zamiana tannoy 7,2 na m 2,5

duzy213

Member
witam na angielskiej stronie znalazłem tannoye 7,2 za 120 funciaków i się zastanawiam czy nie zamienić je na dwudziestoletnie m 2,5 ??? , tutaj pytanie czy nowe będą lepsze ???
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Brałbym relikty :) Może już tak atrakcyjnie nie wyglądają , ale napewno grają lepiej .
Kiedyś było więcej miłości do muzyki , teraz księgowy mówi, co , się lepiej sprzeda :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kolumny są sprawne i nie ma "ściemy" brałbym te nowe ,na 99% uzyskasz lepszy dźwięk ,jakiegoś ogromnego przełomu nie będzie ale będzie grało lepiej z dwóch powodów .Nowe Mercury mają ulepszone przetworniki w porównaniu do pierwowzoru ,po drugie te M 2,5 mają już trochę lat, swoje pograły .Nawet gdybyś kupił Tannoy Mercury w 1999r i je schował do szafy ,następnie wyciągnął po 20 latach to dźwięk straci na wartości ponieważ doszło do naturalnego starzenia elementów np membran głośników ,ferrofluidu który chłodzi cewkę głośnika wysokotonowego ,czy kondensatorów w zwrotnicy

A tak się zapytam ta cena w funtach to za sztukę czy komplet ? ,najtaniej w Polsce mogłem je kupić za 800zł
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , moim zdaniem Passatem b4 z 1995 roku pojedziesz dłużej jak Passatem z 2016 :)
Nowe nie znaczy lepsze . Postarzenie produktu lepiej wychodzi dzisiaj jak 20 lat temu :(

Co z tego , że ładne jak nie gra , nie jeździ ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Ostatnio mój wujaszek chciał wywalić na śmietnik kolumny
JBL Radiance 121 VX , więc dałem je do renowacji, wymiana okablowania
naprawa zawieszenia membran , po renowacji rewelacja , aż się wujaszek
rozpłakał jak je usłyszał.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nawet niezła cena ,zakładając że byś kupił Tannoy w kolorze orzechu za 119 funtów+wysyłka w sumie wychodzi jakieś 150 funtów po aktualny kursie daje to jakieś 730 zł .Za starsze kolumny Mercury M2 trzeba dać ok.600zł a niektórzy handlarze krzyczą jeszcze więcej ,ale te kolumny były bardzo udane wiem bo je miałem i sprzedałem .Nie był to "interes życia" podobnie jak sprzedaż gramofonu Technics ,tak naprawdę to lepiej było to zostawić
 

duzy213

Member
zamówione , zobaczymy ??? , jak nie będą lepsze od moich 2,5 to pójdą do żyda i może się jeszcze ze stówkę albo dwie się przyrobi ...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ryzyko minimalne w najgorszym razie odbierzesz swoje pieniądze ,ale rzeczywiście powinieneś zarobić na nich w razie ewentualnej odsprzedaży
Jeżeli mam być szczery, to jakoś trudno mi uwierzyć aby firma Tannoy przez prawie 20 lat nie ulepszyła przetworników w tych kolumnach
 
Do góry