Jamo vs. Dali vs. Heco

Liter1979

Member
Bez reklam
Jako że "w macierzystym wątku", jak i na innych forach nie mogę uzyskać podpowiedzi, zakladam "nowy-kolejny" wątek i liczę na pomoc w wyborze zestawu 5.1 do amplitunera Onkyo Rz 800. Pod uwagę biorę głównie trzy zestawy :
1. Jamo C97+C93+C9+sub112 - od samego początku główny faworyt. Design jak dla mnie bajka, do tego mocny bas - ale problem z dostępnością na chwilę obecną
2. Dali Zensor 7+1+vocal +sub e12f - wielu z was poleca ten zestaw, faworyt mojej drugiej połówki. Podobno sub znacznie lepszy, mocniejszy niż jamo...
3. Heco Music Style 900+200+Center2+sub 25a - gabarytowo największe, wizualnie również mega, "błyszcząca biel" pięknie wygląda, ale chyba sub najsłabszy że wszystkich zestawów. Spotkałem się jednak z opinią że to najlepszy stosunek jakości do ceny...
Panowie, na pewno ktoś z was ma któryś z tych zestawów który gra z Onkyo 800-ką, albo chociaż testował jak "współgrają"... Co polecacie ? Dlaczego ? Konkretnie i na temat proszę ;)
Liczę na wszelkie porady, wskazówki i opinie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za Dali przemawia sub E12, bardzo przyzwoita i udana konstrukcja.
Reszty wymienionych nie znam, ale E12 przetestowałem na wszystkie możliwe sposoby (porównywałem z wieloma innymi) i obiektywnie daje radę, plusem jest też to, że jest stosunkowo łatwy - czyt. ustawny. Jakość brzmienia na plus, szczególnie niskie rejestry.
W swoim budżecie jest bardzo ok.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Mam Dali 7 fronty z marantzem ampli i jak dla mnie jest ok. Gra bardzo ładnie. Pod koniec roku dokupienia resztę do zestawu... Na temat innych wypowiedzieć się nie mogę bo nie wiem jak grają...

Pozdrawiam...
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
I jak się spisują heco? Miałem wczoraj przyjemność słuchać music style 1000. Brat się tak napalił że szok a ja powiem szczerze że jestem pod ogromnym wrażeniem do tego stopnia że zaczyna mi świtać w głowie chęć wymiany na celany.
Pozdrawiam!
 

Kejup

Member
Bez reklam
Porównanie było z MA silver 500, Klipsch rp280f. Grały z Marantzem bodajże 6006 i z moim modyfikowanym Nadem.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dla mnie tak. Zależy czego się szuka. W MA bas był bardzo zwarty punktowy w Heco jest luźnieszy i schodzi niżej za to środek i góra wyraźniejsza w heco ale nie męcząca. Klipsch hmm tu bas jest potężny i tu kończą się zalety jak dla mnie. W Heco gitary, talerze były jakieś takie żywszwe, bardziej namacalne. Takie są moje odczucia. Nawet mój brat który słucha łubu dubu i dla niego basu nigdy za wiele stwierdził że nie spodziewał się że zrezygnuje z jego ukochanego klipscha na rzecz heco. Dodatkowym atutem heco okazała się cena za jaką można je kupić.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
He he kolejna osoba do klubu zawita... :)
Uszy Cię nie kłamią one tak dobrze grają jak kosztują, wielu nie wierzylo, że za ta cene można taki dźwięk uzyskać... :)
Dlatego Lolo ma aż dwa zestawy heco: Celany 702 i MS 1000
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jak brat już kupi MS 1000 (najpierw musi sprzedać swoje melodiki) to sprawdzę sobie je w domu i porównam bezpośrednio z moimi gsami. Jak Heco wypadnie lepiej od MA to wtedy kierunek celany :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiem ci ze Celany 702 a MS1000 jakiejs mega roznicy nie zauwazylem. Musisz obadac, czy warto razy dwa doplacac.

A jak bedziesz kupowal celany daj znac :) Moze ci moje uzywki sprzedam a sam bym przeszedl na Kefy, Logany lub studio 16Hertz.
Oczywiscie gwarancja salonu i stan ideal :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Powiem ci ze Celany 702 a MS1000 jakiejs mega roznicy nie zauwazylem. Musisz obadac, czy warto razy dwa doplacac.

A jak bedziesz kupowal celany daj znac :) Moze ci moje uzywki sprzedam a sam bym przeszedl na Kefy, ACM, Logany lub studio 20Hertz.
Oczywiscie gwarancja salonu i stan ideal :)

Masz Lolo rozrzut w preferencjach nie ma co : )

ps ja już jestem po zabiegu
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz Lolo rozrzut w preferencjach nie ma co : )

Nie mam preferencji (nie znam ich)
Poprostu kupilbym cos z tych marek jakby sie trafila super okazja na uzywane. Zawsze cos by sie dzialo.


Nie biezcie tego wszystkie na serio. To sa luzne pomysly. Najbardziej jestem napalony na Kefy.

Koles od kogo kupilem Celany, sprzedawal Revel Performa3 F206 za 7000zl pisal do mnie czy nie chce brac. zaluje ze nie wziolem byloby cos nowego. Tylko ten kolor Cherry...


To werf kupiles Logany? Bo o ile kojarze robiles porownanie Kef vs Logan i chyba zwolennikiem byles tych drugich?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Tamto porównanie nie było dla mnie a faktycznie skończyło zakupem Loganów . Ja poszedłem trochę w inny lewel .
 
Do góry