Wybór subwoofera

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja ogólnie na jesień planuję zakup całego zestawu Dali Zensor7 + sub Dali E-12. Do tego ampli Denon car x3400h. Takie coś mnie interesuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

W cenie całego setu można kupić o wiele lepsze skrzynki ale każdy kupuje pod własne preferencje i wymagania.
Ja jak już zestawiłbym Zensory z Onkyo lub Yamahą które by ożywiły te kolumny - taki np. RZ830 myślę że dałby im ostrego "kopa" - bo same w sobie tak zbyt "grzeczne" są ale to moja opinia.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kazdy ma inne preferencje, ale przyznam ze mnie tez Zensory z Denon kompletnie nie leza. Ofensywne na gornej srednicy i malo naturalne granie...ale to na moj gust.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jeśli teraz jestem zadowolony z zestawu denon + Taga Harmony to z dali też pewnie będę. Gdyby nie to, że będę miał inny wystrój wnętrza to bym tego jeszcze nie zmieniał.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
W cenie całego setu można kupić o wiele lepsze skrzynki ale każdy kupuje pod własne preferencje i wymagania.
Ja jak już zestawiłbym Zensory z Onkyo lub Yamahą które by ożywiły te kolumny - taki np. RZ830 myślę że dałby im ostrego "kopa" - bo same w sobie tak zbyt "grzeczne" są ale to moja opinia.
Rz830 kosztuje ponad 5tys A x3400h 2500zł. Różnica kolosalna jak dla mnie. Zestaw Zensor7 plus sub około 7tys. I tu też wątpię żebym coś znalazł lepszego i co najważniejsze dla mnie ładnego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
czyli najpierw ma się podobać sprzęt, a potem ma grać?
Dla mnie zdecydowanie tak. Jeśli mi się nie spodoba z wyglądu to mnie nie zainteresuje. Nie ważne jak zajebiście gra. Żeby było jasne jak jest ładne i gra jak kupa też nie biorę [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie kolumna to mebel. Mój pokój w którym odpoczywam to nie salon odsłuchowy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To rzeczywiście kup te "najładniejsze" i będziesz zadowolony jak na nie spojrzysz.
Trochę nie rozumiem takiego podejścia ale ok każdy ma inne wymagania i potrzeby - również w sferze audio.
Jak nie RZ830 to spokojnie dostaniesz jeszcze RZ820 za kasę o wiele niższą - ja bym się chwili nie zastanawiał.

Rzuć okiem fachowca na design Pylon Sapphire 25 lub 31 (kolor ty wybierasz z całej palety barw) - zagrają lepiej niż te Zensory bez 2 zdań.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To rzeczywiście kup te "najładniejsze" i będziesz zadowolony jak na nie spojrzysz.
Trochę nie rozumiem takiego podejścia ale ok każdy ma inne wymagania i potrzeby - również w sferze audio.
Jak nie RZ830 to spokojnie dostaniesz jeszcze RZ820 za kasę o wiele niższą - ja bym się chwili nie zastanawiał.

Rzuć okiem fachowca na design Pylon Sapphire 25 lub 31 (kolor ty wybierasz z całej palety barw) - zagrają lepiej niż te Zensory bez 2 zdań.
Masz rację te są też bardzo ładne. Ogólnie dużo kolumn mi się podoba. Np. Magnat shadow 209, PSB speakers x2t, sonus faber principia 7, Kef q550 focal chorus 726. Głównie chodzi też o biały połysk chociaż od frontu. A i tak gdyby było mnie stać to wybierałbym między Monitor Audio Silver8, a Focal Aria 926 i Bowers&Wilkins 683. Więc któreś z tych na pewno dobrze grają. W tym wątku chodziło mi tylko o suba bo o kolumnach to mam wątek " Zestaw kina i stereo". Ale jak to bywa zawsze się coś rozwinie nie w tym kierunku. Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i uwagi. Mimo wszystko coś zawsze do tej głowy wejdzie i zostanie. Zawsze podkreślam, że nie jestem audiofilem i nie jestem bardzo wymagający co do dźwięku. Z Denona jestem cały czas zadowolony. Łatwa konfiguracja, wszelkie ustawienia, język polski itd. Mam stary avr 1713 i znam go bardzo dobrze. Ustawię go nawet po ciemku. Chciałem tylko trochę więcej mocy do nowych głośników. Itd itd. Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
panikujecie..

Dla mnie tez wyglad wazniejszy. Nic kiczowatego nie wstawilbym do salonu. Zreszta jest tyle tego do wyboru ze napewno znajdzie sie i ladnie i dobrze Np. takie SF Olymica II. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie zdecydowanie tak. Jeśli mi się nie spodoba z wyglądu to mnie nie zainteresuje. Nie ważne jak zajebiście gra. Żeby było jasne jak jest ładne i gra jak kupa też nie biorę [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dobrze, że to zaznaczyłeś, bo to istotne..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
panikujecie..

Dla mnie tez wyglad wazniejszy. Nic kiczowatego nie wstawilbym do salonu. Zreszta jest tyle tego do wyboru ze napewno znajdzie sie i ladnie i dobrze Np. takie SF Olymica II. :)

pojęcie względne z tą paniką.. każdy ma swoje podejście, ale wygląd to jedno a jak gra lub jeździ to druga sprawa.. zacznijmy od drugiego.. był poprzednik GLC nazywał się GLK - to był jeden z najbardziej kontrowersyjnych w osttanim czasie Mesików.. jedni kochali ten samochód inni nie mogli patrzeć.. ale gdyby dawali mi ten samochód za 50% w tym czasie co np miałem Kugę, która duzo bardziej mi się podobała to bez wahania wybrałbym GLK... niestety takich głupich nie znalazłem..

Podobnie w elektronice mam kilka takich typów, które mi nie podchodzą z wyglądu na chwilę obecną , ale jakby mi dystrybutor powiedział panie sprzedaje Panu taki zestaw za 40-50% ceny wyjściowej.. to myślę , że długo bym się nie zastanawiał.. zaznaczam dźwiękowo mi podchodzi, tylko pod względem dizajnu średnio.. ale jest czas to może się jeszcze przekonam.. :)
 

jacabad

New member
Witam Panowie z racji że mam mały pokój 13 metrów do już dawno zakupionego amplitunera Pioneer VSX-922 zakupiłem kolumienki na przód i tył Jamo S622 zdaje sobie sprawę ze sa małe ale mi one w zupełności wystarczą bo na większe nawet miejsca nie mam, teraz mam dylemat co do subwoofera bo musze jakis zakupić chciałbym góra do 1100 zł i mam trzy na oku i są to:
Pioneer S-51W
Jamo J10
JBL Arena Sub 100P
Co myślicie o nich i który byłby dobry, tylko na forach spotkałem sie z opiniami oby tylko nie suby Jamo właśnie z serii J pomożecie dobrać suba ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry