Paradigm monitor 3 v2 i spalony tweeter...

P1otr

New member
Witam. Ktoś, coś...? Naczytałem się i mam mętlik. Potrzebuję zamiennika głośnika wysokotonowego, który włożę zamiast oryginalnego i już. Nie chcę przerabiać zwrotnic, bo nie mam o tym pojęcia, może być głośnik gorszej klasy, najwyżej Paradigmy wylądują z tyłu jako efektowe. Chodzi mi o tweetery które bezboleśnie tam wsadzę i będą pasowały.
 

ebola1972

Member
Paradigmy 3 v3 mam do tej pory jako zapasowe monitory, tweeter pewnie bez zmian jak w v2. Dawno temu czytałem, że kilka osób robiło modyfikacje tweetera 3 v3 wstawiając zamiennik chyba vify, bo pasował do otworu bez przeróbek. Musisz wyguglować archiwalne tematy. Vifę pewnie gdzieś dostaniesz, oryginału paradigma pewnie już nie.
 

P1otr

New member
Wiem, tyle że tych o których mowa w opisach- już nie produkują, są nowe i nie wiem czy nie trzeba przerabiać zwrotnic. Serwis chętnie się obiema kolumienkami zajmie (dzwoniłem), ale za okolice 900 złotych plus transport. To nieciekawa perspektywa i zupełnie nieopłacalna. Liczyłem że ktoś niedawno coś takiego reperował i ma świeże dane co do głośników- zamienników. Jedyne co mi powiedział pan serwisant że powinien być od 4-6 ohmów i mieć ze 30W.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
900zł za naprawę to normalnie "rozbój w biały dzień " .Oryginał trudno będzie kupić trzeba pomyśleć o zamiennikach ,najbardziej po fachowemu trzeba by zrobić tak - dostać się do danych katalogowych tego głośnika i kupić zamiennik o zbliżonych parametrach ,jeżeli decydujesz się na zamienniki trzeba oczywiście wymienić oba nawet jeżeli drugi jest dobry
Prostszy sposób jest taki - wyciągnij ten głośnik i zmierz jego średnice oraz rozstaw śrub i wtedy poszukaj zamiennika
 
Do góry