Zestaw podstawkowy / ścienny 5.1

loo

New member
Cześć,
Szukam zestawu 5.1 do małego pomieszczenia. Jest to "salon" z aneksem kuchennym, otwarty 100 cm przejściem na przedpokój. Pomieszczenie ma 23m2, w tym sama część "salonowa" ok. 4x3,5.

Na 80% odrzucam kolumny podłogowe, gdyż bardzo trudno byłoby je wcisnąć tak, żeby zarówno wyglądały dobrze, jak i były poprawnie rozmieszczone. Chciałbym, aby górna kwota oscylowała wokół 4000-5000 zł uwzględniając zakup amplitunera i kolumn. Częściej będę na pewno słuchał muzyki, ale w filmie też powinno to zagrać.

Amplituner to coś pokroju Denon X1400H lub Yamaha RX-V583. Kolega zajmujący się sprzedażą sprzętu poleca do tego zestaw Q-Acoustics 7000i Plus 5.1. Mam jednak obawy czy tak małe głośniki będą wystarczające dla mnie, zarówno pod kątem mocy, jak i częstotliwości dolnych. Obecnie słucham sobie stereo na mini wieży Denon M38 i nie chciałbym na pewno zejść poniżej tego poziomu jakości/głośności. Co sądzicie? Jaką alternatywę polecacie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Własnie w systemach opartych o głośniki satelitarne jest subwoofer aby zapewnić pokrycie niskich częstotliwości
Wiadomo, że pod względem jakości dźwięku klasyczne kolumny są najlepszym rozwiązaniem ale nie zawsze jest możliwość ich ustawienia
Ten zestaw Q -Acoustc wydaje się sensowny z tym ,że wcale nie jest taki tani a tej cenie można kupić inne ciekawe zestawy ,które mogą się okazać lepsze - Kef E305 ,Focal SIB Evo 5.1 ,Dali Fazon Micro 5.1
 

loo

New member
Własnie w systemach opartych o głośniki satelitarne jest subwoofer aby zapewnić pokrycie niskich częstotliwości
Oczywiście, i ponoć nawet całkiem udanie zgrany z satelitami w tym wypadku. Czy jednak 95 Hz deklarowane przez producenta dla satelitek to na pewno realna wartość przy 75mm głośniczku? Czy 50 Hz osiąganymi przez subwoofer warto się podniecać w tej półce cenowej? Dlatego właśnie szukam również alternatyw :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
95 hz przy 7,5 centymetrowym głośniku jest możliwe ,ale czy tak jest w rzeczywistości zależy od producenta. Spotkałem się z takim przypadkiem, że po prostu deklarowane dolne pasmo nie było prawdą i to nawet przy uznanym producencie - chodziło o firmę Canton
Odnośnie suba - 60hz ma stopa od bębna ,więc mniej więcej masz porównanie
 
Do góry