Wybór subwoofera

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Mam dylemat który sub wybrać do pokoju 16/18m2. Chodzi tylko o dwa. Dali e 12 czy e9. W danych technicznych nie różnią się niczym oprócz wielkości. Moc ta sama. Różnica jednego db. Więc o co chodzi?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam dylemat który sub wybrać do pokoju 16/18m2.

Już wybrałeś kolumny ? 16 metrów to stosunkowa mała przestrzeń ,zapewne jeszcze w pokoju znajdują się inne przedmioty np.meble więc powierzchnia akustyczna jeszcze się zmniejszy. Przy dużych kolumnach podłogowych warto się zastanowić nad taka inwestycją .Najpierw najlepiej sprawdzić jak będzie grało bez suba .Bezpieczniej jest też wybrać suba o konstrukcji zamkniętej
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Już wybrałeś kolumny ? 16 metrów to stosunkowa mała przestrzeń ,zapewne jeszcze w pokoju znajdują się inne przedmioty np.meble więc powierzchnia akustyczna jeszcze się zmniejszy. Przy dużych kolumnach podłogowych warto się zastanowić nad taka inwestycją .Najpierw najlepiej sprawdzić jak będzie grało bez suba .Bezpieczniej jest też wybrać suba o konstrukcji zamkniętej
Pokój jest prawie pusty. Na 80% będzie zestaw Dali Zensor7. Tylko sub się zastanawiam czy większy czy mniejszy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli pokój jest pusty to też niedobrze ponieważ może być za duży pogłos - połóż jakiś dywan /wykładzinę na podłodze ,powieś zasłony w okach, dobrze się też sprawdzają obrazy typu canvas
Skup się najpierw na kolumnach ,jeżeli rzeczywiście jesteś pewny Zenzor 7 kup je rozstaw i zobaczysz jaki będzie efekt przecież suba zawsze możesz dokupić, obecnie trudno jest powiedzieć czy lepszy będzie większy czy mniejszy subwoofer zwłaszcza nie widząc pomieszczenia .Dużo zależy też od preferencji przyszłego nabywcy - niektórzy utożsamiają jakość z ilością basu
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Na przeciwko jest sofa i z prawej strony komoda. Na podłodze panele. Nic więcej.
7497a462677dc09fb1aa2724a5fd5db2.jpg


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie coś trzeba zrobić z akustyką, bo możesz mieć problem z pogłosem tak jak Kolega wyzej napisał. A sub wypożycz sobie i sam się przekonasz, wg mnie to mniejszy również da radę, ważne aby był dobry to wtedy funkcję swoją spełni.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Właśnie coś trzeba zrobić z akustyką, bo możesz mieć problem z pogłosem tak jak Kolega wyzej napisał. A sub wypożycz sobie i sam się przekonasz, wg mnie to mniejszy również da radę, ważne aby był dobry to wtedy funkcję swoją spełni.
No właśnie. Metraż mógłby być chociaż 25m2. Ale nie toleruję zasłon i wykładzin. Jak najmniej zbieraczy kurzu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak przypuszczam nowe kolumny staną w miejsce tych starych .Ile obecnie wynosi odległość od jednej do drugiej kolumny
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Metraż mógłby być chociaż 25m2. Ale nie toleruję zasłon i wykładzin. Jak najmniej zbieraczy kurzu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wiesz jak to jest z metrami.. jak miałbyś 25 m.napisałbyś , że fajnie by było jakby było 35 .. :) osobiście uważam, że 35-40 m to naprawdę już tyle by mi starczyło.. ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i musi 25 m wystarczyć.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wiesz jak to jest z metrami.. jak miałbyś 25 m.napisałbyś , że fajnie by było jakby było 35 .. :) osobiście uważam, że 35-40 m to naprawdę już tyle by mi starczyło.. ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i musi 25 m wystarczyć.
Dokładnie tak jak mówisz. [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mam dylemat który sub wybrać do pokoju 16/18m2. Chodzi tylko o dwa. Dali e 12 czy e9. W danych technicznych nie różnią się niczym oprócz wielkości. Moc ta sama. Różnica jednego db. Więc o co chodzi?

Dane techniczne sa rozne. Nie czytasz tych najwazniejszych.
Wieksza srednica membrany lepiej przetwarza najnizsze czestotliwosci.

E9 , 37Hz - 200Hz +/- 3dB
E12, 28Hz - 190Hz +/- 3dB
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dane techniczne sa rozne. Nie czytasz tych najwazniejszych.
Wieksza srednica membrany lepiej przetwarza najnizsze czestotliwosci.

E9 , 37Hz - 200Hz +/- 3dB
E12, 28Hz - 190Hz +/- 3dB
A widzisz. Jednak coś jest. Dziękuję bardzo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej większy. Jak dobrze tez pamiętam E9F nie ma maskownicy w komplecie, oczywiscie mozna ja dodatkowo dokupić. E2F maskownica w komplecie. Pisz na priva sprawdzimy cenki.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Lepiej większy. Jak dobrze tez pamiętam E9F nie ma maskownicy w komplecie, oczywiscie mozna ja dodatkowo dokupić. E2F maskownica w komplecie. Pisz na priva sprawdzimy cenki.
Ja ogólnie na jesień planuję zakup całego zestawu Dali Zensor7 + sub Dali E-12. Do tego ampli Denon car x3400h. Takie coś mnie interesuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry