Klipsch Synergy F3 a Denon avr x3200

arielio

New member
Drodzy Forumowicze.
jestem tu nowy, ale po przeczytaniu miliona postów liczę, że doradzicie :)

Mianowicie,
od dobrych kilku lat nagłaśniam pokój (mniejsza o metraż) zestawem głośników Klipsch Synergy F3 - B2 - C2 (bez suba - niepotrzebny). Ampel na początku to Denon 1910 a teraz AVR X3200. Jestem bardzo zadowolony, ale tak naprawdę to jedyny sprzęt, któy miałem nie miałem porównania.
Nurtuje mnie pytanie, czy przypadkiem nie używam zbyt słabego ampla do tych Klipschów - szczególnie frontów.
Nie mam możliwości porównać jak grałyby na czymś mocniejszym, typu AVR x4400.
Cena tego x4400 jest spoooora i zastanawiam się, czy taka zmiana dałaby wymierne korzyści...
Dodatkowo, pod koniec roku, przymierzam się do zmiany Klipschow na RF-280 (te nowe z CES2018) a tu dobry amplituner to podstawa.
Doradzicie, czy zostać przy 3200, czy szukać rat 0% na 4400 ?? :)
z góry serdeczne dzięki !
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak planujesz zmianę na nowe Klipsche RP280, to ja na Twoim miejscu bym się jeszcze wstrzymał z zakupem ampli, do tego czasu trafi się nie jedna dobra okazja, a takie RP280 genialnie się napędza, testowałem je z wieloma wzmacniaczami i amplitunerami (w różnych wątkach znajdziesz moje opisy) i zapewniam, że nawet stosunkowo słaby sprzęt potrafi pięknie napędzić skrzynki. To jest ogromna zaleta tych kolumn.

Oczywiście, że im mocniejszy ampli tym będzie lepiej, ale to nie jest tak wielu innych paczkach, gdzie niektóre nawet nie ruszą jak nie podepniesz konkretnej końcówki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zamiast zmieniać amplituner lepiej poszukaj wzmacniacza, który będzie mógł pracować jako końcówka mocy, zyskasz więcej niż przechodząc na X4400.
I nie koniecznie Denona do Klipschów ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nurtuje mnie pytanie, czy przypadkiem nie używam zbyt słabego ampla do tych Klipschów - szczególnie frontów.

Moc to jedno .W przypadku amplitunerów ma też znaczenie dźwięk ,po prostu jedne kolumny z określonym amplitunerem grają lepiej ,a z innym gorzej .Podobnie masz w przypadku wzmacniaczy
 

castel

Member
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Poczytam napewno Twoje testy :)

Mam do kina podobny zestaw tylko amplituner mam ze stajni Onkyo wcześniej miałem HK i uwierz mi nic nie zagra lepiej z tymi kolumnami jak Onkyo lub Harman.
Odpuść Denka i podmień na Onkyo 810/820,a jeżeli nie zależy Ci na nowinkach w stylu atmos to widziałem gdzieś na aukcji model 3100 za 3k.
Ja mam obecnie model 809 i nie narzekam świetny ampek do kina tak samo Klipsch seria Synergy nie ważne ,że starawe moim zdaniem jedne z lepszych kolumn (zaznaczam z zastosowaniem tylko pod kino).
Także kolego podmień amplituner na jakiegoś Onkyo i gwarantuje ,że będzie bananek na twarzy.Pozdrawiam.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Przychylam się do opinii - słuchałem Klipsch z Denonem i Onkyo - nie ma porównania ! Ale najlepiej i tak posłuchać samemu i dokonać wyboru !
 

arielio

New member
Onkyo mówicie. Zawsze myślałem, że za ta firma stoi głównie marketing... Ale tylko świnia nie zmienia zdania. Tylko czy np onkyo 820 nie będzie zbyt słaby dla rf280? Niby ma 180w na każdy kanał, ale czy to nie chwyt marketingowy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, jakiś czas temu napisałem dokładnie to samo, z tym, że nie świnia, a krowa była tutaj bohaterem powiedzenia ;)

Potwierdzam to, co tutaj Koledzy napisali, również uważam, że Onkyo tutaj będzie najlepszym wyborem, a o moc (idąca w parze z jakością) się nie martw, będzie lepiej jak sądzisz.
 

arielio

New member
Wielkie dzięki za wszelkie porady. Poszukam jeszcze możliwości odsłuchu na Śląsku, ale wpadł już mi w oko Onkyo rz820.
Oferta na NR1030 ciekawa, ale pod koniec roku myślę nad tv 4k i ampel też musi "nadążać" ;)
TYLKO,
Ktoś kto zna markę, mógłby napisać coś o basie ?
W Denonie jest go pod dostatkiem w Klipschach. Nie jestem jakimś maniakiem "dudnienia", ale obecnie w kinie domowym nie muszę mieć suba i chciałbym żeby tak zostało przy Onkyo....
dzięki raz jeszcze !
 

mors111

Active member
Bez reklam
O bas w Onkyo się nie martw , kiedyś nawet Blacknija napisał , że w Onkyo jest gi bardzo dużo i u mnie się to potwierdza , nawet bez suba w kinie mogę mieć super efekt z niskim basem , ale u mnie fronty nisko schodzą i basu maja sporo
 

arielio

New member
no to raczej wszystko jasne. :) i na koniec - bi-amp czy mostki? Słyszycie przewagę bi-amp?? Czytałem, że różnica jest conajmniej subiektywna...
 

Noisy

Member
Ja mam Onkyo 656 z klipsch F2, B2, C2 i jestem bardzo zadowolony. Gra to w pokoju o koło 20 kwadratowych i suba mi nie potrzeba. Wczoraj oglądałem nowego blade runner i czasami jak pizdnie basen to aż mi oczy wyskakują. Chciałem kupować suba ale nie ma takiej potrzeby. Jak brakuje basu, wystarczy odpowiednio skorygować za pomocą eq które jest osobno na każdy kanał. Dodam jeszcze że ograniczyłem sobie max volume do 70 bo by mi mieszkanie rozsadziło jak by jakiś mądry na imprezie chciał podglosic ha ha.
Tak że klipsch i Onkyo to świetne połączenie, jakość dźwięku super, przestrzeń świetną. Muzyki słucham w trybie stereo i te klipscha zachwyciły mnie przestrzenią.
Tak że podsumowując, Onkyo i klipsch <3
 
Ostatnia edycja:

arielio

New member
Myślę, że temat wyczerpany :) Dla mnie raczej wszystko jasne - idę w stronę Onkyo. Raczej 820, choć przypuszczam, że w połowie roku wypuszczą 830. Z czystej ciekawości poczekam żeby się przekonać czy to będzie rewolucja czy ewolucja...
Wielkie dzięki Panowie !
 
Do góry