Frontowe stereo z subwooferem.

Big-Apple

New member
Są jakieś średniej klasy kolumny frontowe podłogowe z dobrym subwooferem?


Mam KLIPSCH F-10 który niby posiada subwoofer. W amplitunerze ONKYO jest opcja podbicia suba tam jest skala chyba od 1 do 10. Jednak basów żadnych.[ Pomijam komentarze na ceneo typu że basy wkręcają w fotel] Takie osoby piszą nawet nie posiadając kolumn.

Szukam w zbliżonej cenie 2 frontowych z subwooferem żeby się pozbyć zew subwoofera Yamaha Sw030. Wtedy mamy 5.0 z subem a zew LFE zbędny i więcej miejsca na podłodze :)
 

Jawosz

Member
Są jakieś średniej klasy kolumny frontowe podłogowe z dobrym subwooferem?


Mam KLIPSCH F-10 który niby posiada subwoofer. W amplitunerze ONKYO jest opcja podbicia suba tam jest skala chyba od 1 do 10. Jednak basów żadnych.[ Pomijam komentarze na ceneo typu że basy wkręcają w fotel] Takie osoby piszą nawet nie posiadając kolumn.

Szukam w zbliżonej cenie 2 frontowych z subwooferem żeby się pozbyć zew subwoofera Yamaha Sw030. Wtedy mamy 5.0 z subem a zew LFE zbędny i więcej miejsca na podłodze :)

Co rozumiesz przez zbliżona cenę? Nie każ ludziom szukac cen twojego zestawu.
Jakie przeznaczenie?
Jaki pokój?
Bo jeżeli pod muzyke to rzeczywiscie możesz znaleźć kolumny z fajnym podbiciem basu.
Natomiast jak myslisz o kinie to nie oszukujmy się nic nie zastąpi 20cm głośnika niskotonowego.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Konstruktorzy z wiadomych przyczyn zamiast dużej membrany montują dwie mniejsze. I tak za zwyczaj w muzyce poniżej 50~40hz, czyli tam gdzie u większości kolumn zaczyna się spadek, niewiele się dzieje(porównywałem u siebie z subem i bez). W swoich Rubi 6 mam tylko jeden woofer i w zupełności mi wystarcza bo przy dobrym materiale i tak czuję całą energię muzyki na klacie.
 

Big-Apple

New member
Co rozumiesz przez zbliżona cenę? Nie każ ludziom szukac cen twojego zestawu.
Jakie przeznaczenie?
Jaki pokój?
Bo jeżeli pod muzyke to rzeczywiscie możesz znaleźć kolumny z fajnym podbiciem basu.
Natomiast jak myslisz o kinie to nie oszukujmy się nic nie zastąpi 20cm głośnika niskotonowego.

Przeznaczenie do wszystkiego.

W tych kolumnach w ogóle nie ma basu.
Jakość ta sama co mają obecne klippsch tyle że by było troche więcej basu.

Kiedyś jak DVD wchodziło to znajomek który sam sobie zrobił kolumny stereo sam sobie wstawił głośniki wszystko lutował no ale wiadomo pokój mniejszy to nie zaprzecze to się nazywał bas i w ogóle jakość dźwięku.

Subwoofera chce się pozbyć bo to tak na prawde nie ja tego używam .
A sub jest prawie nie włączany bo przycisk jest w takim miejscu jakbyś miał szukać kluczy w kurtce.
 

Big-Apple

New member
Konstruktorzy z wiadomych przyczyn zamiast dużej membrany montują dwie mniejsze. I tak za zwyczaj w muzyce poniżej 50~40hz, czyli tam gdzie u większości kolumn zaczyna się spadek, niewiele się dzieje(porównywałem u siebie z subem i bez). W swoich Rubi 6 mam tylko jeden woofer i w zupełności mi wystarcza bo przy dobrym materiale i tak czuję całą energię muzyki na klacie.

Testujemy.10.niedrogich.kolumn.podlogowych.23.jpg


sub
subwoofer-aktivni-yamaha-yst-sw030-slika-49405408.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Przeznaczenie do wszystkiego.

W tych kolumnach w ogóle nie ma basu.
Jakość ta sama co mają obecne klippsch tyle że by było troche więcej basu.

Kiedyś jak DVD wchodziło to znajomek który sam sobie zrobił kolumny stereo sam sobie wstawił głośniki wszystko lutował no ale wiadomo pokój mniejszy to nie zaprzecze to się nazywał bas i w ogóle jakość dźwięku.

Subwoofera chce się pozbyć bo to tak na prawde nie ja tego używam .
A sub jest prawie nie włączany bo przycisk jest w takim miejscu jakbyś miał szukać kluczy w kurtce.

Ok rozumiem.
Ale dalej nie podałes kwoty i wymiarów pokoju :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Rozumiem że chcesz wymienić same fronty?
Cena podobna czyli coś koło 1000zł?
Ja kiedyś miałem Jamo s608 i tam basu nie brakowało ale jakbyś podał konkretną kwotę i wymiary pokoju było by łatwiej ;-)
 

Big-Apple

New member
Witaj.
Rozumiem że chcesz wymienić same fronty?
Cena podobna czyli coś koło 1000zł?
Ja kiedyś miałem Jamo s608 i tam basu nie brakowało ale jakbyś podał konkretną kwotę i wymiary pokoju było by łatwiej ;-)

Powiem tak.

Wymiar pokoju nic nie da dlatego że to jest pomieszczenie połączone z kuchnią i nigdzie nie ma drzwi.
Gdyby podać całość to to przekroczy z 80m2 .

Obecny zestaw jest przeznaczony dla seniorów wszystko fajnie działa tyle że jak widze jaka jest sytuacja z subem Yamaha [z tej strony pozdrawiam firme/ekipe odpowiedzialną za produkcje tego głośnika za umieszczenie przecisku w takim miejscu że...] to szukam właśnie takich frontów z przyzwoitym subem. Jednak nie takim że szyby wylatują.

Dlatego szukam kolumn o takich samym parametrach nie lepszych .
 
Do góry