Zestaw kina i stereo

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Witam. Zamierzam wymienić swój stary zestaw audio. Skok w górę o dwie klasy. W tej chwili posiadam budżetowy zestaw kina domowego tj Denon AVR 1713 + zestaw kolumn 5.1 Taga Harmony 606F. Oczywiście jestem z niego bardzo zadowolony więc od razu widać na początek że nie jestem zbyt wymagający. Pomieszczenie ma około 17m2. Film 51% i muzyka 49% klubowa, pop itp. Teraz to co jest pewne. Denon AVR X2400H. Satelity Dali Zensor 1 biały
centralny Dali Zensor Vocal biały i Dali Sub E-9F biały. A zastanawiam się nad kolumnami podłogowymi do stereo. Czy zostać przy Dali Zensor 7 czy może wybrać Focal Chorus 726 lub Bowers & Wilkins 683 S2, a może Monitor Audio Bronze 6
i jeszcze MONITOR AUDIO SILVER 6 ??? Wszystkie kolumny muszą mieć związek z białym kolorem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Każde kolumny które wymieniłeś będą lepsze do Taga Harmony 606F .Jednak problem polega na tym ,że jest duży rozrzut dźwięku bo każde z tych kolumn grają trochę inaczej .Monitor Audio Silver to kolumny o bardzo dobrej przejrzystości i znakomitej górze pasma, jednak przy tej konstrukcji wystrzegał bym się wzmacniacza grającego jasno lub sucho .B&W 683 to znakomite kolumny o bardzo poukładanym i plastycznym dźwięku ,miałem okazję ich słuchać z Rotelem (stereo) i nie ukrywam że podobało mi się
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Sam ampli Denon gra specyficznie i pod każdą skrzynka będziesz słyszał różnice - jak odpowiada ci brzmienie Denona (mi srednio - tym bardziej z budżetowej półki jaką jest 2400 którą porównywałem do Onkyo 676) to bierz ale każdą z kolumn dobrze byłoby odsłuchać na tym ampli bo zagrają inaczej.
Jeśli wcześniejszy sprzęt ci odpowiadał to na bank będziesz zadowolony z któregokolwiek setu - zagra to po prostu lepiej niż to co miałeś.
Jaki masz budżet na taki set ? 17mkw to małe pomieszczenie i trzeba dobrać odpowiednie skrzynki pod własne ucho.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Na kolumny podłogowe mogę przeznaczyć około 5000zł. Nie spieszy mi się z niczym więc mam dużo czasu. Takie inwestycje u mnie długo trwają.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz przeznaczyć 5000zł tylko na same podłogówki to znajdziesz dużo lepsze niż Zensor 7 np. Tannoy czy MA może coś z KEF.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chcesz przeznaczyć 5000zł tylko na same podłogówki to znajdziesz dużo lepsze niż Zensor 7 np. Tannoy czy MA może coś z KEF.
Ktoś mi wcześniej zaproponował Kef Q550. Nie wiem tylko czy jak miałem kolumny 3drożne to przy 2,5drożnych nie będzie gorzej? To się także tyczy Dali 7.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To nie jest tak że 2,5 drożne będą gorsze od 3 drożnych.
Najlepiej samemu posłuchać i wybrać.
Ja nie słuchałem KEF więc może niech jakiś użytkownik albo ten który porównywał się wypowie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ktoś mi wcześniej zaproponował Kef Q550. Nie wiem tylko czy jak miałem kolumny 3drożne to przy 2,5drożnych nie będzie gorzej? To się także tyczy Dali 7.

Drożność nie określa jakości kolumn podobnie jak liczba głośników - kolumny z trzema głośnikami nie będą lepsze od tych z dwoma tylko dlatego ze mają jeden głośnik więcej - tutaj kluczowe znaczenie ma jakość samych przetworników
Wracając do Dali Zensor 7 - nie można powiedzieć żeby to były złe kolumny ,po prostu mają własny styl podobnie jak np.Klipsch RP 280F tutaj doskonale widać różnice między obiema konstrukcjami
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Stelvio Kefy Q graja swietnie.przy tych kolumnch nie odczuwaz ze jest to konstrukcja 2.5 drozna.bardzo lubie ich brzmienie kazdym modelu....bardzo zywo (rześko) graja ze wzmacniaczami i amplitunerami Sony ES
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
A znawców może to się wydać śmieszne Ale ważną sprawą jest też ich wygląd. Dla mnie jest to takie mebel na dłużej. Więc muszą się prezentować. Takie małe Wow żeby było.
Reasumując. Na razie wygrywają dali zensor 7, Kef q550, focal chorus 726 ewentualnie MA Silver 6.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zobacz jeszcze Tannoy Revolution XT 6F w białym lakierze : świetne brzmienie i bardzo dobra jakość wykonania , do 17mkw idealne
One biją na głowę Zensory 7 w jakości dźwięku no i pięknie się prezentują.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Te pingwiny się pięknie prezentują? :D :D:D

Oczywiście choć wygląd to rzecz gustu - widziałeś je na żywo czy tylko domniemasz po fotkach ?
Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie.
f0738c694fa5ace463be732d173b.jpeg
Swoją drogą wiem że wygląd ważny ale na pierwszym miejscu musi być jakość dźwięku pod dane preferencje a później wygląd - takie moje zdanie.
Z tańszych białych masz jeszcze polskie dobre konstrukcje Pylon Sapphire 25 lub 31 lecz to nie ta półka jakościowa co Tannoye - można je do Zensorow przyrównać.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czuję niepotrzebny sarkazm w Twoich postach.
Tak najwięcej krytyki jest od osób które nie widziały albo nie miały bliższej styczności z danym produktem - taka rzeczywistość.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Kurcze wszystkie super. Dobrze że daję sobie dużo czasu bo na tę chwilę nie mogę się zdecydować. Dali 7 to mi kiedyś wszyscy polecali na ten metraż. Moim marzeniem były Monitor Audio RX6. A teraz to już nic nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Do góry