KEF Q5 vs Roth Oli RA4 do HK AVR 151

KubaCK

New member
Proszę o poradę. Mam lub miałem do tej pory podpięte głośniki Kef q4 - niestety syn je przewrócił i jeden z głośników harczy. Postanowiłem je sprzedać jako uszkodzone.

Teraz muszę zakupić nowe lub nowe używane :)

Chciałem znowu Kef - tyle ze tym razem większe, bardziej stabilne czyli q5 - podoba mi się charakterystyka Kef. Niestety kolumny stoją w takim miejscu ze dziecko znowu może je szturchnąć. Pokój ma ok. 25 m2 ale nieregularny kształt - litera L, kącik RTV jest w mniejszej części, kolumny mogą stać oddalone od siebie max o 1,20 metra plus mieć wysokość maksymalna 97 cm. 99% to muzyka, raczej słuchana stosunkowo cicho - rock, jazz. Czasem żona odkręci głośniej ale jakby to powiedzieć - na jakość nie zwraca uwagi. wiem już teraz ze nie potrzebnie kupiłem amplituner ale w przyszłości chcialem rozbudować system do KD.

I teraz do sedna - dało mi do myślenia - za używane q5 muszę zapłacić 900-1200 pln, zauważyłem ze w tej chwili nowe Roth Oli ra4 można mieć za 1300-1400 pln. Nowe to jednak nowe - nie mam jednak ich gdzie odsłuchać. Ktoś ma jakieś porady co by wybrał? Używany sprzęt póki w dobrym stanie i nie śmierdzi fajkami mi nie przeszkadza. Ewentualnie inne propozycje tez miłe widziane - ale to 1300-1400 pln to już max budżet.
 

KubaCK

New member
Kupiłem właśnie q5 i centralny q9c. Q5 są dużo większe od Q4 ale bas jaki dają - No nie da się porównać do q4 gdzie nie było go w ogóle.

Ale kino domowe to chyba nie moja bajka - myśle wiec żeby jednak sprzedać q9c, avr151 i kupić dobry wzmacniacz stereo.
 
Do góry