Onkyo tx8150 - kolumny ?

samfisher74

New member
Nie ukrywam ze przy zakupie kolumn będę zwracał uwagę na wygląd , musi to jakoś wyglądac w pokoju. Chodzą mi jeszcze po głowie Cambridge Audio Aero6 , ładne niedrogie tyle że opisów jak na lekarstwo. W zasadzie jest to na ta chwile jedyny konkurent dla Pylonów.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się ze kolumna z trzema głośnikami będzie bardziej szczegółowa, odtworzy wiecej dźwięków, mylę się?

Sekret tkwi w samych głośnikach ,szukaj konstrukcji z renomowanymi głośnikami - Vifa ,Perles ,Scan-Speak ,Visaton itp. wtedy jest szansa ,że usłyszysz więcej .Zwróć uwagę nawet na kolumny które wymieniłeś - Pylon Audio .O ile w kolumnach Pearl 25 zastosowano głośniki STX i Monacor to żeby uzyskać lepsze brzmienie trzeba było zastosować lepsze przetworniki i takie są w Saphire 25
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Polski producent już na przykładzie Pearl 25 pokazał ,że umie robić kolumny .W przypadku Saphire 25 brzmienie jest bardziej wyrafinowane .Tylko musisz widzieć ,że to nie są kolumny do "robienia hałasu" ,basem też z nóg nie zwalą
Jeżeli brzmienie Monitor Audio Ci przypadło do gustu ,to może lepszy model np.Silver

Ewentualnie z tego co widzę teraz jest w promocji Focal Chorus 714V z wyglądu na pewno ładniejsze niż Pylon Audio .To dobra propozycja jeżeli lubisz odważne dynamiczne brzmienie
 

mariusz90

New member
To i ja podepnę się pod temat. Obecnie posiadam onkyo tx 8270 Wiec podobna konstrukcja jak w temacie.
Kolumny jakie posiadam to heco victa prime 702, chciałbym wymienić na coś w przedziale do 1500zl, lecz zależy mi aby zagrały wyżej i bardziej szczegółowo od HECO

Zestawu używam bez suba Wiec nie chciałbym przy tym stracić na niskich,

Używam tego w 15m2, rozstaw kolumn Ok 2,5m.

Coś polecicie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sporo kolumn zagra lepiej od Heco Victa ,więc przy kwocie 1500zł nie jest to zbytnio trudne zadanie .Gdyby w grę wchodziły kolumny używane to wystarczy jakieś 900zł (oczywiście na podłogówki)
 

mariusz90

New member
Blackninja, a jakieś alternatywy do powiedzmy 2000 za komplet 2 podłogowek ?
Pokój ma 15m2 ale powierzchnia AV to jakieś 2/3 tego pokoju, kolumny są rozstawione około 2,3m, odległość odsłuchu od kolumn to tez jakieś 2,3m.

I ewentualnie czy przy takim metrażu warto by było i sensownie dopłacić i szarpać się na klipsch r26 ?

Gdybym nagiął budżet do 3000 zastanawiam się nad MA Mr6 lub klipsch rf26
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
15m2 to nie jest duże pomieszczenie, a jeszcze piszesz o odsłuchu na mniejszej powierzchni. Mr6 sie raczej nie ugotują ale Klipsche chyba tak.
 
Do góry