Kolumny do Pioneer VSX-916

66butch

New member
Witajcie ponownie,
dziękuję za uwagi. Coraz bardziej skłaniam się ku Jamo (śledzę fora już od dłuższego czasu). S660 mają chyba bass reflex z boku prawda? Problem polega na tym, że w moim pokoju (ok. 35 m kw połączone z kuchnią) jedynym rozwiązaniem wydają się być BRFLX z przodu - przy tylnym lub bocznym obawiam się że czeka mnie nieprzyjemne dudnienie:x nie jest możliwe odsunięcie kolumn od ścian, muszą stać "w rogach".
Niemniej opinie nt Jamo są całkiem całkiem, cena też atrakcyjna... muszą pomyśleć ;-)
Oczywiście jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi to będę zobowiązany...
pozdrawiam
 

kamil

New member
Ja mam VSX - 916. Graja z zestawem Kody. W tej cenie długo szukac lepszych kolumn.
Napewno żadne jamo nie zagraja lepiej niż Koda jeżeli na system masz max 2000 pln.

Zresztą co ja będę mówił ...sam nie wierzyłem dopiero odsłuch kolumn mnie przekonał.
Odsłuch jest najważniejszy !

Kamil
 

66butch

New member
Witajcie ponownie,
po długim czasie wracam do wątku. Jestem bardzo blisko podjęcia decyzji o zakupie Jamo S708 (całkiem fajne cena ostatnimi czasy :eek:k: ) a po jakimś czasie myślę o dokupieniu centrala i surroundów oraz suba (pewnie też Jamo). Opierając się na danych katalogowych i porównując z innymi myślę że są całkiem ok.
Pokój ok 37 m kw. otwarty z boku - myślę, że moc tych jamo wystarczy? Jest jeszcze jedne argument (od mojej żony) = pasują kolorystycznie ;) w grę nie wchodzą żadne buki, wiśnie, dark apple itp...

Blackninja, ile kosztowałyby u Ciebie? (info na PW mile widziane). Jeżeli masz na półce mógłbym rozważyć wycieczkę do Olsztyna na odsłuch (o ile to możliwe?) - mieszkam i pracuję w Gdańsku (to tylko 2 godz. 20 min samochodem :cool: )
Rozważałem jeszcze Rubicony ale przynajmniej porównując parametry myślę że Jamo nie wymiękają.
Generalnie im dłużej się zastanawiam tym większy mętlik w głowie (chyba nie jestem pierwszy i nie ostatni na tym forum, który ma taki dylemat?)
Jakieś komentarze? Może któryś z Kolegów Forumowiczów ma te S708?

pozdrawiam
 

Deimos

Banned
66butch napisał:
Witajcie ponownie,
po długim czasie wracam do wątku. Jestem bardzo blisko podjęcia decyzji o zakupie Jamo S708 (całkiem fajne cena ostatnimi czasy :eek:k: ) a po jakimś czasie myślę o dokupieniu centrala i surroundów oraz suba (pewnie też Jamo). Opierając się na danych katalogowych i porównując z innymi myślę że są całkiem ok.
Pokój ok 37 m kw. otwarty z boku - myślę, że moc tych jamo wystarczy? Jest jeszcze jedne argument (od mojej żony) = pasują kolorystycznie ;) w grę nie wchodzą żadne buki, wiśnie, dark apple itp...

Blackninja, ile kosztowałyby u Ciebie? (info na PW mile widziane). Jeżeli masz na półce mógłbym rozważyć wycieczkę do Olsztyna na odsłuch (o ile to możliwe?) - mieszkam i pracuję w Gdańsku (to tylko 2 godz. 20 min samochodem :cool: )
Rozważałem jeszcze Rubicony ale przynajmniej porównując parametry myślę że Jamo nie wymiękają.
Generalnie im dłużej się zastanawiam tym większy mętlik w głowie (chyba nie jestem pierwszy i nie ostatni na tym forum, który ma taki dylemat?)
Jakieś komentarze? Może któryś z Kolegów Forumowiczów ma te S708?

pozdrawiam
Proponuje zajrzeć tu:http://www.allegro.pl/item221171921_jamo_e_750_e750_eisa_3_kolory_w_wa_022_836_11_31.html
Bardzo atrakcyjna oferta i niewiele drozej od 708, a o wiele ciekawiej brzmiące...Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musza być srebrne więc tylko S708, kosztują 890zł/para, na stanie ich nie mamy, sa do szybkiego sprowadzenia pod zamówienie.

Kolumny kosztują 1599 z gratisowymi E7CEN i E7SUB :)
 

66butch

New member
witam ponownie,
dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie. W poniedziałek odebrałem Jamo s708 i przez ostatnie kilka dni byłem zajęty ustawianiem ampli.
Cóż mogę powiedzieć żeby nie zanudzać?
Kolumny mają "kopa", dźwięk czysty , basy przyjemne (zwłaszcza po ustawieniu kolumn niskotonowym(boczny) do ściany).
Wczoraj słuchałem przez 2 godz. różnych kawałków Gato Barbieri (takie fajne instrumentalne kawałeczki) - i było qool8)
Co prawda na razie kolumny podłączone są "badziewiastym" kablem 2x2mm kw. ale ....
Wizualnie super (zwłaszcza dla mojej Lepszej Połowy;) ).
Generalnie jestem zadowolony a to najważniejsze. Teraz kolejny cel to zakup reszty (KABLE, central , sub i surroundy) no ale to musi trochę poczekać. Na razie zmieniłem sobie podpis na Forum na aktualniejszy :)

Jeszcze raz dziękuję (Ninja udało mi się dostać kolumny w takiej samej cenie jak Twoja propozycja, w Gdańsku - niemniej dzięki za pomoc i cenne uwagi)

pozdrawiam
 

piotraz

New member
Witam,
nie udzielam sie zbyt czesto na tym forum, a nie chce zakladac nowego tematu dlatego podepne sie pod ten :)
Mam amplituner Pioneer-a VSX916.
Do tego 4 kolumny Linn Kan
I teraz pytania:
1. Jak ustawic najlepiej te glosniki - poki nie mam frontalnych - ustawilem 2 na front i 2 na surround. W planach mam zamiar kupic na front Yamahy NS-525F, wtedy Linn-y pojda dwa na surround i dwa na surround back. Dobrze?
2. Chce do tego dolozyc subwoofer Yamaha - wacham sie miedzy SW015 i SW515. Jaka jest roznica miedzy tymi dwoma. Myslac logicznie - skoro sw515 jest drozszy to pewnie lepszy, ale moze nie koniecznie? Co mi poradzicie? Czy warto przeplacic troche i kupic sw515 czy moze nie ma znaczacej roznicy miedzy nimi ?
 
Do góry