Co zamiast Melodiki BL40?

GleNinja

New member
tutaj zgodzę się z kolegą
JBL na pierwszym miejscu stawia moc i bas
do póki nie porównamy z konkurencją, wydaje się całkiem nie najgorzej
do czasu kiedy - poznamy konkretnego konkurenta
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
tutaj zgodzę się z kolegą
JBL na pierwszym miejscu stawia moc i bas

Zależy od modelu ,jeżeli będą to kolumny ES 80 /ES90 to pewnie tak będzie .Tylko trzeba mieć świadomość że to są kolumny adresowane do specyficznego odbiorcy.Osoby które choć trochę znają się na technice i choć trochę miały okazję słuchać innych modeli na pewno ich nie kupią, bowiem te głośniki nie nadają się do użytku domowego .Największą wartosć przedstawiają wtedy ,kiedy nie są włączone
Seria Studio jest znacznie lepsza praktycznie pod każdym względem ,chociaż jeżeli miałby być szczery to jeszcze nie jest poziom wcześniejszych kolumn JBL
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Mam e80 i nie uważam ich za słabe kolumny...z przyzwoitą elektroniką grają ładnie...nie mogę też stwierdzić że średnica jest wycofana...z RZ810 grają całkiem całkiem...na pewno nie mają pudelkowatego basu...przy es 80,Studio 190,Studio 280 i Atenach 170-180 też się z tym nie spotkałem...jbl to są po prostu kolumny które mają swój styl grania
..albo lubisz albo nie
 

Rapnastyk

New member
Kolego masz jbl co masz innego pisac? Ze wkopales pieniadze? Nie dziwie ci sie ze one ci sie podobaja (seria jbli)... Moze jednak zbyt malo kolumn z nimi zestawiles aby wyciagnac racjonalne wnioski a nie isc w zaparte i przekonywac osoby z odmienym zdaniem ktore slyszaly i widzialy te kolumny i wiedza ze to syf.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
To nie tylko moja opinia...ciesz się Heco i nie bulgocz...na siłę cie nie przekonuje bo mam to w pompie czy masz Heco czy Kasprzaka...nie będę słuchał pacjenta który twierdzi że studio280 grają kartonowym basem bo chyba słuch Ci nawalił na starość...piszesz tak jakbym twierdził że jbl grają najlepiej a tu chodzi o głupoty które wypisujesz o pudełkowym basie...odsluchalem te kolumny kilkukrotnie bo przymierzam się do ich zakupu,Ty za to kupiłeś na ślepo i polaczyles z czymś o czym nie miałeś pojęcia jak to ze sobą się skuma....kończę dyskusje...
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Panowie i po co tyle krzyku?
Byłem na odsłuchu.Na tapecie miałem Heco MS900,Indiana Line Diva(nie pamiętam numeru) i Dali Zensor 7.Po Dali już nie szukałem.Z NADem C326BEE zagrały najlepiej jak na moje ucho.Ciepło z wyraźną,ale nie ostrą górą i fajnym basem.I co ważne było dla mnie bez zniekształceń podczas głośniejszych odsłuchów.Heco troszkę za jasne ,natomiast Indiana Line grały jakby je ktoś kocem przykrył.To zdecydowanie nie moje granie.Byłem zaskoczony decyzją,gdyż z Onkyo TX8150 Zensor 7,wypadły dla mnie nie za bardzo rewelacyjnie.Dlatego wtedy wybór padł na Melodiki.Widocznie z NADem Dali fajnie się uzupełnia.Tyle w skrócie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za cene Zensorow kupujesz już ciekawe kolumny, jak nie nowe to używane. Potrzeba trochę czasu żeby odpowiednio podejść do odsłuchów. Mam na myśli marki z pod znaku mniej znanych brandów. Wnioski popieram odsłuchami, dlatego mam kolumny które kosztują trochę powyżej 4k a zamiatają pod dywan wiele droższe konstrukcje i to nie jest tylko moje zdanie.
 

3echo

Member
Bez reklam
Za cene Zensorow kupujesz już ciekawe kolumny, jak nie nowe to używane. Potrzeba trochę czasu żeby odpowiednio podejść do odsłuchów. Mam na myśli marki z pod znaku mniej znanych brandów. Wnioski popieram odsłuchami, dlatego mam kolumny które kosztują trochę powyżej 4k a zamiatają pod dywan wiele droższe konstrukcje i to nie jest tylko moje zdanie.
To podaj jakieś przykłady

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Popatrz na Akkus F1S lub Studio 16hz, pierwsze za ta kasę kupisz nowe. Drugie zależy od modelu raczej używane, to są kolumny do słuchania muzyki.
JBL raczej średnio, stare modele LS chyba były Ok a Dali to tylko wysokie modele.. Słuchałem, podaje swoje odczucia i proszę z góry się nie pruć w moja stronę miłośnikom w/w marek. Nikogo do niczego nie namawiam.

Zapomniałem ze po rabacie kupiłbyś może coś z Equilibrium.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nikt nikogo nie będzie do niczego na siłę przekonywał...szczerze panowie nie mówię że JBL to najlepsze kolumny...nie jestem zagorzalym fanem tej firmy...po prostu lubię ich brzmienie tak jak lubię brzmienie angielskich firm np:KEF,Wharfedale czy też kanadyjskie Paradigm,generalnie ciepłe zrównoważone kolumny...na pewno mieliście do czynienia z JBL i czytałem dużo waszych opinii,wypowiedzi...nie pamiętam opinii o kartonowym basie...bo go po prostu nie ma...brzmienie basu do wizytówka JBL co do innych pasm to już według gustów...kiedyś mój kolega kupił Kefy IQ nie pamiętam jaki model,kupił w ciemno za bardzo dobre pieniądze(nowe)i stwierdził że wszystko jest ok jest zadowolony ale brzmienie basu z moich budżetowych Jbl mógłby przenieść do tych Kefów...
Mnie te Kefy bardzo się podobały...w każdym paśmie i jemu też ale bas bardziej koledze odpowiadał w jbl taniej serii E...średnica i Góra w kaflach z kolei lepsza niż w E...pozdr czas do roboty :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mówisz Kolego Pieniążek, że Paradigm to "generalnie ciepłe, zrównoważone kolumny"? Raczej dla mnie one są dynamitem. Co do Onkyo RZ zgadzam się z Tobą w stu procentach, ale co do kolumn, mamy jednak inne poglądy. Dla mnie JBL od modelu E, ES, nie są do słuchania muzyki. Ale tak jak piszesz, są różne gusta. I na szczęście, nie każdemu podobają się blondynki. :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Mówisz Kolego Pieniążek, że Paradigm to "generalnie ciepłe, zrównoważone kolumny"? Raczej dla mnie one są dynamitem. Co do Onkyo RZ zgadzam się z Tobą w stu procentach, ale co do kolumn, mamy jednak inne poglądy. Dla mnie JBL od modelu E, ES, nie są do słuchania muzyki. Ale tak jak piszesz, są różne gusta. I na szczęście, nie każdemu podobają się blondynki. :)

Dla mnie dynamity to Klipsche :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dzięki Borixon.Ciekawie prezentują się te pierwsze.

Stary ja mam takie kolumny. Zobacz na jakich przetwornikach są złożone. Długo by szukać takiej jakości na zachodzie gdy nie ma się w kieszeni 10k. Po drugie Pan Witold, który je składa jest bardzo dobrym akustykiem i świetnie stroi te kolumny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Stary ja mam takie kolumny. Zobacz na jakich przetwornikach są złożone.

Szczera prawda ,głośniki z duńskich stajni należą do najlepszych i to jest tak oczywiste że szkoda czasu i klawiatury w komputerze aby rozwijać tą kwestię .Takie głośniki można znaleźć nawet w ekstremalnie drogich kolumnach jak np. Bang&Olufsen Beolab ,które kosztują w Niemczech 70.000 euro
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Szczera prawda ,głośniki z duńskich stajni należą do najlepszych i to jest tak oczywiste że szkoda czasu i klawiatury w komputerze aby rozwijać tą kwestię .Takie głośniki można znaleźć nawet w ekstremalnie drogich kolumnach jak np. Bang&Olufsen Beolab ,które kosztują w Niemczech 70.000 euro

Doskonale wiesz o co mi chodzi... dlatego 90% sprzętu mam z naszego rynku. Wzmacniacz to podoba historia. Ale nie o tym mowa.

Wracając do kolumn to śmiało możesz zobaczyć jakie przetworniki zostały użyte, ile one kosztują, doliczając stolarkę, zwrotnice i prace włożona w wykonanie i strojenie kolumn sam możesz ocenić czy wiele na Tobie zarabia producent i czy praca była tego warta. Stary ja porównywałem te kolumny z MA, Kef czy Focal, ale tez Equilibrium i to jest narazie jedyna kolumna na jaka bym wymienił No może coś ze Studia 16hz czy Focal Aria bo poprostu je lubię a 16hz to świetne konstrukcje, w Focal rodzi się jednak cena 2x tak duża.

Na naszym forum niestety oferty na zakup tych kolumn nie otrzymasz, sam wiesz czym handlują.
Ale poszukasz bez problemu.
 

3echo

Member
Bez reklam
Namieszałeś mi w głowie kolego Borixon.Też myślę,że polskie konstrucje są ciekawsze od tych zachodnich,w podobnym przedziale cenowym.
Ciekawe jak te F1S sprawdzą się w rocku czy metalu i w połączeniu z NADem.Myślałem jeszcze o AAPhoebe III,czy może jakieś Pylony.Niestety nie mam gdzie obsłuchać polskich konstrukcji.Jedynie zakup w ciemno,ale to raczej nierozsądne podejście.
 
Do góry