Marantz PM8005, jakie monitory do salonu ?

S

sojer2005

Guest
W jakim celu skoro amp direct wyłączasz jednym guzikiem prawda ?

Tak, ale zmiana na inne podłogowe była by pewnie droższa niż założony budżet (max 8000 tyś.)
Poza tym, mam jeszcze inne urządzenia podłączone do ampli: komp, apple tv, etc ... i zawsze ten wzmacniacz musi być włączony ...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dobrze ze pytasz, chłopie za 8 kafli kupujesz kolumny marzenie. Z butów wyrzucają niektóre. 8 tysi i mam podłogowe magia. Ale gdy nie to Ok, pomyśli się nad monitorami.
 

werf

Active member
Bez reklam
Sprzedasz za ileś tam zensory prawda ? możesz wtedy atakować z kolumny z przedziału 10-13 tyś za parę .Droższych chyba nie ma sensu do twojego wzmacniacza.
 
S

sojer2005

Guest
Sprzedasz za ileś tam zensory prawda ? możesz wtedy atakować z kolumny z przedziału 10-13 tyś za parę .Droższych chyba nie ma sensu do twojego wzmacniacza.

Nie wykluczam tego, ale dobre monitory by się przydały gdybym np. chciał przenieść wzmacniacz do sypialni na przykład ....
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Atc scm11, pomysł o tych, świetne do takiej muzyki jak wymieniłeś.. Mam na sprzedaz nowe za dobra kasę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chcę rozłączyć amplituner i wzmacniacz .
Jak bardzo zależy Ci na tym kinie?
Kup jakieś dyskretne głośniki do kina, z możliwością powieszenia + sub.
Stereo zrobisz wtedy z dobrymi podłogówkami lub monitorami, wspominane Tannoye Precission, Arie 906 czy chocby Kef Q350 stworzą lepszą przestrzeń niż Twoje obecne Z7.
Salonu nie masz jakoś bardzo dużego, więc dobre podstawkowe na te 20 m2 spokojnie wystarczą.
 

RAF1977

Banned
Ten wątek natchną mnie, żebym spróbował stereo. Mam pm7004 i wystawiłem go na eBay bo stwierdziłem, że w kinie mi dużo nie poprawia. Mam sr7010 i mm8077 i ten wzmacniacz już nic tam nie poprawi, w kinie. Ale mam parę monitorów, nieużywanych.
Jak bym ten wzmacniacz spiął z CD i dał te monitory na frontach....
I jeden sub przez speakona...
Spróbuję jutro.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Czytałem gdzieś, że wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza, nie wiem czy ten PM 8005 taki jest ...

Wydajny jest, nie jest to niestety wzmak z jakieś wysokiej polki lecz nadal dobry.
Dobre monitory napędzi, podstawę będziesz miał, może kiedyś wymienisz wzmacniacz..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Atc scm11 fajne kolumny.

Jeśli autor wątku nie boi się małych polskich firm to polecę Canto Grand. To nie duże kolumny, ale o dużych, potężnym brzmieniu. Grają po cieplejszej stronie, łagodnie na górze. Jest też wersja Premium z lepszym wysokotonowym. Brzmienie w tym przypadku jest trochę jaśniejsze, jest więcej powietrza na górze. Kolumny te są łatwe do napędzenia. Tylko trochę przestrzeni z tyły potrzebują. Sprawdziłbym też Nereida II firmy RLS.

Bardzo dobre są Xaviany XN250. Tylko już chyba gorzej z dostępnością. Jakiś czas temu można było kupić na wyprzedaży w dobrej cenie. Ciekawe mogą się okazać Dynaudio X18. W przypadku tych kolumny (Dynaudio, Xavian) potrzebny jest wydajny wzmacniacz.

To są tylko tylko luźne propozycje. Musiałbyś posłuchać jak wypadną z Twoim wzmacniaczem.

Aha i pojawiły się u nas kolumny Gato Audio. Warto je też odsłuchać.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No i zrobiłem, to o czym pisałem.
Wreszcie mam stereo [emoji16]
Nie wiedziałem, że ten pm7004 ma takiego powera. Pokrętło na 9-10 i jest już dość głośno.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wracając do monitorów mam ProAc Studio 118 ze standami Rogoz za dobra kasę na sprzedaż.
 
Do góry