Kino do salonu

DRjacek

New member
Witam,
Mogę kupić kino nowe Yamaha rx-v483 z 5.0 Taga Harmony 606 v.3 za 2700 lub z 606 se za 2850. Warto? Czy coś innego szukać? To będzie mój pierwszy zestaw. Głównie tv satelitarna i YT. Salon 40m2.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam.
Wszystko zależy czego oczekujesz ?
Jaki masz budżet ?
Kino czy muzyka bardziej ?

Ja też kiedyś zaczynałem od setu w tym przedziale cenowym ale szybko się wyleczyłem.
Każdy ma inne potrzeby - napisz coś więcej , może jakaś fotka pomieszczenia (rzut) - masz sporo mkw do zagospodarowania.
 

DRjacek

New member
Budżet elastyczny ok 3000, oczekuje nowych wrażeń podczas oglądania tv i słuchania teledysków z YouTube, efekt wow. W tle pogra czasem radio. Mogę podłączyć zestaw bez tylnych głośników, czyli 2.0 lub 3.0. Soundbary odpadaja, bo grają płasko i nie mają radia. Testowałem JBL 3.1, to nie to. Dlaczego amplituner AV- bo ma HDMI arc czyli łatwa obsługa 1 pilotem od tv, a w przyszłości możliwość rozbudowy do pełnego kina.
Słuchałem Denona AVR x540bt z Tav 506 v2 I bylem zadowolony, ale chcę coś nieco większego.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Salon masz spory , Yamaha 4.. , dobra na początek , ale bez bardzo mocnego suba się nie obejdzie w takim pomieszczeniu

będziesz kupował 5.1 czy 2.0/2.1 wystarczy ?

jak większość muzyki celował bym w coś w tym stylu :

Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Amplitunery Hi-Fi ť TX-8270

pewnie kupisz sporo taniej u Blackninja , ale na kolumny pozostanie już mało , to mocny amplituner stereo z radiem DAB jak i sieciowym , ma wejścia HDMI , ale to nadal stereo

z amplitunerów kinowych polecam osobiście Onkyo min. 6.. , ale to też ok. 2kzł , w kinie gra super i w stereo daje radę , ale znowu braknie na pełne kolumny 5.1 , na które wraz z zubem musiał byś wydać min. 3-4 tyś.

ten Denon 540 to najniższy model tej firmy , aż dziwię się , że tobie podpasował , posłuchaj jeszcze innych zestawów

test :
https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2478-denon-avr-x500bt

o ile stereo w miarę mocne - 2x109W , to w kinie już raptem 5x40W
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na początek na pewno ok, ale efektu wow chyba nie doznasz... chyba, że co innego rozumiemy pod tym słowem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Na początek na pewno ok, ale efektu wow chyba nie doznasz... chyba, że co innego rozumiemy pod tym słowem.

po przesiadce z "plastików" czy głośniczków komputerowych zawsze jest WOW, ale autor ma spore pomieszczenie jak do tego Denona 540 dołoży jeszcze na solidnego suba , pewnie z min 1-1,5kzł będzie OK , no chyba że kupi suba Voice Kraft za 350zł , to też basu sobie doda , ale o jego jakości szkoda pisać
 

DRjacek

New member
Byłem jednym z marketów z elektroniką i mieli tam tylko tego Denona na odsłuch, a z kolumn były jakieś Eltaxy, Prism Audio i Taga Harmony 506 v2. Te ostatnie brzmiały dla mnie najlepiej.
Chciałem kupić 5.0 i podłączyć sobie 3.0 a tyły po remoncie.

Wiem, że to tak jak z wyborem auta, jak mam 50k to oglądam takie po 70k a pełnię szczęścia dał by mi samochód za 100k.

Czyli jako przeciętnemu Kowalskiemu zestaw v483 i tav 606 starczy. A co do suba to ten TSW90?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
po przesiadce z "plastików" czy głośniczków komputerowych zawsze jest WOW, ale autor ma spore pomieszczenie jak do tego Denona 540 dołoży jeszcze na solidnego suba , pewnie z min 1-1,5kzł będzie OK , no chyba że kupi suba Voice Kraft za 350zł , to też basu sobie doda , ale o jego jakości szkoda pisać

Dlatego pisząc wtedy to zdanie miałem na myśli, że dla każdego co innego oznacza wow..
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Kolumnami Prism mozesz napalić w peicu kolego nawet nie bierz ich pod uwage.*************** jakich mało...te zestawy ktore Ciebie interesuja do takiego metrażu sie nie nadają...Tu juz trzeba konkretny amplituner jak i nagłośnienie,ktore je wypełni.
 
Ostatnia edycja:

DRjacek

New member
Salon jest typu otwartego i ma 25 m, a jadalnia z którą jest połączony jedną ściana ma 12.

Jestem zdecydowany na taga 606, kolor dąb idealnie będzie mi pasował do mebli. Nie wiem tylko czy zostać przy Yamaha v483, czy jakiegoś Pioneera- mają takie zestawy na all.... . I pewnie lepiej 606v3 z tsw90 niż 606se bez suba?
 

DRjacek

New member
Posłuchałem różnych zestawów i wybrałem stereo, na 90% Onkyo 8270 i Taga Harmony 616F. Amplitunery AV grały, ale brakowało im sporo do brzmienia stereo. Cena za powyższy zestaw 4400 i muszę poprostu odłożyć jeszcze trochę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A pisałeś w sprawie cen do blackninja? Myślę, że będzie miał lepszą ofertę.
Jakoś nie mam przekonania do najtańszych modeli Tagi. Posłuchaj może jeszcze czegoś z oferty Pylona, Melodiki, Monitor Audio, Heco.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czyli jakiś pozytyw już jest : słyszysz różnice między tanim amplitunerem a wzmacniaczem (pomimo że sieciowy ale zawsze) - dobrą drogą podążasz.
Teraz tylko jakbyś miał czas to odsłuchaj jeszcze innych klocków bi w tej cenie dostaniesz lepiej grające a jak trochę dołożysz to masz bardzo solidne Pylon Sapphire 25 i wybierasz sobie kolor jaki Ci się podoba - do tego metrażu na pewno lepsze niż Tagi.
Zresztą jest na pewno jeszcze kilka ciekawszych opcji niż te Tagi : MA seria bronzer lub Tannoy Merkury 7.4
 
Ostatnia edycja:

DRjacek

New member
Rozwinę swój wcześniejszy post:
Testowałem dzisiaj MR 6- ciekawe, ale bez szału. Fyne Audio 303 słabsze od poprzednich. Oba zestawy podłączone były na zmianę do amplitunera AV-yamaha 485, amplitunera stereo Onkyo 8250 i wzmacniacza Marantz. Wzmacniacz oczywiście wygrywał, amplituner stereo trochę słabszy, a amplituner AV wypadał bardzo blado przy powyższych. W żadnej konfiguracji z powyższych nie odczułem tego efektu WOW.
Na koniec podłączono dla mnie Focal Chorus 726 do wzmaczniacza naim- ciężko to pisać, coś pięknego, aż się sam do siebie uśmiechałem, ale cena zwaliła mnie z nóg.
W innym salonie posłuchałem pierwszego zaproponowanego przez sprzedawcę zestawu- Taga 616F i Onkyo 8270- i to było to, brzmienie i cena pasowały. Do tego mogę wybrać pożądany przez żonę kolor.

A czy Onkyo 8250 to to samo co 8270 tylko bez HDMI?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj, że w każdym sklepie jest inna akustyka, w domu również.
Kiedyś użytkownik odsłuchał sprzęt dość drogi na sklepie i sprzęt został dostarczony do domu. Tak okazało się że słuchać się nie da....
Zupełnie inna akustyka.
 
Do góry