Heco Elementa 700

rabit

Active member
Bez reklam
Ładne ale nie pod moje ucho. Ja moich na pewno nie wymieniłbym, a odsłuchiwałem je w Rybniku, z DT9040, Klipschem RP260 i Heco Elementa. Przepraszam ale dalej uważam Elementa za najgorsze z tych wymienionych. Na szczęście Ty mnie nie posluchałeś i masz kolumny najlepsze dla siebie. Dlatego mówię że odsłuch najważniejszy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Są fani kolumn Niemieckich ,Francuskich ,Brytyjskich czy Amerykańskich wszystko zależy od preferencji i oczekiwań przyszłego nabywcy dlatego wcale mnie nie dziwi że ktoś wybrał Focala zamiast Heco .Trzeba też jasno powiedzieć że nie wszystkie kolumny Heco są udane
 

Kejup

Member
Bez reklam
Bo najważniejsze jest własne ucho. Mój brat też jechał po Klipsch a wyjechał z Heco ms900. Ja zaś jako fan Monitor Audio polecałem mu silvery i po odsłuchu również i ja wybrałbym Heco. Dlatego może kiedyś uda mi się odsłuch celanów u siebie w domu na moich klockach aby porównać je z MA gs20 (choć moje gsy uważam za best buy w tej cenie ale to tylko moje odczucie).
 

towalski

Member
Otóż to, dobrze, że możliwy jest odsłuch. Dzięki temu można wybrać to co komu pasuje. Jestem mega zadowolony z mojego zakupu, muzykę odkrywam na nowo. Poza tym, kolumny się prezentują mega dobrze. Teraz tylko do czasu przeprowadzki do domu dokupić resztę.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Żadna reklama, kupiłem te Heco, po odsłuchu, choć jechałem z nastawieniem na Focale. Aria była na odsłuchu i grała wg. mnie gorzej, brakowało głębi. Może wina Onkyo, ale efekt taki, że stoją u mnie w salonie. Porównywałem też min. z MONITOR AUDIO SILVER 10, ale również w moim odczuciu słabiej wypadły. Jeżeli była by to reklama, to przynajmniej bym pisał gdzie byłem, także taką sugestię możesz rabit trafiłeś jak kulą w płot. Gdzie Twój post o porównaniu?
Tak czy siak, chciałem się podzielić moimi wrażeniami. Poprzedni post dotyczył TV, dzięki pomocy - stoi od kilku lat w salonie.
A,że akurat trafiłeś na te Heco a nie np Celan Gt 702? Ciekawe które lepiej zagrają, bo lepsze wykonanie to chyba Celany mają. Ciekawe jak one stoją w hierarchii? Może ktoś się orientuję?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Heco elementa to zamiennik heco Music style.
Heco celan gt ma nowsza wersje Heco celan revolution.

wiec hierarchia chyba jasna.

Celany jezeli chodzi o wykonanie to juz calkiem inna liga. Oplywowe ksztalty, pelen polysk a nie tylko wykonczone boki. Jakosc, jakosc i jeszcze raz jakosc w porownaniu do slabszej serii.


Heco to glosniki z podkreslonym dolem. Wiec jednemu przypasuja Arie a innemu Heco MS. Jak ktos nie lubi bassu i jeszcze nie daj boze ma pokoj z podbiciami bassu (rezonansamk) to krwawienie z uszu murowane.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dzięki lolo2. Zostało wyjaśnione. Chodzi właśnie o bas. Słyszałem że Heco z tym akurat sobie radzi. A tak mało popularne czy reklamowane są. A szkoda bo uroku im także nie brakuje. Na dniach skoczę do salonu do Gdańska to posłucham osobiście. W innych salonach mi znanych w Trójmieście brak. Jestem ciekawy czy wyjdą lepiej niż Silver 10.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko patrz...
Kapusta sprzedal Heco MS900 i kupil Arie.
Te same Arie od Kapusty wypozyczyl Bipo do siebie i porownal ze swoimi Heco MS900 i jest zdania ze Heco lepsze.

Te same glosniki, te same wzmacniacze i te same kable. Opinie dwie rozne. Takze sie nie nastawiaj.


Chociaz mozliwe ze Kapusta teskni teraz za swoimi Heco. Podobno wczoraj plakal do poduszki :)


Ja dźwięk Heco uwielbiam. Po roku nie zamieniłbym na co innego.

A mnie juz Celan sie znudzil. Brakuje mu zycia, chcialbym cos zywszego. Mam wystawione na sell jak sie sprzedadza to kupie co innego a jak nie to zostaja. (stad cena wysoka).
 

werf

Active member
Bez reklam
Heco elementa to zamiennik heco Music style.
Heco celan gt ma nowsza wersje Heco celan revolution.

wiec hierarchia chyba jasna.

Celany jezeli chodzi o wykonanie to juz calkiem inna liga. Oplywowe ksztalty, pelen polysk a nie tylko wykonczone boki. Jakosc, jakosc i jeszcze raz jakosc w porownaniu do slabszej serii.


Heco to glosniki z podkreslonym dolem. Wiec jednemu przypasuja Arie a innemu Heco MS. Jak ktos nie lubi bassu i jeszcze nie daj boze ma pokoj z podbiciami bassu (rezonansamk) to krwawienie z uszu murowane.
....źwa jak aria nie ma basu to ja już nie wiem :blagam:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chodzi właśnie o bas. Słyszałem że Heco z tym akurat sobie radzi.

Heco Elementa są krótko na rynku ,pamiętam pierwszy raz zobaczyłem je w Niemczech
Odnośnie basu - nawet ze stosunkowo niewielkich skrzynek udaje się wycisnąć naprawdę niezły bas .Miałem okazję słuchać modelu Celan GT 302 tam głośnik basowy miał średnicę 130mm a przetwarzanie znakomite głównie za sprawą zlinearyzowanych magnesów oraz specjalnej cewki .Droższe modele mają jeszcze coś ciekawego - 5 gniazdo głośnikowe które prowadzi sygnał bezpośrednio do głośnika wysokotonowego w efekcie czego następuje wzrost wysokich tonów o 2db ,co z kolei sprawia że dźwięk staje się bardziej żywy

Jeżeli będziesz miał możliwość to warto posłuchać kolumn Heco ,myślę że największe różnice dostrzeżesz własnie w basie
Jakby komuś wrażeń był mało polecam posłuchać kolumn innego niemieckiego producenta Gauder Akustik np.modelu Arcona naprawdę brzmienie jest spektakularne - gdyby postawić obok tych kolumn np.Monitor Audio i je włączyć ,to tak jakby angielskie jeszcze nie zaczęły grać
 

werf

Active member
Bez reklam
Słucham czasami Celanów osobiście nie są złe, ale mnie taki przekaż nie leży, w którym połowa dźwięków ginie : ) Faktem jest, że w napierd...... mogą się podobać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko ze elementa a MS maja te same glosniki nisko i sredniotonowe. Inny wysokotonowy jedynie. (pomijajac wyglad).

Ale juz roznica w cenie bardzo duza. Mysle ze MS900 idzie wyrac ponizej 2000zl.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
....źwa jak aria nie ma basu to ja już nie wiem :blagam:
To nie chodzi o to że nie mają basu. Bo mają. Bipo i Kapusta porównali Focal i Heco, a ja miałem porównanie w jednym miejscu arie 926 i ma Silver 10. Tutaj też arie basem przegrały. Co nie znaczy że to gorsze kolumny. Po prostu inne. Pod inne preferencje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niech Ci będzie, to fakt ;)
ale mi do gustu najbardziej pochodzą średnie - 8-mki, wg. mnie najbardziej wyważone, bo i dobry bas i średnica i wysokie przyjemne ;)
 
Do góry