Zestaw kina i stereo

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Może właśnie cały taki zestaw B&W 5.1. A nie zestaw 5.1 Dali Zenzor 7? Cholera...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Porządne monitory na 17 metrach zagrają bardzo dobrze, a w planowanym budżecie znajdziesz już naprawdę dobre.
Jak upierasz się jednak przy podłogowych, to posłuchaj MA Silver - świetnie wykończone i tak samo grające.
Natomiast z nowej serii Q Kefa najlepsze są Q350, to co prawda też monitory, ale grają z niesamowitym rozmachem, szeroką sceną, basem zawstydzą niejedne podłogówki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dla mnie tak, ale niewykluczone, że dla Ciebie nie musi tak być i wystarczające będą Bronze.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie tak, ale niewykluczone, że dla Ciebie nie musi tak być i wystarczające będą Bronze.
Z moim uchem uważam, że większość będzie dla mnie dobrze grać. Przy tylu propozycjach patrzę już w większości na wygląd. Biel, duże głośniki i bass reflex z przodu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
A MA Bronze są gorsze od Silver?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Bronze jest niżej od wersji Silver więc tak powinno być. Słuchałem wersji Silver 500 i Heco Music Style które jak dla mnie zagrały dużo lepszym dźwiękiem z potężniejszym, niżej zchodzącym basem i lepiej wypełnioną średnicą. Jeśli Aurora jest kontynuacją Music Style (a ponoć gra jeszcze lepiej) to brałbym je w ciemno aczkolwiek z moimi MA gs20 ich bezpośrednio nie porównywałem (korcą mnie Celany gt702) a to co u mnie moje gs20 wyprawiają w połączeniu z moimi modowanymi Nadami zadowala mnie w 100%

P.S.
Hehe nie chcę Cię wykończyć tylko dać Ci jak największy i najlepszy wybór ;-)
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Bronze jest niżej od wersji Silver więc tak powinno być. Słuchałem wersji Silver 500 i Heco Music Style które jak dla mnie zagrały dużo lepszym dźwiękiem z potężniejszym, niżej zchodzącym basem i lepiej wypełnioną średnicą. Jeśli Aurora jest kontynuacją Music Style (a ponoć gra jeszcze lepiej) to brałbym je w ciemno aczkolwiek z moimi MA gs20 ich bezpośrednio nie porównywałem (korcą mnie Celany gt702) a to co u mnie moje gs20 wyprawiają w połączeniu z moimi modowanymi Nadami zadowala mnie w 100%

P.S.
Hehe nie chcę Cię wykończyć tylko dać Ci jak największy i najlepszy wybór ;-)
No i właśnie od tego boli mnie głowa. Myślałem że tu, ze dwie może trzy propozycje. Ale oczywiście naście. [emoji848]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nie ma lekko w audio :)
Najlepiej jest jak można sprawdzić wszystko w domu ale ja kupiłem kolumny i wzmak czytając tylko opisy w necie. Na szczęście trafiłem i moje poszukiwania zostały zakończone.
Sprawdź sobie Heco Aurora. Zapłacisz mniej niż zakładałeś a dźwięk nie powinien Cie zawieść. Monitor Audio ma opinie dobrej stolarki a Pylony które Ci zapodałem to ponoć wyższy poziom ale to wszystko indywidualne preferencje i trzeba trafić w swoje gusta.
Dla mnie jak na razie nic w kwocie do 5 tysi nie pobiło moich gs20 ;-)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Na razie robię konkretną selekcję. Jak pójdę do salonu na odsłuch na max 3 pary kolumn. Aby nie zgłupieć. No może więcej. W Trójmieście mam trzy konkretne salony do odsłuchu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A znawców może to się wydać śmieszne Ale ważną sprawą jest też ich wygląd. Dla mnie jest to takie mebel na dłużej. Więc muszą się prezentować. Takie małe Wow żeby było.
To nie jest śmieszne, a całkiem logiczne. Wielu z nas tak robi. Nie ukrywajmy, że wygląd ma znaczenie. W końcu to kawał mebla.


W to nie wątpię. Zestaw Zensor 5.1 mogę mieć za 7400zł.
Kto chce Cię tak skrzywdzić i okraść? Jak dobrze poszukasz to znajdziesz sporo taniej, ale tym zestawem bym się nie interesował.


Z moim uchem uważam, że większość będzie dla mnie dobrze grać. Przy tylu propozycjach patrzę już w większości na wygląd. Biel, duże głośniki i bass reflex z przodu.
No i właśnie od tego boli mnie głowa. Myślałem że tu, ze dwie może trzy propozycje. Ale oczywiście naście. [emoji848]
Na razie robię konkretną selekcję. Jak pójdę do salonu na odsłuch na max 3 pary kolumn. Aby nie zgłupieć. No może więcej. W Trójmieście mam trzy konkretne salony


O to własnie chodzi. w konkretnych założeniach z kilkunastu zrobi się kilka. POtem na kilka dosłuchów i sprecyzujesz wybór.

Pytanie, czy ta biel to ma być High Gloss czy może być zwykła, matowa? Bo jesli tak, to Ani Zensor, ani B&W nie mają HG. Dali dopiero od serii Opticon (biały lakier tylko front, lub Rubicon, całość) a B&W od CM.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy hight gloss od frontu. Dzięki za słowa otuchy. Powoli mam wrażenie że spędziłem się w kozi róg. Te Dali po prostu mi się podobają z wyglądu, gabaretu i można je dostać taniej. Chodzi o satelity, central, sub. Dlatego kombinuję z podłogowymi. Te powinny się rzucać w oczy. Na tę chwilę to Focal Chorus 726, Monitor Audio Silver 6, Bowers&Wilkins 683 S2. Chyba że gdzieś bym dostał używane białe M A RX8. Mniej więcej taki mam gust.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy hight gloss od frontu. Dzięki za słowa otuchy. Powoli mam wrażenie że spędziłem się w kozi róg. Te Dali po prostu mi się podobają z wyglądu, gabaretu i można je dostać taniej. Chodzi o satelity, central, sub. Dlatego kombinuję z podłogowymi. Te powinny się rzucać w oczy. Na tę chwilę to Focal Chorus 726, Monitor Audio Silver 6, Bowers&Wilkins 683 S2. Chyba że gdzieś bym dostał używane białe M A RX8. Mniej więcej taki mam gust.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie "spędziłem się w kozi róg" tylko zapędziłem się w kozi róg. Ach te telefony.[emoji57]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry