już koledzy z kolumn zagra o niebo lepiej od tego co już posiadasz, w zasadzie miałem się nie odzywać, bo wpis możesz odebrać jako "obrazę", ale 905 i 606 gra tak fatalnie, że dziś już bym tego nie mógł słuchać.
Autentycznie wolałbym dobrego soundbara od tego setu, finalnie mimo oczywistych ułomności belki i tak da o wiele więcej radochy.
Nie jest sztuką wstawić skrzynki podłączyć do" ciężkiego" ampli i mieć nadzieję, że mamy dobrze zgrany set. To tak nie działa.

Miałem 905 i podłączalem do niej sporo skrzynek, tych po kilkadziesiąt tys. także. Jamo 606 też grały sporo czasu u mnie z 905. Porażka, tak to po latach można określić.

Nie licz też, że waga w 905 gra, a tym bardziej nie licz na stare dobre czasy, bo ten ampli się do nich nie zalicza.
Ja bym się pozbył 905 na dzień dobry, ew. wypozycz już taka 656 (która wolałbym bez wahania) i się przekonasz o czym mowa.
Dopiero potem kombinuj że skrzynkami.
Jakie finalnie głośniki grały u Ciebie z 905?
Jaki ampli Masz na myśli pisząc 656?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Finalnie zostały u mnie na lata te które widzisz w sygnaturze - Opusy 2, ale tym się nie sugeruj, bo tam sam central kosztował 5tys. i ten set wymagał zupełnie innej elektroniki, co w potem sukcesywnie zmieniałem. W między czasie były Cantony, MA, Jamo + te które odsłuchałem w owym czasie w salonach audio.
W tamtym okresie zmieniałem ampli wiele razy, zresztą to trwało (trwa) lata. Miałem Yamahy, Denony, topowe ampli Sony seria QS np. czy Pionki z najwyższych serii, ale używki które kupowałem o wiele taniej jak w dniu swoich premier.
Był to okres, gdzie polowałem na starsze ampli, ale te który w czasach swojej świetności kosztowały także po 15-20k.
Ja je kupowałem po kilka tyś., myśląc, że jak kupię ampli który kosztował lata wcześniej absurdalne pieniądze, do tego waży, to zagra u mnie o niebo lepiej, jak sporo tańsze, ale nowe modele.
Wnioski nie były takie oczywiste, bo już zwrot nastąpił jak wszedł na rynek Marantz SR6006 i je pozamiatał. Pisałem o tym sporo lata temu i wtedy właśnie dałem sobie spokój ze starszymi konstrukcjami. Nie tędy droga, nie w przypadku ampli. Co innego wzmaki, ale to osobny temat.
Natomiast 905 kupiłem nową za jakieś 5k (nie pamiętam), myśląc, że złapię sroke za ogon, to już był bodajże 2 rok na rynku, zestawiałem tor stereo ze starym używanym wzmakiem Technicsa (koszt używki 200-300zł jak pamiętam) i wzmak ten rozniósł 905 na tej płaszczyźnie, to tak na marginesie.

Ja już tego dokładnie nie pamiętam, bo ampli przewinęło mi się kilkanaście, a odsłuchów nie zliczyłbym, ale uderz do salonu i odsłuchaj jakieś w miare tanśze zestawy na nowych ampli i innych skrzynkach, porównaj to do tego co masz obecnie i będziesz wiedział o czym pisze, jeżeli nie usłyszysz różnic, to zapomnij o tym co pisze i ciesz się, ale set 905+s606 w KD grał zwyczajnie jałowo.

PS. 656 to Onkyo. Model zeszłoroczny, miałem go jakiś czas i zdziwił mnie (nie tylko, bo znajdziesz sporo innych wpisów na forum) pozytywnie, w swojej klasie cenowej jeden z lepszych wyborów, a waży o wiele mniej jak 905, klasa jakby też o wiele nisza, a jednak...
Rozmach, dynamika, tryby, zupełnie inne wrażenia. Kalibracja itp. Summa summarum, inne brzmienie.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Finalnie zostały u mnie na lata te które widzisz w sygnaturze - Opusy 2, ale tym się nie sugeruj, bo tam sam central kosztował 5tys. i ten set wymagał zupełnie innej elektroniki, co w potem sukcesywnie zmieniałem. W między czasie były Cantony, MA, Jamo + te które odsłuchałem w owym czasie w salonach audio.
W tamtym okresie zmieniałem ampli wiele razy, zresztą to trwało (trwa) lata. Miałem Yamahy, Denony, topowe ampli Sony seria QS np. czy Pionki z najwyższych serii, ale używki które kupowałem o wiele taniej jak w dniu swoich premier.
Był to okres, gdzie polowałem na starsze ampli, ale te który w czasach swojej świetności kosztowały także po 15-20k.
Ja je kupowałem po kilka tyś., myśląc, że jak kupię ampli który kosztował lata wcześniej absurdalne pieniądze, do tego waży, to zagra u mnie o niebo lepiej, jak sporo tańsze, ale nowe modele.
Wnioski nie były takie oczywiste, bo już zwrot nastąpił jak wszedł na rynek Marantz SR6006 i je pozamiatał. Pisałem o tym sporo lata temu i wtedy właśnie dałem sobie spokój ze starszymi konstrukcjami. Nie tędy droga, nie w przypadku ampli. Co innego wzmaki, ale to osobny temat.
Natomiast 905 kupiłem nową za jakieś 5k (nie pamiętam), myśląc, że złapię sroke za ogon, to już był bodajże 2 rok na rynku, zestawiałem tor stereo ze starym używanym wzmakiem Technicsa (koszt używki 200-300zł jak pamiętam) i wzmak ten rozniósł 905 na tej płaszczyźnie, to tak na marginesie.

Ja już tego dokładnie nie pamiętam, bo ampli przewinęło mi się kilkanaście, a odsłuchów nie zliczyłbym, ale uderz do salonu i odsłuchaj jakieś w miare tanśze zestawy na nowych ampli i innych skrzynkach, porównaj to do tego co masz obecnie i będziesz wiedział o czym pisze, jeżeli nie usłyszysz różnic, to zapomnij o tym co pisze i ciesz się, ale set 905+s606 w KD grał zwyczajnie jałowo.

PS. 656 to Onkyo. Model zeszłoroczny, miałem go jakiś czas i zdziwił mnie (nie tylko, bo znajdziesz sporo innych wpisów na forum) pozytywnie, w swojej klasie cenowej jeden z lepszych wyborów, a waży o wiele mniej jak 905, klasa jakby też o wiele nisza, a jednak...
Rozmach, dynamika, tryby, zupełnie inne wrażenia. Kalibracja itp. Summa summarum, inne brzmienie.
Naprawdę model budżetowy gra lepiej niż kiedyś topowa 905 zarówno w stereo jak i w kinie domowym?
Czy podłączenie np wzmacniacz technicsa o którym Piszesz przez Preout miałby sens aby polepszyć stereo?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
PRZEMKO77 które Monitor Audio masz na myśli(Napisałeś że można im wiele zarzucić,nie powinno być niewiele)?

Masz rację PRZEPRASZAM za błąd w pisowni ,oczywiście NIEWIELE .Pod względem stereofonii (efektów przestrzennych ) te kolumny osiągają naprawdę wysokie noty ,jeżeli ktoś ceni stereofonię i swobodę w dźwięku to naprawdę warto się zainteresować

Wątku zbytnio nie śledziłem od początku - pytanie zasadnicze te kolumny mają być nowe czy używane ?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Naprawdę model budżetowy gra lepiej niż kiedyś topowa 905 zarówno w stereo jak i w kinie domowym?
Czy podłączenie np wzmacniacz technicsa o którym Piszesz przez Preout miałby sens aby polepszyć stereo?


Nie znam 905 ale seria 6.. (656,676 którą miałem czy nowy 686) grają naprawdę dobrze w KD.
Jeśli chcesz przeskoku to idź w serię RZ - może jakaś używka się trafi ?
Kolumny też bym wymienił jeśli finanse pozwolą na coś co zagra lepiej.
Wzmacniacz wniesie w stereo bardzo dużo ale jaki to już najlepiej posłuchać samemu - do serii 6 z Onkyo nie podłączysz wzmaka - brak pre-out.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz rację PRZEPRASZAM za błąd w pisowni ,oczywiście NIEWIELE .Pod względem stereofonii (efektów przestrzennych ) te kolumny osiągają naprawdę wysokie noty ,jeżeli ktoś ceni stereofonię i swobodę w dźwięku to naprawdę warto się zainteresować

Wątku zbytnio nie śledziłem od początku - pytanie zasadnicze te kolumny mają być nowe czy używane ?
Wolę używki bo za podobną kwotę kupie lepsze.Które konkretnie model Audio Master Miałeś na myśli?
A czym różni się seria RZ od NR?
Kurcze myślałem že te stare ampli są zdecydowanie lepsze od obecnych edycji ?
Jak podłączyć wzmaczniacz stereo pod fronty i preouta w 905?
Czy żeby grało stereo trzeba będzie włączać 905?
Gdzie podłączyć Cd?
 
Ostatnia edycja:
Do góry