Czy Melodika BL40 nada się do tego pomieszczenia?

Herus

Member
Kolego Herus, jak inni, myślę, że to okazja.
Jesli jednak docelowo nie planujesz rozbudowy, to poprzestań na stereo, ale wtedy z czasem należałoby wymienić amplituner na wzmk stereo, a zobazysz, ze te wcale nienajgosze kolumny dostaną drugie życie.

Jesli jednak idzies w kino, to pomalutko, wszystko w swoim czasie. Rozbudowywuj stopniowo. Sub nie musi stać przy kolumnach. Może w zaasadzie znajdować sie w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co nie oznacza najlepszego basu.


Docelowo ma być to kino, tylko nie wiem kiedy to będzie, więc na ten czas może pójdzie ampli na handel i kupi się zmaka. Chyba, że mnie tak przekona zestaw 2.0 + wzmak, że to zostawię :p


Ciekawa dyskusja się zrobiła, ale nie przeszkadza mi to :)
 

Intenso

Banned
Jak już będziesz miał wzmacniacz stereo a później będziesz chciał kupić amplituner, to amplituner musi posiadać wyjście Pre Out na fronty.
Wtedy łączysz ampli ze wzmacniaczem i nie musisz przepisać kabli do stereo czy do kina.
 

Herus

Member
aa to dzięki- nie wiedziałem. W temacie audio jestem laik.
Myślałem że może być albo wzmacniacz albo ampli.

Dzięki za pomoc :)
 

Herus

Member
A więc z 2-3 tygodnie temu kupiłem Melodika BL40 (pierwsza rewizja, nie MKII) + Onkyo TX-NR414 za 1350zł. Jako, że póki co nie będę pakował się w KD (w przyszłości tak, ale na tą chwilę brak środków) myślę czy nie sprzedać ten amplituner i kupić jakiś używany wzmacniacz stereo.
Czy cena powiedzmy 600zł jest odpowiednia? Jest to sam ampli, bez pilota i mikrofonu (nie wiem czy w tym modelu był?)

Warto sprzedać tego i kupić za jakieś 600-700zł jakiś wzmacniacz? Jeśli tak to w co celować?
Do ampli na tą chwilę mam podłączony:
- dekoder NC+
- PC (na tą chwilę bezpośrednio do TV i kanalem ARC do ampli ze względu ze tx-nr414 'gubi' obraz w 4k 60hz)
- NASa
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nowego wzmacniacza nie kupisz w tej cenie ,najbliżej w zasięgu tej kwoty byłby Denon PMA 520AE ,ale to bardzo mocno przeciętny wzmacniacz największym jego problemem jest znaczne osuszenie średnicy przez co brzmi czysto ,druga sprawa to problemy z muzykalnością

Z używek już prędzej coś kupisz - poszukaj NAD'a np. C320 ewentualnie Rotela z serii RA
 
Do góry