Onkyo 676 jake kolumny?

FdZ

New member
Witam.
Mam takie pytanie panowie jako ze jestem laikiem możecie mi doradzić z jakimi kolumnami ten amplituner zagra lepiej. Od razu powiem ze nie jestem jakim purysta pięknych dźwięków i wiem ze kupowanie jakiś mega super kolumn nic mi nie da bardziej chodzi tutaj o kino. Głośniki w suficie już mam pomieszczenie ma 4.5 na 4.7 także prawie idealny kwadrat. Odsłuch jest na samym środku bo tam stoi narożnik. Teraz pytanie o zestaw co lepiej wybrać:
- Heco aleva
- Magnat shadow 209
- Dali zensor 7

Te mi się podobają tylko boje się czy ten ampli da rade np zasilić te 4 głośniki 17 w magnacie bo heco ma 13 to chyba było by mu łatwiej ale jak mowie to tylko gdybanie bo się nie znam. Moze możecie polecić coś ciekawego innego albo napisać coś o tym co ja wybrałem. Oczywiście w stereo tez mogło by to ładnie grac nie tak ze tylko kino. Aha i pytanie z innej beczki jak postawie kolumny główne maksymalnie przy rogach skierowane w stronę słuchacza czyli na środek te w suficie mam nad kolanami tak mniej więcej po metr od ściany to tylne satelity zawiesić na ścianie tylnej czy kupić podstawki i postawić je zaraz za narożnikiem bo tak jak mowie ściana tylna jest jakieś 2.30 za narożnikiem jak i ściana przednia gdzie będą stały głośniki główne. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi mam nadzieje ze opisałem sprawę w miarę czytelnie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Określ jaki max. budżet masz ? Rozumiem że zestaw 5.1 Cię interesuje czy bez suba na początek ?
% ile KD a ile muzyka ?
 

FdZ

New member
Powiedzmy 6 tysięcy na system 5.1 lub 5.0 bo jeśli będzie coś fajnego to suba dokupię potem. Muzyka a kino myślę stosunek 50 na 50 a może nawet 60 na 40 dla kina.
 

FdZ

New member
Hey.
Czyli Heco Aleva GT 602 odpuścić? Nie warte sa dokładania pieniędzy bo nie ukrywam ze podobają mi się najbardziej chociaż z drugiej strony Zensory tez są ładne i maja bass reflex z przodu no i są dużo tańsze szczególnie teraz. A co powiecie o Magnat shadow 209 tez mi się podobają tylko nie jestem pewny czy taki ampli kinowy uciągnie tyle głośników. Co do Klipscha możesz napisać coś więcej bo teraz widzę jest promocja 3900 na cały zestaw 5.0? A i jeśli można doradzić jak umieścić lepiej głośniki tylne od razu za narożnikiem czy pod ścianą tylna mniej więcej 2 m od miejsca odsłuchu proporcjonalnie do frontów.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Heco Aleva są bardzo dobrymi kolumnami i warto ich posłuchać przed "skreśleniem z listy" ,Magnat też niezłe ale to nie ta klasa
Po względem basu i dynamiki Klipsch są rzeczywiście najlepszym wyborem ...z tym że nie każdemu taka prezentacja przypadnie do gustu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Hey.
Czyli Heco Aleva GT 602 odpuścić? Nie warte sa dokładania pieniędzy bo nie ukrywam ze podobają mi się najbardziej chociaż z drugiej strony Zensory tez są ładne i maja bass reflex z przodu no i są dużo tańsze szczególnie teraz. A co powiecie o Magnat shadow 209 tez mi się podobają tylko nie jestem pewny czy taki ampli kinowy uciągnie tyle głośników. Co do Klipscha możesz napisać coś więcej bo teraz widzę jest promocja 3900 na cały zestaw 5.0? A i jeśli można doradzić jak umieścić lepiej głośniki tylne od razu za narożnikiem czy pod ścianą tylna mniej więcej 2 m od miejsca odsłuchu proporcjonalnie do frontów.
Jaki kolor kolumn najlepiej?
 

FdZ

New member
Kolor co prawda nie ma aż takie znaczenia ale najmniej chce jakieś kolory drewna. Czarne albo białe oto moje kolory. A może ktoś sprzedaje jakieś uzywaki w takiej cenie? Jak narazie wygrywają chyba Zensory. Do końca weekendu muszę podjąć decyzje i zamawiać.
 

FdZ

New member
Zaciekawiłeś mnie:D Możesz napisać coś więcej jaka to suma jeśli nie tu to na priv i jak się maja one do pozostałych propozycji czyli czego mogę się spodziewać np w stosunku do Zensor 7 czy Heco Aleva.
 
Do góry