Głośnik all-in-one

krasnal007

New member
Witam,

Zupełnie nie wiem jak nazwac te urzadzenia o ktore chce zapytac, ani czy pisze we wlasciwym dziale. Poprawcie/wybaczcie/przeniescie prosze, ale odpowiedzcie :)

Chce, drogą kupna, wejsc w posiadanie urzadzenia, głośnika. Takiego ktory połączy sie via wifi z aplikacja w komorce, albo tylko przez BT z komorka (bez dedykowanej apki) i grzecznie zagra co mu sie pusci. Jeszcze lepiej gdyby urzadzenie posiadało klienta jednego (lub kilku ) ze znanych serwisów streamingowych, albo AirPlay i najlepiej radio internetowe - to nie jest tak ze ma miec to wszystko, ale chce wam dac do zrozumienia czego szukam.
Urzadzenia ktore przejmie strumien z mojej komorki po wejsciu do domu i zagra to co wlasnie sluchalem w aucie. Albo takie ktore samo z siebie zagra, bo poleci po mojej playliscie z spotify czy tidala czy z internetowego radia.

Chcialbym tez urzadzenie to podlaczyc do TV, aby robiło za rodzaj soundbara, ale najbardziej jednak zalezy mi na graniu stereo i wygladzie. Tak, wygladzie. Wybór musi przejsc równiez przez taka bramke jakosci, jezeli wiecie co mam na mysli ;)


Na razie wypatrzyłem na rynku dwa urzadzenia ktore rozwazam, ale cos mi sie wydaje ze rynek musi miec ich wiecej, a ja poprostu nie umiem szukac.
Jeden z nich to

JBL Authentic L16


a drugie



Dynaudio Music 7


Pytanie czy znacie cos jeszcze dostepnego na rynku w budzecie <5kPLN, co pasuje do powyzszego opisu, albo jest uznawane za konkurencje dla wspomnianych produktów. Bede wdzieczny za podpowiedzi.



PS. Zastanawialem sie na soundbarem, takim klasycznym, wygladaja kiepsko, a graja tylko te z osobnym subwooferem... no i przyznam ze te JBLowe mnie urzekły, ale trzeba przy nich postawic subwoofera ktory wyglada jak puff tylko z plastiku - duzy i .... Wiec soundbar, taki klasyczny, odpadł.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Naim Muso, Cambridge Audio Yoyo albo Minx... sporo jest tego obecnie na rynku.
Przy takim budżecie Naim'a koniecznie posłuchaj.
 

DrWredman

Active member
Krasnalu
niedawno szukałem głośnika do kuchni, ale w salonie też się świetnie prezentuje, tym bardziej że jest większa wersja - Bose Sound Touch 30, ale wg mnie do 20-30 mkw wystarczy BST20.
Co prawda do TV nie podłączysz, ale pozostałe Twoje wymagania spełni. Jakość dźwięku wg mnie super.
Najlepsze jest to, że możesz zaprogramować 6 przycisków i działa bez konieczności używania smartfona. A nie pogardziłbym dodatkowymi 6 przyciskami.
Dedykowana apka działa bez problemu.

Ogólnie, jeśli chodzi o połączenia Bluetooth to jest problem gdy zadzwoni telefon, niektóre aplikacje pozwalają odebrać rozmowę na telefonie bez użycia aktualnie podłączonego głośnika, ale bywa z tym różnie. Do tego dochodzą problemy ze stabilnym połączeniem i zużywanie baterii w telefonie, że o spadku jakości dźwięku nie wspomnę. Sugeruję więc korzystanie z BT tylko jako opcja.

zerknij na ten wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/138815-bose-sound-touch-20-glosnik-test-domowy.html

Kupiłem i jestem zadowolony ;)
 

krasnal007

New member
L16 miodzio ale szukaj drugiej wersji czyli L16sp, ma pojemniejsza pamięc RAM i sprawniej radzi sobie ze SPotifi itd...


Dzieki za podpowiedz, przeszukałem sklepy i z tego to widze oferuja L16S, nie udalo mi sie znalesc L16SP, na samej stronie JBL tez nie bardzo potrafie znalesc roznice.... po czym poznac ze sklep oferuje wersje L1SP ?
 

Dwight

New member
Koniecznie posłuchaj Naim Muso, to dokładnie to czego szukasz. Do tego chyba najlepsze w tym budżecie brzmienie, bardzo dobre wykonanie, design i systematyczne aktualizacje firmwaru i apki na telefon

Pozdrawiam

Dwight


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzieki za podpowiedz, przeszukałem sklepy i z tego to widze oferuja L16S, nie udalo mi sie znalesc L16SP, na samej stronie JBL tez nie bardzo potrafie znalesc roznice.... po czym poznac ze sklep oferuje wersje L1SP ?
Są tylko dwie wersje pierwsza to L16 i druga oznaczana jako L16s czy L16sp, te dodane literki to skrót od Spotify dlatego s albo sp.
 
Do góry