Jamo vs. Dali vs. Heco

werf

Active member
Bez reklam
Faktycznie w tym budżecie rynek się nie co kurczy.Magnat,Heco,Qadral,Elac Debut ale nie wiem czy biały będzie
 
Ostatnia edycja:

nice.lw

New member
Faktycznie w tym budżecie rynek się nie co kurczy.Magnat,Heco,Qadral,Elac Debut ale nie wiem czy biały będzie


Zostanę przy tych Dali Oberon, mam nadzieję że nie będę żałował bo nie stać mnie na co roczną zmianę sprzętu. Robię taki zakup i mam nadzieję że na kilka lat, jeśli chodzi o głośniki, co do Pionka to też bym chciał na dłużej, jest stosunkowo świeży i mocy mi wystarczy by to napędzić ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bardzo mnie boli że tak "pojechane" mają te Jamo S 809, bo bardzo mi się podobają jeśli chodzi o design i cenę. Zastanawiam się czy faktycznie te Dali to taki przeskok półek. (jestem stary, wychowany na tonsilach i diorze lub amator)
A nie możesz posłuchać i porównać?
Następcy Zensorów nie słuchałem, ale Zensory to dla mnie tragedia, pomijając denne wykonanie i tanią okleinę, to brzmienie jak na ich cenę zostawia wiele do życzenia.
A cena cóż? Wiele płaci się za markę, a Dali swoje logo wysoko wycenia.

ps. Nie dubluj postów w różnych wątkach ;)
 

nice.lw

New member
A nie możesz posłuchać i porównać?
Następcy Zensorów nie słuchałem, ale Zensory to dla mnie tragedia, pomijając denne wykonanie i tanią okleinę, to brzmienie jak na ich cenę zostawia wiele do życzenia.
A cena cóż? Wiele płaci się za markę, a Dali swoje logo wysoko wycenia.

ps. Nie dubluj postów w różnych wątkach ;)


Dziękuję za radę i przepraszam ale troszkę zdesperowany, pozostało mi nie wiele czasu do ostatecznej decyzji bo kurier będzie zwijał graty i muszę coś zadecydować i szukam u Was bardziej doświadczonych kolegów maximum info ... Słuchałem dali optiocon na Anthem MRX 720 i nawet, nawet ... Ale nie dam 3500€ za niego.



Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie masz za co przepraszać, po prostu łatwiej się komunikować kontynuując w jednym wątku :)

To masz nie lada zagwozdkę, jak wybierzesz, to nie szukaj dziury w całym i ciesz się z tego co do Ciebie dotrze.
Porównując jednak Zensory do Opticonów, to zupełnie inne granie.
W pierwszych dźwięk jest bez polotu, dla mnie zbyt zamulony, a Opticon mocno do przodu i dynamiczny.
 

nice.lw

New member
Nie masz za co przepraszać, po prostu łatwiej się komunikować kontynuując w jednym wątku :)

To masz nie lada zagwozdkę, jak wybierzesz, to nie szukaj dziury w całym i ciesz się z tego co do Ciebie dotrze.
Porównując jednak Zensory do Opticonów, to zupełnie inne granie.
W pierwszych dźwięk jest bez polotu, dla mnie zbyt zamulony, a Opticon mocno do przodu i dynamiczny.


Mam nadzieję że będę zadowolony z tych ... Dali Oberon 7, inna cena, inna jakość

  • Dali Oberon 7 2 szt. / 2199pl
  • Dali Opticon 6 2 szt / 3799pl
Zacytuję klasyka "Mam ale nie dam"
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety tylko recenzja, którym do końca nie ufam. Zawsze staram się samemu ocenić po odsłuchu... ale może trochę prawdy tam jest i nie są to złe kolumny.

A Heco pod uwagę nie brałeś? W kinie bardzo fajnie się spisują, u kilku osób je słyszałem i naprawdę nie ma się do czego doczepić.
Podobnie jak Focal Chorus, a set 5.0 można za około 6 tyś wyrwać, zwłaszcza, że planujesz trochę gotówki zostawić.
Przy założeniu zakupu kompletnego kina z amplitunerem, to 15-20% rabatu możesz spokojnie dostać i zmieścić się w zakładanym budżecie.
 

nice.lw

New member
Tak zostało wybrane i zestaw wygląda następująco,

• Dali Oberon 7/1/Vokal/ Zestaw Kina Domowego 5.1 Białe
• Dali Alteco C-1 Białe
• Dali SUB E-12F Białe

• Pioneer VSX-LX303 - Amplituner Kina Domowego 9.2 - Srebrny

• Melodika MDC2400G - Przewód głośnikowy 2x4mm² Biały lub Szary
• Melodika MDSWY - Kabel subwooferowy typu Y - 3m

Bardzo dziękuję za rady i ocenę. Proszę o radę jaki wariant ustawienia pudełek wybrać ... (Pierwsza opcja jest mi bardziej bliska)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    66,7 KB · Wyś: 49
  • 2.jpg
    2.jpg
    69,8 KB · Wyś: 48
  • stThumbnailPlugin.php2.jpg
    stThumbnailPlugin.php2.jpg
    69 KB · Wyś: 46

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie jak nie bezpośrednio w suficie to ta druga opcja jest najlepsza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

nice.lw

New member
Jestem bardzo zadowolony z wyboru jakiego dokonałem i odsłuch jest fenomenalny.

Zestaw jaki wybrałem to,

Oberon 7 + Dali Sub 12" + Dali Alteco C-1, konfiguracja to 5.1.2 Crossover na 80Hz i ustawione na Large (duże)
Wszystko (oprócz height Alteco) spięte kablem Melodika MDC2400 2x4.0mm2 / 30m.

Receiver to Pioneer VSX-LX303 (srebrny) daje radę i spokojnie mogę powiedzieć że sub 12" na 20m2 to jest max, jest odkręcony na (15 po), stoi w prawym rogu i naprawdę daje radę. Doradzali mi w pewnym sklepie sub 14" teraz już wiem że była by to DUŻA PRZESADA.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc, a mogę też polecić fajny sklep w PL gdzie zakupiłem sprzęt ... (wysłali dla mnie do IE)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    667,2 KB · Wyś: 38
  • 2.jpg
    2.jpg
    149,1 KB · Wyś: 46
  • 3.jpg
    3.jpg
    199,4 KB · Wyś: 45
  • 4.jpg
    4.jpg
    207,5 KB · Wyś: 42
  • 5.jpg
    5.jpg
    155,2 KB · Wyś: 44
  • 6.jpg
    6.jpg
    138 KB · Wyś: 46
  • 7.jpg
    7.jpg
    126,4 KB · Wyś: 52
  • 20181228_100013.jpg
    20181228_100013.jpg
    169,7 KB · Wyś: 52
  • 20181228_100030.jpg
    20181228_100030.jpg
    181,6 KB · Wyś: 43
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, od założenia wątku minęło sporo czasu , nadal u mnie grają Heco i na chwilę obecną tak zostanie... Z racji przeprowadzki chcę zakupić do kompletu parę sufitowych do kompletu, oczywiście heco. Pytanie które wybrać ? Czy poszczególne modele różnią się czymś konkretnym ? Czy membrana pasywna(INC 82) sprawi jakąś odczuwalną różnicę ? Jednym słowem co wybrać ?
- INC 62
- INC 82
- INC 262
- Coś zupełnie innego ?
 
Do góry