tonsil altus 280

Jan1234

Member
Witam wszystkich,zainteresowały mnie kolumny altusy 280,czy ktoś z Was już je słuchał.Miały by zagrać z denon pma 1510ae w pomieszczeniu ok.25m.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za pieniądze które wydasz na te śmieci możesz mieć przyzwoite kolumny.
Wnioskuje ze zbyt ambitnej muzyki nie słuchasz skoro myślisz o altusach.
Komplet przetworników w nich użytych kosztuje mniej niż Scan Speak ze średniej Polki. Odpuść.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co nawet porównywać ,Scan-Speak wyznacza poziom dla innych producentów .Firma znowu zadziwiła świat wprowadzając głośnik wysokotonowy z serii Ellipticor .Więc co tu porównywać "piszczałki" do prawdziwych głośników
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
tu masz swietne kolumny do denona

https://www.ceneo.pl/9052624

wejdz w link


Kolumny świetne z tym ,że to jest cena za sztukę .Czyli za parę trzeba dać ponad 4000zł

Własnie tak jest sprzedawana większość kolumn - czyli na zasadzie OSZUSTWA polegającego na wywołaniu przeświadczenia ,że kolumny są tanie Wyobraźcie sobie jakby w ten sposób zaczęli sprzedawać buty
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Kolumny świetne z tym ,że to jest cena za sztukę .Czyli za parę trzeba dać ponad 4000zł

Własnie tak jest sprzedawana większość kolumn - czyli na zasadzie OSZUSTWA polegającego na wywołaniu przeświadczenia ,że kolumny są tanie Wyobraźcie sobie jakby w ten sposób zaczęli sprzedawać buty

no 4 za pare...twórca tematu pisał ze do 4 koła czy cos zle doczytałem...dobrze docztałem do 4000tys i chciał uzywane...tu ma nowe i super :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Szybko tracą na wartości ! Już tylko 3,5k plz !

Tak naprawdę to nie tracą, jest to mało znany produkt, stad spadek ceny przy chęci sprzedaży, 3500 to śmiech za takie kolumny, kto posłucha przyzna mi racje. Szkoda ze do Poznania masz daleko, mój kolega sprzedaje Vandersteen 1Ci, mi by dał dobra cene.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze 1 aspekt, czyli muza, którą słuchasz. Ja też jestem z pokolenia Technics +Altusy 140 i powiem ci, że chociaż rozciągnąłem horyzonty (zarówno muzyczne Naomi techniczne) to do muzyki italo czy euro disco nie znajduję nic lepszego. Bas wgniatający w ściany i tubowe soprany ćwierkające wysokimi są w Altusy niezastąpione. Jeśli zatem wtedy korzystałeś z korektora i środek miałeś na -10 a basy i soprany na +10 i do tego włączony loudness, to nie zdziw się gdy proponowane przez kolegów kolumny zagrają jak ZK140T. Zanim wydasz tę kasę lepiej pokuś się o odsłuchy na swojej muzyce.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio MR6 sa za słabe do tego wzmacniacza ,to są raczej kolumny klasy budżetowej .Dobrze też odsłuchać sobie te kolumny przed ich ewentualnym zakupem ponieważ ich brzmienie jest dosyć specyficzne i nie każdemu może odpowiadać
Miałem możliwość słuchania następcy tego wzmacniacza -modelu PMA 1600AE z kolumnami Quadral które kosztowały 20 tyś złotych i rzeczywiście bardzo dobrze to grało co świadczy o potencjale wzmacniacza .Potencjał Denona PMA 1510 AE będzie podobny i to trzeba mieć na uwadze jeżeli się chce uzyskać dobrą jakość dźwięku ,bo przecież chyba o to chodzi
 
Ostatnia edycja:

Jan1234

Member
Widzę że temat rozgorzał,w tym problem że słucham różnej muzyki od polskiej z lat 80 i 90(perfect,mr zoob,mech,maanam,tsa) coś tam z zagranicy(toto,marillion,pink floyd ,the alan parsons project) i w tym problem żeby to zagrało pod moje ucho. Mam to podłączone do Jamo C607(pożyczone od znajomego) sygnał z CD lub gramofon.
 
Do góry