Zestaw kolumn 5.1 do Kina domowego

AMP

New member
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze kolumn które zagrają dobrze podczas seansu filmowego z ONKYO TX-NR656.

Poszperałem trochę i zastanawiam się nad:

- JAMO S 626 HCS 3
- QUADRAL QUINTAS 6650
- TAGA HARMONY TAV-606v.3
- MAGNAT Supreme II 1002 + 102 + 252

+ sub do max 1000zł
TAGA TSW-90v.3, JAMO SUB J10, Magnat Sub 302A,

Co będzie najlepszym wyborem? Jakieś inne propozycje za podobną kasę?
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Dzięki za odp.
40 m2 (6 x 7m, ze skosami po bokach), zaadaptowanych na sale kinową, możliwość dowolnego rozmieszczenia kolumn.
Budżet na kolumny 5.0 + sub max 2500zł
 

AMP

New member
Spodobał mi się set:
ONKYO TX-NR656 + JAMO S628 HCS3 + JAMO J10

4700zł... przynajmniej 500 zł ponad budżet ;/ Może jakaś tańsza alternatywa dla tego Onkyo?

Jak ten set ma się do wspomnianych wcześniej Magnatów?
 

drake7

New member
teraz na amazonie za 412 euro czyli ok 1800 zl mozna kupic nowszy model 676.ja kupilem w ub tygodniu za 460 euro bo sie nie moglem doczekac na dostawe;)sprzet nowy a w razie czego na gwarancje wystarczy wyslac do amazona. taki model obecnie w Polsce to koszt ok 2500.jak tak ogladam i porownuje to w Polsce ceny kolumn, czy ampli to srednio o ok 30 % drozej niz w Niemczech. moze tam popatrz . np kolumny efektowe klipsch r14s u nas 1300, tam 1000, podlogowki rp 260 tam 1500 za szt u nas 2200.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
I jak wrażenia z w/w zestawu ??

Myślę że na początku będzie ok ale po jakimś czasie padnie stwierdzenie : czegoś tu brak a niedajboze wziąć coś lepszego na odsłuch do domu !
U mnie bylo to samo : najpierw zestaw w podobnym budżecie (wydawało mi się za taką kwotę mogę kupić już dobrze grający sprzęt) ale rzeczywistość okazała się brutalna 😀 i po roku przyszedł czas na zmiany - teraz jest o niebo lepiej a mam metraż mniejszy 😀
Pomimo to miłego i stosunkowo dobrego odsłuchu !!!
 

AMP

New member
Kupiłem wersje SE,
Na żywo kolumny wyglądają świetnie, jakość wykonania bez najmniejszych zastrzeżeń.
Zestaw gra genialnie, nie jestem audiofilem, nie mam porównania do "lepszego" i droższego sprzętu,więc dla mnie przesiadka z kina domowego samsunga to i tak niebo a ziemia. Mogę powiedzieć że pierwszy raz "słyszę" muzykę :) Wysokie tony i średnie bardzo wyraziste i czyste. Kolumną w/g mnie trochę brakuje dołu, ale w zestawieniu z TSW-200 jest bardzo ok.
Na razie podłączyłem tylko fronty, ponieważ jestem w trakcie adaptacji pokoju pod KD. Gdy już ogarnę docelowe pomieszczenie, przy właściwym rozmieszczeniu i konfiguracji na pewno zestaw zagra o wiele lepiej.
Jestem na razie zadowolony, cieszę się, że odpuściłem sobie Jamo.
Prawdziwy test jednak będzie na 40m2 zaadaptowanego domowego kina, na razie sprzęt osłuchany na 18m2, z drżącymi meblami i panelami podłogowymi ;)
 

GleNinja

New member
sub może wspomagać fronty - jeśli chodzi o bas- ale też nie wolno przeginać, bo zamiast grać basem, będzie ci nieco dudnić

być może przyzwyczajony jesteś do swojego starego plastikowego zestawu - tam sub grał ciągle, i nie tylko na najniższych pasmach

muzyka stereo - "leci nieco inaczej" :)

teraz jesteś zadowolony z tego co masz, za jakieś 5 lat moze nieco dłużej będziesz chciał mieć lepszy sprzęt - taka kolej rzeczy :)
 

AMP

New member
Z tym basem może racja ;) Na KD samsunga bass (oczywiście cicho) jest bardzo przyjemny i jest cały czas, może się przyzwyczaiłem i również oczekiwałem efektu wow, a byłem zaskoczony jego brakiem, ale po odpaleniu suba uśmiech wrócił na twarz :) Teraz z dnia na dzień również zmniejszam volume suba :p
Na razie wszystko bez konfiguracji, sub z kolumnami na pewno się nie zgrywa, nie ustawiłem sensownego odcięcia - nie mam czasu, mam nadzieję, że uda się w tym miesiącu już ustawić KD na swoim miejscu i wtedy wszystko skonfigurować.

Chciałem od czegoś zacząć, założyłem na nagłośnienie dany budżet i chciałem się wyrobić. Mam nadzieje, że jakiś czas ten zestaw będzie cieszył ale oczywiście nie wykluczam rozbudowy i wymiany czegoś w przyszłości :)
Na chwilę obecną przeżywam dylemat z wyborem ekranu projekcyjnego :p
 
Do góry