wybór subwoofera MAGNAT Supreme 302A,JBL Arena Sub 100P, JAMO J10

rokob33

New member
Witam mam suba hkts 220 harman kardon ,amplituner Yamaha rx v479 ,juz mam dosyc tego hkts-a chce go zmienic dla mnie nie ma basu prosze doradzcie ktory:
JBL Arena Sub 100P
JAMO J10
MAGNAT Supreme Sub 302A
chce w koncu slyszec i czuc bas dobrze żeby sub równiez dawał rade przy muzyce.
Pokoj mały ok 12m
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z wymienionych najbardziej sensowny wydaje się JBL ,natomiast Magnat Supreme jest slaby w muzyce na pewno się nie sprawdzi
Jednak najlepszą opcją by było kupić suba o konstrukcji zamkniętej np REL

W ogóle to nie jestem zwolennikiem używania suba do muzyki ,zwłaszcza że 12 metrów to nie jest zbyt duże pomieszczenie ,kolumny same powinny sobie poradzić z odtwarzaniem basu ,który w takim przypadku byłby lepszy (po postu bliższy prawdzie)
 

rokob33

New member
Z wymienionych najbardziej sensowny wydaje się JBL ,natomiast Magnat Supreme jest slaby w muzyce na pewno się nie sprawdzi
Jednak najlepszą opcją by było kupić suba o konstrukcji zamkniętej np REL

W ogóle to nie jestem zwolennikiem używania suba do muzyki ,zwłaszcza że 12 metrów to nie jest zbyt duże pomieszczenie ,kolumny same powinny sobie poradzić z odtwarzaniem basu ,który w takim przypadku byłby lepszy (po postu bliższy prawdzie)

odnosnie muzyki chodzi tylko o radio analogowe i z netu i jakies mp3 ze smartfonu ,do stereo mam stary dobry sprzet z lat 80 ,problem jest taki ,ze sprzet KD jest w malym pokoju corki i ze wzgledu na gabaryty pomieszczenia satelity to glosniczki od zestawu hkts 35BQ wiec tu nie ma mowy o jakimkolwiek basie ,ale takie mialy byc bo inne by nie ''weszly'' nie chce wydawac powyzej tego 1100zl a ten hkts 220 doprowadza mnie od zakupu do szału, wiec do tego 1100zl wybralem te 3 propozycje ale jestem w stanie wylozyc do 1500zl wiec moze JBL Studio 250P ??KLIPSCH R-12SW?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
12m2 i chcesz tak potężne suby? Magnata bym odpuścił .JBL chyba najciekawszy potem Jamo .większych nie szukaj do takiego pomieszczenia . Celowal bym w JBL100
 

rokob33

New member
12m2 i chcesz tak potężne suby? Magnata bym odpuścił .JBL chyba najciekawszy potem Jamo .większych nie szukaj do takiego pomieszczenia . Celowal bym w JBL100

hm ja juz po tym hkts-ie nie chce sie rozczarowac i moze rzeczywiscie przesadzilem z niektorymi typami z tego co czytalem nie wiem czy nie lepszy od JBL ARENA SUB 100P bedzie KLIPSCH R-10SW?
 

rokob33

New member
pytanko jeszcze zanim dojdzie sub wytlumaczcie mi czy podlaczajac sygnal z amplitunera do suba kablem 1rca do gniazda w subie line in lfe czy potencjometr odciecia (low pass) ustawiam na max w prawo na napis lfe i odciecie ustawiam tylko w amplitunerze czy ustawiam odciecie np 80hz w subie a jezeli tak to czy w ampli tez taka wartosc ustawic bo nie czaje tego, jak to ma byc?

i jeszcze jak ustawic phase 0 czy 180 bo nie wiem co to ustawienie daje:blagam:

Klipsch-R_qneaqxh.jpg
 

GleNinja

New member
RCA podłączasz pod białe wejście
LOW PAS - odcięcie basu.
Im niżej ustawisz, tym niższy bas będzie i później go słychać będzie.
ustawiasz sobie wedle swoich własnych preferencji , i w zależności czy słuchasz suba tylko do filmów, czy do muzy też idzie - to już musisz potestować.
Przeważnie ustawie się go na okolice minimum
faze ustawiasz na zero
Moc suba - na około 70% - a potem regulujesz mocą na amplitunerze - wygodniejsze rozwiązanie, niż latanie co jakiś czas do suba i regulowanie ręcznie
 

rokob33

New member
RCA podłączasz pod białe wejście
LOW PAS - odcięcie basu.
Im niżej ustawisz, tym niższy bas będzie i później go słychać będzie.
ustawiasz sobie wedle swoich własnych preferencji , i w zależności czy słuchasz suba tylko do filmów, czy do muzy też idzie - to już musisz potestować.
Przeważnie ustawie się go na okolice minimum
faze ustawiasz na zero
Moc suba - na około 70% - a potem regulujesz mocą na amplitunerze - wygodniejsze rozwiązanie, niż latanie co jakiś czas do suba i regulowanie ręcznie

a jak w amplitunerze ustawic odciecie jak to ma wygladac? do tej pory nie mialem w subie regulacji odciecia robilem to z poziomy amplitunera
 

GleNinja

New member
jeśli masz autokalibracje w ampli - to on to zrobi
możesz potem pozmieniać - natomiast te najwazniejsze ustawienia ma zrobić amplituner
a dokładnie jak zrobić odcięcie na pewno masz w instrukcji obsługi - każda firma a nawet czasem model ma nieco inaczej w menu
 

rokob33

New member
jeśli masz autokalibracje w ampli - to on to zrobi
możesz potem pozmieniać - natomiast te najwazniejsze ustawienia ma zrobić amplituner
a dokładnie jak zrobić odcięcie na pewno masz w instrukcji obsługi - każda firma a nawet czasem model ma nieco inaczej w menu


wiem jak ustawic odciecie w ampli chodzi mi tylko o to czy jak w subie ustawie np.80hz to czy w ampli tez taka wartosc ustawic
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Przed kalibracja ustaw odciecie i glosnosc w subie na max. Ampek sam wszystko ustawi. Jak Ci nie bedzie pasowalo, sam skorygujesz
 

GleNinja

New member
pierwsze słyszę by odcięcie i głośność ustawiać na MAXa

po co jest odcięcie pisałem wyżej -
sam musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz bas schodził nisko i grał rzadziej tylko na tych najniższych częstotliwościach, czy jednak wolisz jak sub będzie przejmował z kolumn frontowych - co dla niektórych oznacz zbyt dużo buczenia w muzie
każdy lubi po swojemu słuchać - więc posłuchaj filmów na 40Hz i 80Hz - zobacz co ci bardziej "leży"
 

rokob33

New member
w instr yamahy rx v479 jest napisane w ampli ustawic najlepiej 80hz w subie odciecie na maksa i galke wzmocnienia na polowe i wtedy zrobic kalibracje ypao.
Amplituner mam poustawiany juz ''po swojemu'' i moze wiecie czy robiac ponownie kalibracje ustawi tylko glosniki a nie zresetuje przypisanych nazw do gniazd czy ustawien korekcji barwy dzwieku ,wifi itp?
 

GleNinja

New member
kalibracja nie wpływa na pozostałe ustawienia.
Przynajmniej wdł mojej wiedzy i doświadczenia.

Ja jeszcze po kazdej kalibracji dodaje 1 lub 2 pkt wyżej do tylnych głośników.
Moim zdaniem nieco za słabo większośćampli je ustawia
ale to tylko moja opinia
 

rokob33

New member
no i wyglada to tak sub podlaczony zrobiona kalibracja i ostrzezenie:
W-3 level error instrukcja podaje ,że :''pomiedzy glosnikami wystepuja znaczace roznice glosnosci '',dla porownania na moim hkts-ie nie ma takiego komunikatu ,ale to nie problem ustawiony dziala,jest lepiej jest zapas mocy ale ,co do basu hm spodziewalem sie duzej roznicy a tu raczej szalu nie ma,zaczynam sie zastanawiac czy moze cos jest nie tak z moja yamaha rx v479 czy jest jakas metoda sprawdzenia czy z ampli na sub idzie odpowiedni sygnal? moze tu tkwi problem albo ja za duzo oczekuje:niewiem: ,w kazdym razie jest poprawa ,ale jak wspomnialem nie jakas ogromna , ale jest jeszcze druga sprawa -sub jest ustawiony w trybie auto mimo to po wylaczeniu amplitunera nie wylacza sie cały czas swieci dioda,a powinien miedzy 15 a 20 minut się wyłaczyc podejrzewam jakis felerny egzemplarz bo moj hkts wylacza sie po deklarowanym czasie
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak wygrzejesz suba bas powinien się polepszyć , ale tu potrzeba czasu , nawet 20-30h w miarę głośnego słuchania , tak jak z kolumnami
 
Do góry