Zestaw kina i stereo

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia podejścia. Ja zmieniam bardzo często sprzęt, a może zmieniałem.
Zresztą każdy wie.
Generalnie tak mam z większością produktów (które są w kręgu moich zainteresowań), ale wszystkie te zabiegi mają jeden cel, bynajmniej w moim przypadku - chęć poznania granic, czyli przekonanie się gdzie kończy się zasadność, a gdzie zaczynają absurdy i fanaberie.
Czasem trwa to lata, czasem nigdy się nie kończy.

Ile straciłem? Dużo, ale to kwestia indywidualna. Zależna od zarobków, możliwości, chęci.
Czyli wspomniane odsłuchy w salonach, targi, czy w końcu własne domowe praktyki.
Co zyskałem? Wiedzę i bezcenną świadomość.
Każdą branże przez lata można prześwietlić na wszystkie możliwe sposoby.
Wówczas nadchodzi moment, w którym świadomie odpuszczamy, a robimy to, co w tym wszystkim najważniejsze, cieszymy się muzyką.

Ja już wiem, że w świecie audio (głównie stereo) nic odkrywczego przez najbliższe lata nie odkryję. Nie ma na to fizycznych i realnych możliwości. Bo co, następny nowy kabel w kosmicznej technologi, listwa? Wzmak, CD?
To nie branża komputerowa, czy telefoniczna. Tutaj mamy cały czas następujący progres, w przypadku stereo, bywa wręcz, że te starsze dobre konstrukcje po dzień dzisiejszy potrafią zaskoczyć.

[...] O ile sprzęt do kina jest prosto złożyć,to już do stereo tak łatwo nie będzie. [....]

Ale w życiu.
Świat dźwięku wielokanałowego jest o wiele bardziej zawiły i dopiero tutaj można wykazać się wiedzą.
Oczywiście jak podchodzimy do tego poważnie, a nie rozstawiamy na chybił trafił gotowego setu, a na deser suba w losowym miejscu.
Już sama ilość kanałów o tym świadczy, wystarczy błędny dobór jednej pary, tudzież centrala i układanka zaczyna się sypać, nie ma synchro i zamiast grać, sprzęt leży i kwiczy.
Potem wpisy, wracam do stereo, bo wielokanałowe "nie gra".

Zresztą dla mnie przy odpowiednich materiałach, to i w typowym audio wrażenia z odsłuchu są lepsze, jak ze stereo.
Stereo natomiast zawsze jesteśmy w stanie uzyskać bazując na wzmaku i odpowiednich frontach, rozwinięciem tego jest "dołożenie" bez uszczerbku na stereo następnych kanałów i amplitunera. To tylko wartość dodatnia. No chyba, że ktoś wybiera o wiele tańsze komponenty względem stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ta lekcja dużo Mnie nauczyła nigdy nie kupię juz sprzętu nowego i po sugestiach innych osób bez sprawdzenia samemu...
Również nie szukam już HiEndu w budżetowym sprzęcie bo go poprostu tam Nie Ma:fool:

I to jest dobre podejście, słuchać trzeba siebie, a nie innych, bo gusta każdy ma inne i czego inne oczekuje i inaczej każdy słyszy dany dźwięk.. i to co jednemu się podoba to dla Ciebie może być słabe..
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kwestia podejścia. Ja zmieniam bardzo często sprzęt, a może zmieniałem.
Zresztą każdy wie.
Generalnie tak mam z większością produktów (które są w kręgu moich zainteresowań), ale wszystkie te zabiegi mają jeden cel, bynajmniej w moim przypadku - chęć poznania granic, czyli przekonanie się gdzie kończy się zasadność, a gdzie zaczynają absurdy i fanaberie.
Czasem trwa to lata, czasem nigdy się nie kończy.

Ile straciłem? Dużo, ale to kwestia indywidualna. Zależna od zarobków, możliwości, chęci.
Czyli wspomniane odsłuchy w salonach, targi, czy w końcu własne domowe praktyki.
Co zyskałem? Wiedzę i bezcenną świadomość.
Każdą branże przez lata można prześwietlić na wszystkie możliwe sposoby.
Wówczas nadchodzi moment, w którym świadomie odpuszczamy, a robimy to, co w tym wszystkim najważniejsze, cieszymy się muzyką.

Ja już wiem, że w świecie audio (głównie stereo) nic odkrywczego przez najbliższe lata nie odkryję. Nie ma na to fizycznych i realnych możliwości. Bo co, następny nowy kabel w kosmicznej technologi, listwa? Wzmak, CD?
To nie branża komputerowa, czy telefoniczna. Tutaj mamy cały czas następujący progres, w przypadku stereo, bywa wręcz, że te starsze dobre konstrukcje po dzień dzisiejszy potrafią zaskoczyć.

armanig - genialna wypowiedź ,aż miło poczytać .Naprawdę wielki szacunek
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Podpinam się pod temat bo kiki namówił mnie od siebie na soudbar jbl bar 5.1 2850zl a może tak mniejsze kd do 8 tys z amplituner 5.1+subufer pokój 20m2 coś wielkości dali 5 wszystko musi być białe amplituner srebrny. Tylko jeden problem jest jak te kable pochować może jakieś maskownice są jakieś firmy co ogarnia te kabelki ja nie mam czasu na to i ochoty dajcie jakieś propozycje zakup 1 styczeń 2019
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No fakt set ampli + 5.1 lepszy na pewno niż sounbar.
Jaki ? To już wszystko zależy od Ciebie - jeśli nie masz dużych wymagań to mogą być Zensory 5ki ale w tych pieniądzach są lepsze bez 2 zdań.
Kable ? Puść w listwach przypodłogowych jeśli oczywiście takowe posiadasz ?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Listw żadnych nie posiadam właśnie a kable muszą być pochowane bo jest maluszek 2 letni. Co byście wybrali z 5.1 zestawu w białym kolorze żeby miało moc ale żeby fronty były nie jakieś mega duze
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Znalazłem taki amplutuner onkyo 686 co sądzicie o nim?
Do tego jaki zestaw białych głośników i subufera białego?
Pokój 20 m2 jakie kupić kable pod amplituner?
Chcialbym aby głośniki nie były za duże krowy ale żeby były mocne i dawały rade przy muzyce klubowe trance house i dobry subufer żeby miał moc wszystko biale
 
Ostatnia edycja:
Do góry