RP-260F i RP-160M

macinek

New member
Witam. Posiadam amplituner Onkyo 656, fronty klipsch rf-52ii i suba r-112sw. Mam zamiar dokupić kolumny surroundowe i teraz pytanie czy kupić RP-260F a rf-52ii dać na tył czy lepiej na tyle wypadną RP-160M?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Witam. Posiadam amplituner Onkyo 656, fronty klipsch rf-52ii i suba r-112sw. Mam zamiar dokupić kolumny surroundowe i teraz pytanie czy kupić RP-260F a rf-52ii dać na tył czy lepiej na tyle wypadną RP-160M?

wszystko pomieszałeś i za mało napisałeś

-suba masz już konkret
-fronty dość małe ( choć nieźle grające )
-jak wielki masz pokój lub jak mały
-bardziej do kina czy dużo stereo

napisz coś więcej czego oczekujesz/słuchasz ...
 

macinek

New member
Pokój 18m2. Zestaw chcę rozbudować głównie do kd sporadycznie muzyka z łupnieciem. Fajnie by było mieć już wszystko jednej firmy. Chodziło mi o to czy rf-52ii spiszą się jako surroundy wtedy na fronty RP-260F czy lepiej kupić RP-160M a rf-52ii zostawić jako fronty i zaoszczedzić trochę grosza.
 

mors111

Active member
Bez reklam
przy tak"małym" pokoju szedł bym w RP-160 , bo suba masz mocnego i w stereo jak basu zabraknie to możesz go dodać
 

Arek

Member
Jeśli chcesz do kina, to ja bym wstawił na tył RP-240S. Jeszcze zależy jak masz ustawione miejsce odsłuchu - kolumny podstawkowe czasem są wymagające do ustawienia
 

maro18

New member
RP-240S nie podobają mi się. Jeszcze te dwa głośniki każdy w inną stronę... wolę klasyki ;)

Nie wiem czy temat już zakończony. Jeśli tak - daj znać jaką podjąłeś decyzję i jaki efekt. Jeśli jeszcze się wahasz - moim zdaniem stawianie głośników biopolowych na tył to nie dobry pomysł. Znacznie lepiej spisują się jako głośniki boczne, a głośniki jednokierunkowe jako tylne. Co do pytania - jeśli nie masz głośnika centralnego to zdecydowanie brałbym pod uwagę zestaw z tym głośnikiem (rozumiem, że budżet masz sztywny), czyli RP-150M plus RP-440.O ile wiem dużo większe znaczenie mają głośniki boczne, a tylne (szczególnie w małych pomieszczeniach) już nie wnoszą tak wiele dla budowania sceny.
 

macinek

New member
Na chwilę obecną kupiłem tylko RP-440C i muszę przyznać że poza fajnym wyglądem robi też dobrą robote w kinie. Następny zakup to pewnie RP-160M na tył.
 
Do góry