Heco Elementa 700

towalski

Member
Cześć!
Jestem na zmianie kina domowego (bardziej muzyka) i długo rozglądałem się w "interenetach" za sprzętem jaki zamówić sobie na odsłuch. Gust muzycznych i odsłuchowych jest tyle ile ludzie, więc jednemu podpasują Altusy i powie, że nie ma nic lepszego, innemu soundbar a jeszcze innemu lampa. Przechodząc do rzeczy. To co zrobiły ze mną kolumny Heco z amplitunerem Onkyo TX-NR676E to istna masakra. Kolumny grają niesamowicie dobrze, bardzo szerokie spektrum dźwięków, czysto - rewelacja. W internecie nigdzie nie można znaleźć opinii czy recenzji - wielka szkoda. Porównanie było min. z Arią 926, Sonusami. Byłem na odsłuchu z dwoma znajomymi - którzy dosyć dobrze siedzą w temacie - kino w domu itp. czyli - maniacy. Każdy z nas wydał werdykt na Heco - brać. Jeżeli chodzi o amplituner - Onkyo 676 - zdecydowanie na plus. 820 - też była, nie zrobiła wrażenia na odsłuchu na tyle, żeby dopłacać do niego ponad 2000. Polecam wszystkim niezdecydowanym lub szukającym - posłuchać Heco.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Nie jesteś pierwszy którego zauroczyły ;-)
To świetne kolumny tylko mają słabą reklamę u nas w kraju ale może dzięki temu można sporo urwać z ceny wyjściowej :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Podpada mi to reklama. :)


Odsluchaj tych heco ze wzmacniaczem Denon 1500ae / 1520ae - uslyszysz wtedy jaki swietny dol maja.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dwa posty i zachwalanie Heco Elementa, które w tamtym roku opisałem w porównaniu do Arii 926, DT 9040 i Klipsch RP260. Również słuchałem na Onkyo, tylko że 810 i moim Creeku i jak dla mnie były najgorsze. Wedlug mnie, graly duzo gorzej, od moich starych Taga Platinum 100v2. Tak wiec mogą się może komuś podobać (na pewno niewielu w tej cenie),, ale proszę Cię, nie porównuj ich z Ariiami 926. Proponuję reklamować swoje produkty w dziale sprzedam, ew. jakimś piśmie hi-fi.
 

towalski

Member
Żadna reklama, kupiłem te Heco, po odsłuchu, choć jechałem z nastawieniem na Focale. Aria była na odsłuchu i grała wg. mnie gorzej, brakowało głębi. Może wina Onkyo, ale efekt taki, że stoją u mnie w salonie. Porównywałem też min. z MONITOR AUDIO SILVER 10, ale również w moim odczuciu słabiej wypadły. Jeżeli była by to reklama, to przynajmniej bym pisał gdzie byłem, także taką sugestię możesz rabit trafiłeś jak kulą w płot. Gdzie Twój post o porównaniu?
Tak czy siak, chciałem się podzielić moimi wrażeniami. Poprzedni post dotyczył TV, dzięki pomocy - stoi od kilku lat w salonie.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Napisałem elaborat i mi to wcięło tak więc teraz krótko. Jeżeli nie jesteś przedstawicielem firmy której produkt jest słabo nagłośniony w necie, to zakładasz wątek w którym wypisujesz parę ciekawych kolumn aby wyszukiwarka znalazła przy okazji Twoje kolumny.
Jeżeli się mylę to przepraszam i cieszę się Twoim szczęściem.
W wyszukiwarce wpisz "Heco Elementa forum " i zobaczysz co wcześniej o nich pisałem na tym forum.
 

towalski

Member
Przeprosiny przyjęte, nikomu nie poleciłem zakupu tych kolumn tylko wzięcie na odsłuch - to różnica. Gusta są różne i akurat mi spasowały. Po tej frazie niczego mi nie znajduje, niestety, tylko mój post. Podaj link, z chęcią przeczytam Twoją opinię. Na koniec roku planuję zakup reszty kolumn, do 5.1 lub nie wiem czy z tego zestawu zrobię 7.1 w dolby atmos. Podobno nie warto brać basowego głośnika Heco w tej cenie co sprzedają tylko inne, czy to prawda?
 

Rafal7

Banned
Wrzucił byś jakieś zdjęcia tych kolumn do tematu, jestem ciekaw jak wyglądają naturalnie a nie ze zdjęć z katalogu. Pokaż podstawki, kolumny bez maskownic i jak wygląda lakier.
 

towalski

Member
To zdjęcie z daleka, jak będę w domu po popołudniu to wrzuca dodatkowe zdjęcia. TV z polecenia z forum P50VT60, kalibrowany. Kolory, jakość najwyższej klasy. Porównanie wielkościowe z dwoma kolumnami które też były na odsłuchu czyli Aria oraz Monitor, i pudła - że nie krypto reklama kolum, ale zakup. Za cholerę nie wiem, czemu podczas uploadu obracają się te zdjęcia. Kolumny grały również na Yamaha V683 i wydawało mi się, że gorszy amplituner niż Onkyo - przynajmniej największa różnica była na Monitorach.
 
Ostatnia edycja:

towalski

Member
Właśnie to chciałem napisać - że od tego zaczynałem, później dalej w las. To mogą być 8 - a te Heco były dostawiane. Spędziłem tam ok 3,5 godziny na słuchaniu, kolumn dużo się przewinęło.
Rafal7
Jeżeli chodzi o bas - to na piosence min. Brooklyn Bounce - Bass, Beats & Melody - wygrywały Heco. Nie wiem czy to nie wina amplitunera. Dla porównania na v683 - w ogóle one nie grały. Nie wiem czy nie nie muszą mieć jakiegoś Denona.

Chciałem jeszcze raz zaznaczyć - nie jestem dystrybutorem tego sprzętu, handlarzem (handluję czymś innym :> ), czy też firmą marketingową. Dawno nie byłem zaskoczony tak pozytywnie sprzętem, o którem wcześniej nie słyszałem (może się przewinęło coś). Jak jechałem to byłem nastawiony na Focale, Kef R500 czy B&W CM(9 i 10). W ogóle o tych nie myślałem.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ładne. Czyli Elementa są za Celany a Aurora za Music Style?
Sugerując się ceną to na to wychodzi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Heco Celan jest długo obecne na rynku ,ale Elementa to osobna linia kolumn - mogę się mylić ale tak mi się wydaje
Siłą serii Celan jest głośnik wysokotonowy ,firma zadała sobie dużo trudu przy jego projektowaniu ma średnicę 30mm i do złudzenia przypomina jedwabną kopułkę chociaż tak naprawdę jedwabiem nie jest
Zakładając że w podanej specyfikacji Elementa nie ma błędu, to tam głośnik wysokotonowy ma średnicę 28mm i jest rzeczywiście wykonany z jedwabiu
 
Do góry