Kolumny do 4k nowki lub uzywki

Flepik

New member
Witajcie:)

Tak dawno mnie tu nie bylo ze musialem nowe konto zalozyc ...

A wracajac do sedna. Mam 25metrow avr155+satelity cantony cd220+sub rela.
Slucham w 80%muzyki +film. Jesli chodzi o gatunki to glownie house/dance/trance +troche popu.
Lubie bas ale kontrolowany. Zestaw ktory mam muzycznie mi odpowiada jednak chcialbym kupic pelnowymiarowe kolumny, majac cicha nadzieje ze suba bede mogl sprzedac.

Jbl e80 ma moj znajomy i sa straszne -bas wszystko zalewa, nie da sie tego sluchac. Kiedys slyszalem MA RX8 i zrobily na mnie super wrazenie ale nie moge znalezc uzywek, nowszy model za drogi a tez nie wiem czy to nie byla zasluga duzego pomieszczenia (jakies 100metrow lub niewiele mniej-mala sala kinowa). Na alle znalazlem gx200 ale troche za drogie i daleko ode mnie wiec musialbym kupic w ciemno. Moje Cantony bardzo lubie ale boje sie ze wiekszym kolumnom tej firmy bedzie brakowalo basu i zostane z lepszym zestawem ale ciagle z subem.


Bede bardzo, bardzo wdzieczny za jakies podpowiedzi.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E80 bas wszystko zalewa? To w jakim pomieszczeniu on ma te słabe kolumny basowo, że wszystko zalewa?

Do połowy twojego posta byłem przekonany o Klipschach ale po tym basie to nie jestem pewny.

Może MA tylko z nwoej serii silver? Model 300.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Posłuchaj Tannoy Revolution XT 8F albo Klipsch RP-280 (lub mniejsze odpowiedniki XT 6F i RP-260) - suba do nich nie potrzeba.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli podobają Ci się Monitor Audio to zapoluj na używki ,za 4000zł kupisz nawet z wyższej serii
W ogóle Monitor Audio to bardzo dobre kolumny o znakomitej stereofonii ale nie tylko ,więc myślę że nie ma sensu mieszać sobie w głowie
 

Dubek

Member
Bez reklam
@RAF1977 Co w kwocie 4k nie jest po polsku? k jest to skrót od kilo, pisze się kilometr, kilogram, kilowat, kiloom itp. Używane to jest już od dłuższego czasu.
 

RAF1977

Banned
Od kiedy, po polsku jest 4 kilo złotych?
Aaaa, od jakiegoś czasu.
To faktycznie musi być po polsku, po cholerze.
Kilogram, kilometr, oczywiście ale o kilozłotym nie słyszałem.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
4k=4000 ale nie jest to w zadnym wypadku nawet neologizm w jezyku polski. Jest to zwykle zapozyczenie z jezyka angielskiego i szkoda ze u nas sie przedziera bo jezyk polski mimo ze jest trudny to jednak piekny ale Panowie to jest "off topic" haha.

Pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od kiedy, po polsku jest 4 kilo złotych?
Aaaa, od jakiegoś czasu.
To faktycznie musi być po polsku, po cholerze.
Kilogram, kilometr, oczywiście ale o kilozłotym nie słyszałem.

Po młodzieżowemu :) tak jak Kolega tutaj napisał.. taki klimat jakby to powiedziała pewna Pani :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wracając do wątku to najlepiej podjedź do jakiegoś salonu audio i odsłuchaj paru skrzynek.
Ja polecam te XT 6F (jeszcze lepsze oczywiście są ósemki), Klipsch RP-260 lub 280 ale warto też innych posłuchać dla porównania.
Każdy powinien brać skrzynki pod swoje preferencje i wymagania.
 

Flepik

New member
dzieki za odpowiedzi:)
4k czyli 4000 to bardziej z rynkow finansowych, w ktorych siedze aczkolwiek myslalem, ze normalnie to przyjmiecie:)
 
Do góry