Co zamiast Melodiki BL40?

3echo

Member
Bez reklam
Czas na dalsze zmiany.Najpierw pojawił się NAD C326bee,w miejsce TX8150.Teraz szukam coś co zastąpi Melodikę BL40 mk2.Coś co się lepiej sprawdzi w łupance(rock,metal).Melodika najlepiej gra na średnim poziomie głośności. Wtedy pojawia się najwięcej detali, a średnica nie wychodzi przed szereg. Górne pasmo nie dominuje jeszcze nad resztą i nie wpada w ostrość.Później jest gorzej.Tak jakby średnica z wysokimi zlewała się i powstaje jazgot.Potencjomatr max do godz.10-tej.Dalej uszy bolą.Kwota jaką planuję przeznaczyć na głośniki to 3000zł.Proszę o propozycje.
 

3echo

Member
Bez reklam
Słuchałem Heco MS500 i było fajnie.Choć wtedy wybrałem Melodikę własnie przez to,że potrafiła zagrać głośniej bez jazgotu.To w salonie i był to model mk1.Natomiast w domu wszystko odwrócone o 180 stopni z modelem mk2.Ostatnio nawet słuchałem C326 z MA Silver 6.I po podpięciu Melodiki zrobiło się łagodniej i przyjemniej.Możliwe,że z akustyka jest u mnie coś nie tegez.Ale jeszcze jak miałem MA BX2,to w tym przypadku im głośniej tym lepiej.Aż się chciało podkręcić volume.Natomiast porażka przy cichym słuchaniu.Bez suba się nie obeszło.
W przyszłym tygodniu wybieram się na odsłuch i sprawdzę dokładnie MS900,Magnaty 677 jak wypadną w konfrontacji z Melodiką.Druga rzecz o którą się obawiam,to to,że Heco są nieco większe od Melodiki.A ja maksymalnie mogę odsunąć kolumny od ściany do 30cm.Może lepiej szukać czegoś z przednim bassreflexem?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
wypróbuj jbl studio 280-290...bardzo zrównoważone kolumny i detaliczne...byłem pod wrażeniem...myśle o zakupie tych kolumn...raczej bede sie sklaniał ku 280
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To prawda Studio 280 /290 są bardzo udane (podobnie jak cała seria), jest jednak małe ale ... pomieszczenie musi być większe .Kupowanie tych kolumn do małego metrażu jest całkowicie pozbawione sensu

Dobrą alternatywą mogą być kolumny Quadral Argentum 570/590 ,miałem okazję ich słuchać z Denonem i Yamahą .Ujmują kulturą grania ,bardzo dobrze wypadają wysokie tony są delikatne i rozdzielcze nie ma w nich śladu natarczywości czy nachalności ,to na pewno pozwala na długi odsłuch bez zmęczenia .Kolumny też nieźle budują przestrzeń ,dźwięk jest swobodny .Jeżeli będziesz mieć możliwość to posłuchaj tych kolumn - wnioski mogą być ciekawe
 

GleNinja

New member
napisz skąd jesteś
może mieszkasz koło jakiegoś forumowicza, który gościnnie umożliwi ci posłuchanie kolumn
Ja mieszkam w Radzionkowie - i mam Jamo C97 - jak coś to wpadaj :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
nie tak ostra jak w klipsch...bardziej ciepła,wyrażnie słyszalna..to idealnie zestrojone kolumny...nie musisz sie obawiać o wysokie tony...przyjemne dla ucha...
 

3echo

Member
Bez reklam
Juz bym wolal HECO MUSIC STYLE 900 zamiast tych JBLi. Posluchaj sobie obu
Heco lepiej wypada wzgledem JBL imho.
Heeco mój faworyt na dzień dzisiejszy ale...Te skrzynki są już troszkę większe jak Melodika.Zwłaszcza głębokość.JBL są płytsze co się przełoży na większą odległość od ściany w tym samym położeniu.Najważniejsze żeby nie kuły w uszy.Źródłem jest Yamaha WXAD-10.Tidal,Spotify.Rzadziej odtwarzacz cd.
Heco mam możliwość odsłuchania.JBL niestety nie i chyba byłby to zakup w ciemno.Klipsch odpada.Słuchałem kiedyś RF28 i miałem wrażenie jakby wogóle tam nie było średnicy.Może te nowsze inaczej grają,ale są bardzo duże i drogie.A jeśli JBL gra podobnie jak Klipsch serii RF to nie dla mnie.
 

Rapnastyk

New member
Tylko odsluch i tyle. Nie sluchaj handlarzy ktorzy maja najwiekszy zysk z wciskania JBLi. A najlepiej to wziac do siebie i posluchac bo odsluch w salonie a w domu to niebo a ziemia. Jble graja mulasto mialem. Zamienilem na heco dzieki bogu. Lecz to wszystko kwestia indywidualna. Moze uzywki w dobrym stanie wyhaczysz choc ciezko o takie teraz, malo kto odsprzedaje jak juz je ma. Lubisz pudelkowy bass yo bierz jbl chcesz czegos lepszego wez heco a najlepiej przesluchaj sobie

Klipsy wala po uszach z yamaha by cie z orbity wyrwalo straszna kolumna mialem RF26 z Harmanem hk 980 nic nie pcieplilo tego dziadowstwa. Jbl to muly.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tylko odsluch i tyle. Nie sluchaj handlarzy ktorzy maja najwiekszy zysk z wciskania JBLi. Lubisz pudelkowy bass yo bierz jbl

Przecież handlarze mają w ofercie też inne kolumny nie tylko JBL, więc dziwne że akurat te tylko wciskają - gdzie tu logika ?? .Z tym pudelkowatym basem to chyba poważnie nie mówisz ,Kolumny JBL Studio mają naprawdę dobrej jakości bas ,podobnie jest w przypadku starszej serii LX ,nie mówiąc już o modelach XTi które zostały zostały wyprodukowane w Europie, a konkretnie w Danii
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Przecież handlarze mają w ofercie też inne kolumny nie tylko JBL, więc dziwne że akurat te tylko wciskają - gdzie tu logika ?? .Z tym pudelkowatym basem to chyba poważnie nie mówisz ,Kolumny JBL Studio mają naprawdę dobrej jakości bas ,podobnie jest w przypadku starszej serii LX ,nie mówiąc już o modelach XTi które zostały zostały wyprodukowane w Europie, a konkretnie w Danii

Można się sprzeczać co do średnicy i góry ale na pewno nie do basu bo w każdym modelu przeszlym i terazniejszym jbl bass był wizytówką tej firmy...kolumny jbl nie grają na słabych mocowo wzmacniaczach czy amplitunerach...przy amplitunerach musi to być minimum 120W na kanał przy kolumnach w przedziale od 100-200W...także również nie zgadzam się z tą "teorią" o pudelkowym basie
 

Rapnastyk

New member
Jeden i drugi nie musi mnie uswiadamiac. Mialem jbl te w domu. A wykonanie wizualne dla mnie brzydkie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry