Marantz PM8005, jakie monitory do salonu ?

S

sojer2005

Guest
Dobry wieczór,
poszukuję dobrych monitorów do salonu około 20 - 23 m2.
Posiadam wzmacniacz Marantz PM 8005, do który obecnie podłączone są kolumny podłogowe Dali Zensor 7. Zestaw Dali Zensor 5.0 kupiłem dwa lata temu do kina domowego i amplitunera SR 7010. Obecnie PM 8005 działa jako "końcówka mocy" w kinie, ale planuje dokupić oddzielne monitory tylko do stereo i chcę odłączyć wzmacniacz od amplitunera.
Mój odtwarzacz strumieniowy to Node 2 od Bluesound, do płyt używam Marantz CD6006.
Słucham raczej dość "spokojnej" muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos). Nie lubię przesadnego basu.
Szukam dobrych monitorów (budżet to około 7000 - 8000 tyś. za parę), o klasę wyżej niż Dali Zensor 7 - czy to możliwe do osiągnięcia w tym budżecie ?
Proszę o sugestie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli zdecydowałeś się nad rozdzieleniem systemu, to trochę przewrotnie... ale pozbądź się PM8005, nie jest to niestety najlepszy wzmacniacz, przy lepszych kolumnach będzie je ograniczał.
Przy muzyce, o której piszesz, świetnie sprawdziłby się Roksan Kandy K3 w duecie z Tannoy Precision, a całość kosztowałby Cię ok. 10 tyś, czyli spokojnie zmieściłbyś się w budżecie.
Ciekawymi monitorami są też Buchardt, nie wiem jak wygląda sprawa ich dostępności w Polsce, na AS w Warszawie zrobiły prawdziwą furorę - wielkie granie z małych skrzynek, chyba jeszcze nikt negatywnie ich nie ocenił z osób, które je słyszały.
https://www.buchardt-audio.com/
 
Ostatnia edycja:
S

sojer2005

Guest
Roksan Kandy K3 w duecie z Tannoy Precision, a całość kosztowałby Cię ok. 10 tyś, czyli spokojnie zmieściłbyś się w budżecie.

Dzięki za odpowiedź. Planuje rozdzielenie systemu z pozostawieniem Dali do kina i zakupem podstawkowych do wzmacniacza stereo, pod warunkiem, że będą to właśnie podstawkowe - gdyż nie chcę 4 podłogowych w salonie ;-)

Wiem, że ten PM 8005 to taka średnio niska półka, ale na razie nie chciałbym wymieniać wzmacniacza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podjedź do salonu i posłuchaj innych konfiguracji, może własne ucho Cię przekona ;)
Za swój wzmacniacz weźmiesz jeszcze sensowne pieniądze.

Ja już definitywnie się z Marantza wyleczyłem, co prawda ampli serii 7 też w kinie, natomiast wzmacniacza już raczej nie sprzedam, bo niewiele jest wart, wole chyba komuś podarować w prezencie ;)

ps. Tez mam plan kino i stereo było zupełnie osobnymi systemami, gratuluję pomysłu :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Na klasę wyżej nie potrzeba dużo kasy, Z7 to kupa. Kolega chce Ci pchnąć Arie bierz i się nie zastanawiaj. Za 7-8 tysi miałbym kolumny, które zmiatają graniem konstrukcje 2x droższe. Trzeba wiedzieć czego szukać.

Arie super z ori standami już w ogóle.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale Arie dostaniesz za część ceny MA,
Ostatnio słuchałem Kef Q350, tam już w ogóle rewelacyjny stosunek cena/jakość, a jak kolega pytał o sprzęt o klasę lepszy od Zensorow, to tu jest kilka klas ;)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ale ja jakiś taki sentyment do MA mam :) Wykonanie tych kolumn i design całkowicie mi leży.
Tak jak pisałem za tą kasę sprawdził bym jeszcze polskie konstrukcje, tam cena-jakość jest również na wysokim poziomie.
 
Ostatnia edycja:
S

sojer2005

Guest
Ale Arie dostaniesz za część ceny MA,
Ostatnio słuchałem Kef Q350, tam już w ogóle rewelacyjny stosunek cena/jakość, a jak kolega pytał o sprzęt o klasę lepszy od Zensorow, to tu jest kilka klas ;)

Hej,
masz na myśli KEF Q250 czy Focal Aria 906 pisząc "lepsze kilka klas od Zensor 7" ?

Ten KEF raptem 1200 PLN...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie patrz na cenę. Posłuchaj. Kef Q350 słuchałem razem z Heniem - wyjątkowo dobrze gra. Szczerze, sam bym wziął do minimarantza, ale nie zmieszczę ich w dedykowanym miejscu, bardzo żałuję. Inna sprawa, że Marantz faktycznie je ogranicza.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Druga sprawa to dlaczego monitory?? Masz miejsce na podłogówki?? Miałbym może coś ciekawego na sprzedaż...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Druga sprawa to dlaczego monitory?? Masz miejsce na podłogówki?? Miałbym może coś ciekawego na sprzedaż...

Ty wez te kolumny przyklej do podlogi, bo biegaja u ciebie jedne za drugimi :)

Juz ci sie Studio 16 Hertz korci lub PCM? Czy jeszcze cos innego?
 
S

sojer2005

Guest
Druga sprawa to dlaczego monitory?? Masz miejsce na podłogówki?? Miałbym może coś ciekawego na sprzedaż...

Zensory 7 zostaną do kina domowego, nie mam miejsca na drugie podłogówki - zresztą dziwnie by to wyglądało. Mam miejsce, żeby ustawić dodatkowe monitory tylko do stereo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitory pasuje ustawić na standach ,a to pociągnie cenę .W przypadku podłogówek odpada ten problem
 

werf

Active member
Bez reklam
W jakim celu chcesz postawić dwie pary kolumn ? Nie lepiej zastąpić zensory innymi podłogówkami ?
 
S

sojer2005

Guest
W jakim celu chcesz postawić dwie pary kolumn ? Nie lepiej zastąpić zensory innymi podłogówkami ?

Chcę rozłączyć amplituner i wzmacniacz (wzmacniacz pracuje w trybie Power Amp Direct). Zensory do SR 71010, a do wzmacniacza monitory.
 

werf

Active member
Bez reklam
W jakim celu skoro amp direct wyłączasz jednym guzikiem prawda ? i korzystasz z samej integry z regulacją głośności .
 
Do góry