Kolumny do stereo, do yamahy

wdehe

New member
amplituner kina domowego yamaha 357, (105wat i 6 omów).
potrzebuję kolumn do słuchania muzyki (głównie rock, metal) i radia,
podepnę ja do końcówek "A" (duże okrągłe).

te głośniki co mam w zestawie do filmów są spoko, ale do muzyki już nie, dźwięki się zlewają brakuje basu jak słucham np. Death, Iron Maiden, czy ballady bluesowych, to subwoofer mnie wykańcza, w kinie sprawuje sie dobrze, w muzyce męczy straszliwie moje uszy, normalnie czuję jak mi przeszkadza cieszyć sie muzyką.

Doszedłem do wniosku że potrzebuje czegoś trójdrożnego - bo tylko na nich będę słuchał muzy, w trybiue stereo, bez włączania suba czy innego głośnika.

Co do ceny, zbyt wiele nie mogę dać,
czy do 800 PLN za parę to rozsądna kwota?
(kompletnie niemam pojęcia, bo moze można taniej, a może wystarczy dołożyć troche by mieć "wypas").

A teraz najlepsze, niebęde miał okazji ich posłuchać, będę musiał je kupić w ciemno, tzn kupi je ktoś inny w Polsce i przywiezie do mnie.

Macie jakieś typy dla mnie?
 

wdehe

New member
pomieszczenie:
rzut1sk7.jpg

czerwone to TV, zielone to kanapa, jasno niebieskie drzwi
w tej chwili mam zestaw yamaha NS-P110
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zmieścimy sie z RP-26, dobre kolumny, yamaha pociągnie i walory akustyczne duzo lepsze.

http://www***bicon.com.pl/p/index.php?x=02&y=02_7
 

wdehe

New member
dzięki, solidnie wyglądają, opinie w necie mają dobre ja na tą półkę cenową, zamierzam je kupić

Nie mają ekranowania - czy to w jakiś sposób bedzie przeszkadzało mojemu LCD (będa blisko)
? Czy wogóle można zaszkodzić w ten sposób LCD?

Jeśli yamaxa [SIZE=-1]RXV357 ma 6 om, a głośniki 8 om, czy to znaczy, ze na głośnki będzie szedł mniejszy prąd? A tym samym że wzmacniacz będzie pracował w lepszych warunkach mniej się grzał, tyle ze spadnie moc?
[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nieekranowane głośniki mają wpływ na ekrany kineskopowe. Przy LCD możesz być spokojny. Zresztą, centralny na pewno jest ekranowany.

ArtS :)
 
Do góry