Jamo 809 czy Taga 606 v.3

Crank1987

New member
Witam, od miesiąca zastanawiałem się nad zakupem (białych głośników- żona nie zgadza się na inny kolor) wybór padł na :
Jamo S 809 HCS + Jamo S 810 SUB + Denon X2400

Dużo osób pisało, że z jamo nie będę zadowolony. A co sądzicie o takim rozwiązaniu:
Taga Harmony TAV-606 v.3 +


Taga Harmony TSW-90 v.3 + Denon X3400

Czy taga będzie lepiej grało ?( czy usłyszę różnicę? tv około 50-60 % filmy 20-30% muzyka 10 % i w przyszłości konsola 10%. Pokój około 25 m2




 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jamo z tych dwoch jest ok.
Nie lepiej ci podjechac do salonu i posluchac roznic?
Ja bylem na kilku odsluchach zanim kupilem i uwazam ze za taka kase warto pojechac posluchac - to nic nie kosztuje a duzo wyjasnia. Ja np jak patrzylem za ampli to denona odrzuciłem odrazu bo mi niepodszedl. Tak samo glosniki bylem nastawiony na klipscha lub Monitor audio a kupilem Tannoy. Pomysl nad tym bo pozniej nie bedzie odwrotu. Pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Za taka kwote to szukalbym :

Onkyo 820
Heco music style 900 set
Kabelki

Jezeli na suba by niestarczylo to wydaje mi sie ze na poczatku basu by ci nie brakowało :) bo ten model ma duze glosniki basowe i mialbys idealne polaczenie.

Ew. Zamiast onkyo denka jakiegos 3300 /3400
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
5.8 tys- 6.8 tys z ampli i subem

W tej kwocie dostaniesz lepsze kolumny niż te co wymieniłeś - z białych zobacz jeszcze :
- Dali Sensor 7 - uniwersalne skrzynki
- Pylon Sapphire 25 - polska dobra kolumna
- Tannoy Revolution XT 6F - świetne stereo
Ampli to inna kwestia - każdy gra inaczej z różnymi skrzynkami - warto podjechać na odsłuch
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
W tej kwocie dostaniesz lepsze kolumny niż te co wymieniłeś - z białych zobacz jeszcze :
- Dali Sensor 7 - uniwersalne skrzynki
- Pylon Sapphire 25 - polska dobra kolumna
- Tannoy Revolution XT 6F - świetne stereo
Ampli to inna kwestia - każdy gra inaczej z różnymi skrzynkami - warto podjechać na odsłuch

Kolega szuka zestawu 5.1 a xt6f set kosztuje 10k... Dali zensor bym odpuscil totalnie bo w porownaniu z moimi tannoyami polegly srogo.

Tak jak wspominalem wyzej zestaw i kolega bedzie zadowolony.
 

Crank1987

New member
Kolega szuka zestawu 5.1 a xt6f set kosztuje 10k... Dali zensor bym odpuscil totalnie bo w porownaniu z moimi tannoyami polegly srogo.

Tak jak wspominalem wyzej zestaw i kolega bedzie zadowolony.
W sumie fajny zestawik poleciłeś:) ale kurczę nie będę miał jak kolumny od ściany dać max 10 cm-to samo sub i central(możliwe, że centralny będzie wisieć pod tv) tylne głośniki będą na ścianie wisieć więc będą przy samej ścianie(ale chyba tylne nie mają wylotu ). Z tego co widziałem na zdjęciach heco ma z tyłu wyloty(kolumny podłogowe oraz centralny). Natomiast jamo ma wyloty z przodu więc nie będzie problemu z tym.


A coś z głośników
Wilson RAPTOR 7 + Sub -10 ?? są białe i wyloty mają z przodu.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
To co pisal Ataszek to tez dobre rozwiazanie ale wymaga pozniejszych inwestycji itp. Uwierz mi roznica miedzy tymi kolumnami które podajesz jest ogromna dla kazdego i niuanse bez problemu wychwycisz. Widze ze masz dylemat i z 10 razy na dzien o tym myslisz i jestem przekonany ze odsluch wszystko by ci wyjasnil. Zrob tak a niepozalujesz. Oprocz heco dobra opcja jest tannoy nawet nizszy model od mojego, ew. Jakies podstawkowe np 4x monitor audio bronze + sub i central. Ale takie patrzenie na wyglad i czytanie specyfikacji nic nie da bo sam sie przekonalem na tym. Mozesz popatrzec tez na 4xjbl +sub central. Zapytaj sie Blackninja o cenki i napewno cos fajnego wymysli.

Pzdr
 

Crank1987

New member
To co pisal Ataszek to tez dobre rozwiazanie ale wymaga pozniejszych inwestycji itp. Uwierz mi roznica miedzy tymi kolumnami które podajesz jest ogromna dla kazdego i niuanse bez problemu wychwycisz. Widze ze masz dylemat i z 10 razy na dzien o tym myslisz i jestem przekonany ze odsluch wszystko by ci wyjasnil. Zrob tak a niepozalujesz. Oprocz heco dobra opcja jest tannoy nawet nizszy model od mojego, ew. Jakies podstawkowe np 4x monitor audio bronze + sub i central. Ale takie patrzenie na wyglad i czytanie specyfikacji nic nie da bo sam sie przekonalem na tym. Mozesz popatrzec tez na 4xjbl +sub central. Zapytaj sie Blackninja o cenki i napewno cos fajnego wymysli.

Pzdr


Zrobię jak piszesz, a jak nie poczuję różnice w wyższych modelach to zakupię po prostu Jamo s809 lub wilson raptor 7:) jeszcze kwestia ampli myślałem kiedyś nad denonem x2400 ale czy model denona x1400 nie będzie wystarczające?

Choć planuję za jakiś czas kupić słuchawki blu i chyba ani x1400 ani x2400 nie ma opcji, aby muza leciała z bezprzewodowych słuchawek. Dopiero chyba model denona x3400 ma blu(ale już cena jest za wysoka- kosztem gorszych głośników.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Co do ampli to na 1400 nawet sie nie patrz..
Generalnie niskie modele kazdego z producentow nie naleza do takich ktore wzbudza emocje podczas sluchania.
Co do odsluchu zobaczysz ze zdziwi cie jak moze sie roz nic ampli i glosniki.

Jeszcze trzy podpowiedzi:

1. Kazdy sprzet mozna utargowac taniej 10-15 procent bez problemu a jak salon sie nie zgodzi to uderzaj do blackninja ma super cenki i jak potrzeba raty.

2. Wybierz kilka dobrej jakosci utwory ktore znasz i je odsluchuj zeby miec porownanie. Pliki hi res lub flac pozadane! Bo na mp3 nie zauwazysz duzej roznicy.

3. Glosniki w tym przedziale cenowym sa bardziej istotne niz to co je napedza wiec czy denon czy onkyo czy pionek bedzie w miare podobnie ale kazde z nich ma swoj charakter.

Daj znać jak po odsluchach i na co sie zdecydowales - zdjecia, krotkie opisy/recenzje konkretnych zestawien mile widziane na forum - moze pomozesz komus tez dobrac sprzet :) pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nice.lw

New member
Witam,

Bardzo proszę o opinię zestawu. Pokój 7 kroków na 9 kroków ...

Jamo Studio S 809 HCS - Zestaw Kolumn Kina Domowego - Biały 1 2999,00 zł
Jamo Studio S 8 ATM - Głośniki do Dolby Atmos - Biały 1 699,00 zł
Dali Sub E-12 F - Subwoofer Aktywny - Biały 1 2999,00 zł

Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny 1 3199,00 zł

Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m 1 149,00 zł
Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm˛ 30m 1020,00 zł


Kwota: 11065,00 zł


Jak myślicie będzie to gadało ...?

Pozdrawiam Serdecznie
 

nice.lw

New member
Kurcze, nie powiem że może masz pewną rację w swojej propozycji, ale design tych s 809 i dokładek dolby atmos mnie urzekł.
Powiedz mi kolego, te jamo to faktycznie tak słabo brzmią, że nie podszlifuję tego zestawu tym dali sub 12f ...?

Pozdrawiam Lukasz
 

nice.lw

New member
Jamo
S 809 HCS / S 810 SUB / S 8 ATM
Studio 8 to seria pozwalająca tworzyć różne systemy kina domowego. Pakiet S 809 HCS jest dobrym punktem wyjścia, obejmującym parę kolumn wolnostojących, głośnik centralny i parę regałowych surroundów. Bas może zostać wzmocniony przez dodanie kompaktowego subwoofera S 810 SUB, podczas gdy promieniujące do góry głośniki 8 ATM, dopasowane do kolumn wolnostojących, przeniosą system na poziom Dolby Atmos. Dźwięk kinowy jest otulający, dobrze zrównoważony, a wąskie, eleganckie obudowy z szarymi maskownicami pozwalają też cieszyć się wyglądem systemu, który przy tylu zaletach kosztuje naprawdę niewiele.
 

Attachments

  • Jamo_S_809_HCS_web-1024x731.jpg
    Jamo_S_809_HCS_web-1024x731.jpg
    121,7 KB · Wyś: 31
  • EISA-Award-Logo-Jamo-S-809-HCS-S-810-SUB-S-8-ATM.jpg
    EISA-Award-Logo-Jamo-S-809-HCS-S-810-SUB-S-8-ATM.jpg
    11,2 KB · Wyś: 27
Ostatnia edycja:

nice.lw

New member
Po zapoznaniu się z szerokim wątkiem opinii oraz kilku otrzymanych rad, mój wymarzony zestaw wygląda następująco ...

• Dali Zensor 7/1/Vokal/E-12F – Zestaw Kina Domowego 5.1 / Biały
• Dali Alteco C-1 / Biały

• Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny

• Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm˛
• Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m

Kwota: 13065,00 zł

Jak myślicie czy teraz będzie lepiej ...?

Pozdrawiam Serdecznie
 

nice.lw

New member
Mam jeszcze jedną propozycję jeśli chodzi o pudełka ... 1000pl extra reszta zestawu zostaje jak jest ...


• Dali Oberon 7/1/Vokal/E-12F / Biały
• Dali Alteco C-1 / Biały

• Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny

• Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm - 30m
• Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m

Kwota: 14065,00 zł

Mniej stresu miałem przy wyborze domu jak tych pieprzonych kolumn ...
 

Attachments

  • bialy.jpg
    bialy.jpg
    8,2 KB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:
Do góry