Onkyo tx8150 - kolumny ?

samfisher74

New member
Witam, dojrzewa we mnie pomysł na wymianę kolumn z monitorów na podłogówki, jestem ukierunkowany na kolumny nowe, chcę przeznaczyć około 3-3,5 tyś zł za pare kolumn. Doradzicie coś?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za ta cene kupisz takie kolumny jak ja mam i zamieciesz Heco pod dywan. No może kilka stów więcej..
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Nie chcę dokładać tych kilku stów, opinie na temat tych pylonów sa świetne, ładnie się prezentują ciekawy jestem tylko tego czy będą"pasowały" do onkyo 8150.
 

3echo

Member
Bez reklam
Melodika bl-40,Heco MS900,MA Silver6
Miałem Onkyo 8150 które gra bardzo równo.Szukaj kolumn które maja więcej basu jeśli lubisz.Z tych co podałem najmniej maja MA,ale za to detale i stereofonia pierwsza klasa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kolumna ma głośnik niskotonowy ,śedniotonowy i wysokotonowy to jest przeważnie kolumną trójdrożną .Mogą być też kolumny 4,5 drożne .Z reguły kolumny wielodrożne są trudniejsze w budowie .Dali Zensor 7 podobnie jak Zensor 5 są kolumnami dwudrożnymi ponieważ oba głośniki pracują wspólnie i przetwarzają to same pasmo
Trzeba też pamiętać że liczba głośników nie ma bezpośredniego przełożenia w jakości .Kolumna z trzema głośnikami nie będzie lepsza od tej z dwoma tylko dlatego,że ma jeden głośnik więcej ,bardziej należy zwrócić uwagę na jakość samych głośników niż ich ilość
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Jeżeli kolumna ma głośnik niskotonowy ,śedniotonowy i wysokotonowy to jest przeważnie kolumną trójdrożną .Mogą być też kolumny 4,5 drożne .Z reguły kolumny wielodrożne są trudniejsze w budowie .Dali Zensor 7 podobnie jak Zensor 5 są kolumnami dwudrożnymi ponieważ oba głośniki pracują wspólnie i przetwarzają to same pasmo
Trzeba też pamiętać że liczba głośników nie ma bezpośredniego przełożenia w jakości .Kolumna z trzema głośnikami nie będzie lepsza od tej z dwoma tylko dlatego,że ma jeden głośnik więcej ,bardziej należy zwrócić uwagę na jakość samych głośników niż ich ilość

Oczywiście ze większa liczba głośników w obudowie nie idzie w parze z jakością. Przemko ma racje, naturalnie w grę wchodzi tez na głównym planie strojenie kolumny.
 
Do góry