tonsil altus 280

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Widzę że temat rozgorzał,w tym problem że słucham różnej muzyki od polskiej z lat 80 i 90(perfect,mr zoob,mech,maanam,tsa) coś tam z zagranicy(toto,marillion,pink floyd ,the alan parsons project) i w tym problem żeby to zagrało pod moje ucho. Mam to podłączone do Jamo C607(pożyczone od znajomego) sygnał z CD lub gramofon.

To Kefy Q700 o których pisałem wcześniej będą idealne do tego rodzaju muzyki...kosztują 4000tys za parę...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To nie ulega najmniejszej wątpliwości ze te Kef'y będą lepsze zarówno od Monitor Audio MR6 jak i kolumn które obecnie posiadasz ,więc to połączenie rzeczywiście może być dobre
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze 1 aspekt, czyli muza, którą słuchasz. Ja też jestem z pokolenia Technics +Altusy 140 i powiem ci, że chociaż rozciągnąłem horyzonty (zarówno muzyczne Naomi techniczne) to do muzyki italo czy euro disco nie znajduję nic lepszego. Bas wgniatający w ściany i tubowe soprany ćwierkające wysokimi są w Altusy niezastąpione. Jeśli zatem wtedy korzystałeś z korektora i środek miałeś na -10 a basy i soprany na +10 i do tego włączony loudness, to nie zdziw się gdy proponowane przez kolegów kolumny zagrają jak ZK140T. Zanim wydasz tę kasę lepiej pokuś się o odsłuchy na swojej muzyce.

Wybacz kolego ale tez miałem Altusy, korektor Technicsa 90 + wzmak i strojenie o którym piszesz nadawało się tylko wieśniakowi do malucha, przy takich ustawieniach nie można mówić o słuchaniu muzyki, z reszta na altusach to zjawisko mało znane, mówimy tu raczej o przetwarzaniu sygnału.
Zgodzę się z Tobą na temat odsłuchów, ale przy nikłej wiedzy polecam sporo różnych konfiguracji..
 

arcbuz

New member
Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo przy okazji szukania zestawu do kina domowego dowiedziałem się, że Tonsil znowu istnieje (!) i wygląda na to, że prze do przodu, tworząc nowe zestawy. Generalnie myślę nad Joma S809, bo cena wydaje się przyzwoita za zestaw i dostały nagrodę EISA co chyba może być dobrą rekomendacją. Natomiast pod kątem słuchania też muzyki w oko mi wpadły Altusy 280. Sentyment do Tonsila mam duży, bo jako dzieciak słuchałem muzyki z 200-ek i tak to działa, że się ciepło myśli teraz o tych kolumnach a poza tym fakt, że w Polsce robi się od zera kolumny, razem z głośnikami to naprawdę aż prosi się o wsparcie i przemyślenie zakupu.
Czytając ten wątek odniosłem trochę wrażenie - być może błędne - że kupujący żyje sentymentem do starych Altusów a doradzający żyją niechęcią do tych samych. Natomiast zastanowiłem się czy aby na pewno ktoś przeanalizował tę 280-ki, w oderwaniu od starych kolumn, i miał okazję ją posłuchać zanim się wypowiedział. Czytam w sieci recenzje, że to już wersja zdecydowanie bardziej audiofilska, z nowym pudłem, nowymi głośnikami i uzyskująca inne, bardzo ekscytujące brzmienie i czuję się trochę zagubiony, bo tutaj z kolei pojawiają się zarzuty, które bardziej pasują do starych 200-ek.
W sumie 2 prośby:
- Prośba do osób, które miały okazję posłuchać 280-ek. Jak to faktycznie gra? Na hifi jest napisane, że świetnie.

- no i prośba o radę w zakresie kina domowego. Myślicie, że Joma S809 (przekonuje mnie ta EISA) to dobry kierunek? Co myślicie np. o wstawieniu zestawu bardziej uniwersalnego i nadającego się również do słuchania muzyki? Silny u mnie sentyment do Tonsila, więc zacząłem się zastanawiać nad 280-kami, głośnikiem centralnym i dodaniem satelit z tyłu, bez subwoofera, bo pewnie basu im nie brakuje. Opcjonalnie zacząłem myśleć nad Siestą, która pojawia się w sestawie 5.1. Gabaryty zdecydowanie lżejsze a opinie w necie bardzo dobre.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kupuj kolumny i kieruj się doborem do stereo. Kino ma mniejsze wymagania niż muzyka.
Subwoofera w kinie nie zastąpią żadne fronty :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czytając ten wątek odniosłem trochę wrażenie - być może błędne - że kupujący żyje sentymentem do starych Altusów a doradzający żyją niechęcią do tych samych.

Nie ulega wątpliwości że Tonsil ciągnie za sobą kawał historii - to oczywiście nie jest tak ,że nie potrafią robić kolumn , wiele światowych firm montowało w swoich kolumnach głośniki Tonsila ,mało tego firma z Wrześni wykonywała również głośniki za zamówienie (według podanej specyfikacji ) tak było m.in w przypadku Totem - więc dla wielu osób Tonsile rzeczywiście mogą się okazać tymi właściwymi kolumnami i przed skreśleniem warto ich sobie posłuchać
Zresztą kwestia odsłuchu jest zawsze kluczowa - wybór takich czy innych kolumn nie powinien odbywać się na zasadzie - "co doradzicie ,to kupię "
 

arcbuz

New member
Zresztą kwestia odsłuchu jest zawsze kluczowa - wybór takich czy innych kolumn nie powinien odbywać się na zasadzie - "co doradzicie ,to kupię "

Dzięki, Twoja rada brzmi rozsądnie. Niestety duża bieda z dostępem do tych nowych Altusów. Chciałem je zobaczyć w Trójmieście i nigdzie ich nie ma:-(
Znalazłem za to Jamo i przestraszyłem się trochę tego zabawkowego, plastikowego wyglądu (płyta PCV?). Odsłuchać nie miałem możliwości, ale generalnie doradzono mi, że raczej niezbyt jest warty uwagi ten zestaw. Ktoś wcześniej napisał żeby iść w kierunku stereo a traktować kino domowe jako dodatek. Teraz się zastanawiam nad 280-ką, centralnym z Tonsila i subem jakimś niezbyt dużym (Heco Ambient?), bo Tonsile to kawał pudła. Poza tym jakieś satelity na tyle lekkie żeby mi z sufitu nie pospadały (tu nie mam pomysłu). No i generalnie nie wiem czy taki zestaw to dobry kierunek. Tylko teoretycznie to sobie zestawiłem.
Wiem, że muszę wybrać amplituner, który będzie OK. do 5.1 i przede wszystkim udźwignie stereo (tyle się dowiedziałem). Nie mając doświadczeń, myślę nad Denonem AVR-X2600H, bo ma dość rewelacyjne opinie i całkiem świeżą nagrodę EISA.
 

arcbuz

New member
No i teraz znalazłem jeszcze coś co przypomina bardziej fronty od zestawów kina domowego: Maestro III. Opinie właścicieli i testów z netu bardzo dobre. Ktoś zna?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wydasz tyle kasy na Altusy 280 ? Z sentymentu ? Nie słyszałem jak grają Altusy 280, ale słyszałem jak grają Altusy 300 - koszmar. To już te Maestro są lepsze,miałem jedynki i dwójki.
 

mors111

Active member
Bez reklam
z 20-25lat temu wg mnie najlepsze były Bolero 200 i Perfect 150

Altusy tylko mocno "waliły" i jakości za bardzo nie wnosiły
 

arcbuz

New member
Wydasz tyle kasy na Altusy 280 ? Z sentymentu ? Nie słyszałem jak grają Altusy 280, ale słyszałem jak grają Altusy 300 - koszmar. To już te Maestro są lepsze,miałem jedynki i dwójki.

Nie ukrywam, że sentyment odgrywa tu jakąś rolę, ale w sumie głównie taką, że po prostu bardzo się Tonsilem zainteresowałem, jak usłyszałem, że działają na rynku. Generalnie staram się wspierać polskich przedsiębiorców i cieszy mnie bardzo, że mamy w Polsce firmę, która nie jest tylko montażownią, ale faktycznie pracuje nad własnym "know-how". Za to jestem w stanie zapłacić więcej, nawet jeśli jakość, w zestawieniu z konkurencją zagraniczną, jest taka sama.
Przy okazji 280-ek wprowadziło mnie w szczerą zadumę, że wszyscy odnoszą się do najtańszych, starych modeli Tosila i przez ten pryzmat oceniają ich ofertę premium. To dziwne, bo 280-ki, zgodnie z tym co czytałem, nie mają nic wspólnego z podstawowymi Altusami, poza nazwą i designem retro, który mi akurat bardzo sie podoba. Główne zarzuty do 280-ek to fakt, że 200-ki, lub 300-ki mają sceniczny przytup. Dużo szukałem informacji w sieci i na forach, i dosłownie nikt z oceniających, tych 280-ek nie zna i nie miał okazji posłuchać:) Tymczasem recenzja na hfc nie pozostawia wątpliwości - zdaniem autora to znakomite kolumny.
Pewnie zanim zdecyduję się na zakup, wcześniej postaram się zajechać do Wrześni i posłuchac jak grają.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Skoro tak, to jedź do Wrześni na odsłuch,porób fajne fotki i zdaj relację z odsłuchu.Chętnie poczytamy.
 

arcbuz

New member
Skoro tak, to jedź do Wrześni na odsłuch,porób fajne fotki i zdaj relację z odsłuchu.Chętnie poczytamy.

Dobry pomysł, postaram się tu wrzucić parę fotek. Tylko prośba o uzbrojenie się w cierpliwość, bo trochę to zajmie. Teraz nie mam czasu na taki wyjazd, więc kupuję Maestro III w zestawie 5.1 a Altus 280 pozostają jako opcja do innego pomieszczenia, jako zestaw stereo. Chyba zasługują na porządny wzmacniacz.
 
Do góry